999 rezultate për

hasan

Ngjarje tronditëse në Itali, shqiptari vret ish-gruan hungareze Një shqiptar ka vrare me thikë ish-bashkëshorten e tij hungareze, në Itali, në komunën e Casales. Shqiptari Kujtim Ha
Fotografi e rrallë e Ismail Qemalit dhe Hasan Prishtinës në Vjenë (FOTO LAJM) Eshtë publikuar një fotografi i vitit 1913 e Ismail Qemalit gjatë një vizite në Vjenë. "VJENE, 1913: Mysafirët shqi
Memli i PDK-së shfaqet në publik si nënkryetar i KOK Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti sot drejtuesit e Komitetit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik t
Hapet shkolla e re “Hasan Tahsin”, Veliaj: Merr fund mësimi me dy turne Nxënësit e shkollës “Hasan Tahsin” e nisën vitin e ri shkollor në një godinë krejtësisht të re. Bashkia e Tiranës mb
Hajrulla Hasani do kandidojë si i pavarur për kreun e komunës së Tetovës? Zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 15 tetor të këtij viti pritet të sjellin shumë risi në skenën politike, në ndarj
“Kuqezinjtë” nga Tetova do të luajnë për nder ndaj Milanit Skuadra e Shkëndijës organizoi konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme që do të luajë ndaj AC Milan. Në konferencë
Hasani: Nuk jemi në Milano për miqësore, por për rezultat pozitiv Ferhan Hasani dëshiron rezultat pozitiv ndaj Milanit, në mënyrë që në ndeshjen e kthimit të keni mundësi të kualifikohen
Pas 1 viti trupi i Elifit nga Hasanbegu ende pa gjurmë, xhaxhai: Do jepja jetën vetëm ta gjej! Vetëm një vit më parë në lagjen Hasanbeg në Shkup e dominuar nga shqiptarët do përjetonte orë llahtari si pasojë e vërsh
Mark Juliano anullon marrveshjen me Edon Hasani: E shikoj të papërshtatshëm Dështon marrëveshja mes klubit të Partizanit dhe mesfushorit Edon Hasani. “Panorama Sport” mëson se shkak për këtë është
"Kurti kopje e zbehtë e Thaçit" Anëtari i Kryesisë së Nisma për Kosovën, Bajram Hasani ka thënë se Albin Kurti me veprimet e tij të fundit është duke nd
Ndalohet importi i makinave më të vjetra se 10 vjet Më 27 qershor ka hyrë në fuqi ligji i ri për automjete, i cili parasheh rregulla të reja të importit dhe regjistrimit të
Edhe shqiptarët "votuan" kryeministren e re të Serbisë (VIDEO) Ana Brnabic është edhe kryeministrja e shqiptarëve të Serbisë, pasi ka marrë votën e përfaqësuesit të tyre për të qenë k
Enver Hasani tregon se kush mund ta formojë qeverinë e re Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, duke folur për mundësinë e dështimit të mandatarit të parë për ta for
“E Huaj” në Tiranë Në sallën Black Box të Akademisë së Arteve është shfaqur premierë për publikun mbrëmjen e së premtes, “E huaj”, një fil
Nxënëset e gjimnazit "Hasan Nahi" zenë vendin e dytë në SHBA Një lajm i mirë arriti në Prishtinë nga New York i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku nxënësit e Gjimnazit “Hasan N
Enver Hasani tregon se çdo të ndodhë nëse PAN-i dështon Zgjedhjet e 11 qershorit mund të prodhojnë një krizë te re të politikës në Kosovë. Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetues
Hasani i hap sfidë kampionit rus Stoica Kampioni i shumëfishtë i Evropës dhe botës në kickboxing, Muharrem Hasani kërkon një ndeshje me rumunin e famshëm Andrei
Bashkëpunonte me trafikantët e drogës, gjykata lë të lirë ish-shefin e policisë Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë të lirë pas 4 muajsh në qeli, ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Haki Hasanbegaj.
Rikthehen në Kosovë dy alpinistët që ngjitën Everestin Dy alpinistët kosovarë të Klubit Alpin Prishtina, Nazmi Hasanramaj dhe Arineta Mula, janë kthyer në Kosovë pas përfundim
U dërgonin foto lakuriq vajzave të mitura, dalin fotot e dy shqiptarëve të arrestuar në Greqi (FOTO LAJM) Policia greke ka publikuar sot pamjet e dy shqiptarëve të cilët u arrestuan më 23 maj 2017 në Amaliada, nën akuzat për p