999 rezultate për

hasani

Pas dënimit shpërthen Hasani, akuzon Lumezin se e ka të falsifikuar provimin e jurisprudencës Ish-rektori i UP-së dhe ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, pas dënimit që iu shqiptua me një
Kërkohet përjashtimi i Enver Hasanit nga UP-ja Vetëm pak orë pasi Gjykata Themelore e Prishtinës ka shpallur fajtorë ish-rektorin e UP’së Enver Hasani në përfshirjen e
Sot vendoset nëse Hasani do të shkojë në burg Sot do të shpallet vendimi për Enver Hasanin rreth librave të përkthyer për UP-në. Gjykata në Prishtinë sot do ta shp
Të mërkurën shpallet aktvendimi për Hasanin “Kriminaliteti i ‘jakës së bardhë’ – sakrifikimi i zyrtarit të vogël për ta shpëtuar zyrtarin e lartë”. Kjo metodë, sipa
Sot pritet vendimi i gjykatës për Enver Hasanin Sot pritet të paraqitet fjala përfundimtare në gjykimin e Enver Hasanit për librat e përkthyera të UP-së. Në gjykimin
Nait Hasani kritikon Bashkimin Evropian Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy k
Marjan Dema akuza të rënda ndaj Enver Hasanit Marjan Dema dhe Enver Hasani, dikur bashkëpunëtorë në Universitetin e Prishtinës, janë takuar të martën në gjykatë, shkr
Moderatorja sqaron zërat për lidhjen me Alfion (FOTO LAJM) Gjatë muajve të shkuar moderatorja Fatma Methasani është komentuar në media për një lidhje me kuzhinierin Alfio, ndërkoh
Memli i PDK-së shfaqet në publik si nënkryetar i KOK Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti sot drejtuesit e Komitetit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik t
Hajrulla Hasani do kandidojë si i pavarur për kreun e komunës së Tetovës? Zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 15 tetor të këtij viti pritet të sjellin shumë risi në skenën politike, në ndarj
“Kuqezinjtë” nga Tetova do të luajnë për nder ndaj Milanit Skuadra e Shkëndijës organizoi konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme që do të luajë ndaj AC Milan. Në konferencë
Hasani: Nuk jemi në Milano për miqësore, por për rezultat pozitiv Ferhan Hasani dëshiron rezultat pozitiv ndaj Milanit, në mënyrë që në ndeshjen e kthimit të keni mundësi të kualifikohen
Mark Juliano anullon marrveshjen me Edon Hasani: E shikoj të papërshtatshëm Dështon marrëveshja mes klubit të Partizanit dhe mesfushorit Edon Hasani. “Panorama Sport” mëson se shkak për këtë është
"Kurti kopje e zbehtë e Thaçit" Anëtari i Kryesisë së Nisma për Kosovën, Bajram Hasani ka thënë se Albin Kurti me veprimet e tij të fundit është duke nd
Ndalohet importi i makinave më të vjetra se 10 vjet Më 27 qershor ka hyrë në fuqi ligji i ri për automjete, i cili parasheh rregulla të reja të importit dhe regjistrimit të
Edhe shqiptarët "votuan" kryeministren e re të Serbisë (VIDEO) Ana Brnabic është edhe kryeministrja e shqiptarëve të Serbisë, pasi ka marrë votën e përfaqësuesit të tyre për të qenë k
Enver Hasani tregon se kush mund ta formojë qeverinë e re Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, duke folur për mundësinë e dështimit të mandatarit të parë për ta for
“E Huaj” në Tiranë Në sallën Black Box të Akademisë së Arteve është shfaqur premierë për publikun mbrëmjen e së premtes, “E huaj”, një fil
Enver Hasani tregon se çdo të ndodhë nëse PAN-i dështon Zgjedhjet e 11 qershorit mund të prodhojnë një krizë te re të politikës në Kosovë. Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetues
Hasani i hap sfidë kampionit rus Stoica Kampioni i shumëfishtë i Evropës dhe botës në kickboxing, Muharrem Hasani kërkon një ndeshje me rumunin e famshëm Andrei