999 rezultate për

hasan

Edhe Milaimi nxjerr një mendim se kush e vuri taksën ndaj Serbisë Deputeti Milaim Zeka ka reaguar pas deklaratave të presidentit Hashim Thaçi, i cili tha se taksën 100% ndaj Serbisë e ve
Organizoi takimin e fshehtë me Ramën? Pedagogu i UBT-së tregon të vërtetën e tij Ditën e djeshme në një denoncim, thuhej se një nga organizatorët e takimit të Edi Ramës në Universitetin Bujqësor të Kam
Nxënësit e Kolegjit "Hasan Riza Pasha" vizitojnë Bashkinë e Shkodrës (FOTO LAJM) Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka pritur në zyrën e saj një përfaqësi të Kolegjit “Hasan Riza Pasha” t
Ish-ministri Hasani nxjerr të vërtetën: Pacolli nuk pranonte që Serbisë t'i vendosej taksë Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka komentuar vendimin e fundit të marrë nga Qeveria e Kosovës, si
Hashim Thaçit i vijnë kritika nga Presheva Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kanë deklaruar se nuk do ta pranojnë idenë e Presidentit Thaçi për korrigjim të kuf
Turp, veterani më i vjetër nga Skënderaj në listat e mashtruesve Mëngjesin e sotëm 85-vjecari nga fshati Plluzhinë i Komunës së Skenderajt, Hasan Tahiri, ish-luftetar i UÇK-së, kishte m
Prokurorja e Apelit Shkodër rrëzohet edhe në KPA, shkarkohet Besa Nikëhasani, prokurore në Prokurorinë e Apelit Shkodër, tashmë mund të quhet ish-prokurore, pasi vendimi quhet i for
A e shkarkuan Hasanin për shkak të këtij sekretari që u pezullua si i paaftë? Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani që u shkarkua të mërkurën me kërkesë së partisë së tij, kishte marrë n
Pasi e shkarkuan shpërthen Hasani: Nuk bëra kompromis me të keqen Kanë kaluar dy ditë që prej se Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani u lirua nga detyra e tij nga partia pre
Shkarkohet Ministri Bajram Hasani, në vend të tij një grua (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës me kërkesë të Nismës Socialdemokrate ka marrë vendim për të liruar nga detyra ministrin e Tregtisë dhe
Të hënën nis aksioni për bllokimin e lodrave të rrezikshme nga Kina Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka paralajmëruar se nga e hëna inspektorët e kësaj ministrie do të fil
Lushtaku: Kjo brigadë e ka kërcënuar prokurorin I akuzuari se ka bërë mashtrime me listat e veteranëve, Nuredin Lushtaku, ka zbardhur detaje se kush ka mundur ta kërcën
Geci i përgjigjet Demaliajt nëse ka qenë komandant i brigadës fallco Brigada fantome “Hasan Prishtina” për të cilën prokurori Blakaj ka shkruar në aktakuzë se ishte shpikur në vitin 2016, d
Deputeti i AAK-së: Komandanti i brigadës fantazmë ishte Gani Geci Në aktakuzën e prokurorit të dorëhequr Elez Blakaj, flitet për një brigadë të shpikur, të quajtur “Hasan Prishtina”. Kjo
Familja ndaj Kadri Veseli: Eshtrat e Hasan Prishtinës le të rrinë në Shqipëri Përfaqësuesi i Familjes së Hasan Prishtinës, stërnipi Mehmet Prishtina, përmes një reagimi ka thënë se eshtrat e patriot
Kadri Veselit i shkon në mendje një veprim patriotik Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përkujtuar Hasan Prishtinën në 85 vjetorin e vdekjes. Në një postim n
Ministri kërkon nga çerdhet t'i largojnë lodrat e rrezikshme Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë sot se do të kërkojë nga çerdhet e fëmijëve nëpë
Më në fund ministria kujtohet t'i heqë lodrat që rrezikojnë fëmijët Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka filluar me tërheqjen e 14 llojeve të ndryshme të lodrave për fëmijë nga tregjet e
Për gjashtë orë, në Turqi zhvendoset pa u dëmtuar hamami i shekullit XIII Një hamam i shekullit të XIII u zhvendos në një lokacion të ri për ta shpëtuar nga përmbytjet pas hapjes së një dige të
Përplasje mes Nismës dhe PDK-së, shkak bëhet dogana Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha përplasje, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Kjo