999 rezultate për

hasani

Pasi e shkarkuan shpërthen Hasani: Nuk bëra kompromis me të keqen Kanë kaluar dy ditë që prej se Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani u lirua nga detyra e tij nga partia pre
Shkarkohet Ministri Bajram Hasani, në vend të tij një grua (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës me kërkesë të Nismës Socialdemokrate ka marrë vendim për të liruar nga detyra ministrin e Tregtisë dhe
Të hënën nis aksioni për bllokimin e lodrave të rrezikshme nga Kina Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka paralajmëruar se nga e hëna inspektorët e kësaj ministrie do të fil
Ministri kërkon nga çerdhet t'i largojnë lodrat e rrezikshme Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë sot se do të kërkojë nga çerdhet e fëmijëve nëpë
Më në fund ministria kujtohet t'i heqë lodrat që rrezikojnë fëmijët Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka filluar me tërheqjen e 14 llojeve të ndryshme të lodrave për fëmijë nga tregjet e
Përplasje mes Nismës dhe PDK-së, shkak bëhet dogana Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha përplasje, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Kjo
Deputeti në Kuvendin e Serbisë kërkon përkëthyes të gjuhës shqipe Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin Popullor të Serbisë, Fatmir Hasani, për Agjencinë beogradase të lajmeve “Beta”, të
Kapet koka dhe anëtarët e bandës shqiptare Një bandë hajdutësh shqiptarë në Cittadella të Italisë është shkatërruar nga karabinierët, me katër anëtarë të saj të pë
Pasuria e këtij u le pa mend Ministri i Tregtisë dhe Industrisë nga radhët e Nismës, Bajram Hasani del të jetë ndër ministrat më të pasur në Qeverinë
Ministri Hasani uron Komunën e Malishevës Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e Zonës Ekonomike në Malishevë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, B
Pas pafajësisë Hasani hidhet në sulm ndaj Marjan Demës Gjatë ditës së djeshme në plot 19 faqe aktgjykim, Gjykata e Apelit ka arsyetuar gjetjet e saj përkitazi me pretendimet e
Apeli liron nga akuza Enver Hasanin Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur sipas ankesës, e ka liruar nga akuza Enver Hasanin, për vepër penale “Mashtrim
Ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Malin e Zi Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin Ministror të Komitetit të Investimeve të Evr
Nuk justifikoi pasurinë, prokurorja e Shkodrës rrezikon të shkarkohet Prokurorja Besa Nikëhasani rrezikon të mos e kalojë testin e Vettingut pasi nuk ka mundur të justifikojë pasurinë.
Kush është prokurorja e parë që kalon në "sitën" e Vettingut KPK kalon në sitën e Vettingut prokuroren e Prokurorisë së Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani. Prokurorja Besa Nikëh
Vriten tre policë me kallashnikovë në Haraçinë, nesër pritet masa e dënimit Pas 18 viteve procese gjyqësore, nesër pritet të shpallet vendimi i gjykatës lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi në
Nait Hasani: Nuk pajtohem me demarkacionin Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se marrëveshja e arritur mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Ma
Pak para seancës për demarkacionin, Haradinaj dhe Hasani bëhen bashkë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është takuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani pak orë par
Jetoni në Prishtinë?- Ta gëzoni taksën e re Me miratimin e Ligjit për kryeqytetin, Komunës së Prishtinës i jepet e drejta që ta zbatojë edhe një taksë të re për ban
Banka Botërore zhyt më tej në borxhe Kosovën, kaq milion euro kredi i jep Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur sot drejtorin e Bankës Botërore për Kosovë, Marko Mantovane