999 rezultate për

hasanbeg

Kallëzohen penalisht 23 persona që protestuan në Hasanbeg Ministria e Punëve të Brendshme njofton se janë identifikuar 23 persona të cilët të hënën e kaluar protestuan në Hasanbe
21 persona thirren në bisedë informative për ngjarjet në Hasanbeg Lidhur me ngjarjen e para ca ditëve në Hasanbeg të Shkupit nga ana e SPB-Shkup janë ngritur deri tani padi kundër tre pe
Prokuroria: Tre të arrestuarit në Hasanbeg të dënohen me gjoba të majme Prokuroria Publike në Shkup ka dorëzuar kërkesë deri tek Gjykata Themelore Penale në Shkup ku kërkohet që tre të arrestu
Georgievski: Nuk kam kompetenca që të lirojë të arrestuarit në Hasanbeg Kryetari i Komunës së Gazi Babës Boris Georgievski shpjegoi në një prononcim për “TV24” th se ai shkoi dje në vendin e p
Pas 1 viti trupi i Elifit nga Hasanbegu ende pa gjurmë, xhaxhai: Do jepja jetën vetëm ta gjej! Vetëm një vit më parë në lagjen Hasanbeg në Shkup e dominuar nga shqiptarët do përjetonte orë llahtari si pasojë e vërsh
Bashkëpunonte me trafikantët e drogës, gjykata lë të lirë ish-shefin e policisë Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë të lirë pas 4 muajsh në qeli, ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Haki Hasanbegaj.
LAJMI I FUNDIT/ Favorizoi trafikantët, arrestohet drejtuesi i lartë i Policisë në Vlorë Policia arrestoi pak minuta më parë me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda Drejtorin e Rendit në Drejtorinë e Pol
Fundviti në Hasanbeg kalon në mjerim Shumë familje të Hasanbegut natën e Vitit të Ri e kanë pritur pa kulme mbi kokë, mos pasja e kushteve elementare për jet
Vërshimet / Banorët e Hasanbegut të pakënaqur nga vlerësimi i dëmeve (VIDEO) Banorët e Hasanbegut janë të pakënaqur nga vlerësimi i dëmeve që shkaktuan vërshimet e 6 gushtit. "Afro 7 mijë euro
"Besa" në Hasanbeg dhe Haraçinë Në kuadër të fushatës zgedhore, "Rilindje me Besë" ka zhvilluar mbrëmë takime me qytetarët e Hasanbegut dhe të Haraçinës
Arrestohen shqiptarët, dyshohen për lidhje me ISIS Aksioni i policisë në disa lagje shqiptare, Hasanbeg dhe Haraçinë të Shkupit është sqaruar përfundimisht mbi motivet e
Hasanbeg / 4.693 familje presin kompesimin Komisioni për vlerësimin e dëmeve ka përfunduar listën për dëmet materiale që shkaktuan vërshimet në qytetin e Shkupit d
Kërkimet për Elifin e vogël edhe sot pa rezultat Përpjekjet për gjetjen e trupit të Elifit edhe sot deri në orët e pasdites kanë rezultuar të pasuksesshme. Në Hasabe
Gruaja nga Hasanbegu: Po na ndihmojnë shoqatat, politikanët vijnë vetëm kur ka zgjedhje Kanë kaluar rreth 20 ditë që nga përmbytjet që përshinë Shkupin, dhe një pjesë e banorëve të prekur, kryeisht nga Hasanb
20 ditë pas vërshimeve, Hasanbegu nuk i kthehet jetës normale Kanë kaluar 20 ditë pas vërshimeve që përmbytën Shkupin, ndërsa Hasanbegu ende nuk i është kthyer jetës normale. Sh
Hasanbeg, jetesa në shtëpitë e shkatërruara (VIDEO) Përmbytjet në Shkup kanë lënë pa shtëpi shumë banorë të Hasanbegut. Madje disa prej tyre kanë zgjedhur të mos i brak
Familja Kasumi-Latifi nga Hasanbeg apelon për ndihmë (VIDEO) Edhe pse kanë kaluar nëntë ditë nga vërshimet në Hasanbeg të Shkupit, gjendja në këtë lagje vazhdon të jetë kritike.
Ndihmat në Shkup, dyshime për keqpërdorim Ndihmat që ndahen për banorët e prekur nga vërshimet në Shkup, mendohet se po keqpërdoren nga persona të papërgjegjshëm,
Vijojnë kërkimet për gjetjen e vogëlushes Elife Fejzullahu nga Hasanbegu Kanë vazhduar edhe sot kërkimet për vogëlushen Elife Fejzullahu nga Hasanbegu e zhdukur në përmbytjet e një jave më parë
Kosova dhuroi ndihma për Haitin, por nuk ndihmoi Hasanbegun në Shkup Pak vite më par, kur Haitin e goditi një tërmet shkatërrues, Kosova dhuroi 50 mijë euro, por ende nuk ka dhuruar asnjë c