999 rezultate për

hasan

Ministri kërkon nga çerdhet t'i largojnë lodrat e rrezikshme Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka thënë sot se do të kërkojë nga çerdhet e fëmijëve nëpë
Më në fund ministria kujtohet t'i heqë lodrat që rrezikojnë fëmijët Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka filluar me tërheqjen e 14 llojeve të ndryshme të lodrave për fëmijë nga tregjet e
Për gjashtë orë, në Turqi zhvendoset pa u dëmtuar hamami i shekullit XIII Një hamam i shekullit të XIII u zhvendos në një lokacion të ri për ta shpëtuar nga përmbytjet pas hapjes së një dige të
Përplasje mes Nismës dhe PDK-së, shkak bëhet dogana Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha përplasje, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Kjo
Deputeti në Kuvendin e Serbisë kërkon përkëthyes të gjuhës shqipe Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin Popullor të Serbisë, Fatmir Hasani, për Agjencinë beogradase të lajmeve “Beta”, të
Kapet koka dhe anëtarët e bandës shqiptare Një bandë hajdutësh shqiptarë në Cittadella të Italisë është shkatërruar nga karabinierët, me katër anëtarë të saj të pë
Pasuria e këtij u le pa mend Ministri i Tregtisë dhe Industrisë nga radhët e Nismës, Bajram Hasani del të jetë ndër ministrat më të pasur në Qeverinë
Ministri Hasani uron Komunën e Malishevës Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për themelimin e Zonës Ekonomike në Malishevë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, B
Pas pafajësisë Hasani hidhet në sulm ndaj Marjan Demës Gjatë ditës së djeshme në plot 19 faqe aktgjykim, Gjykata e Apelit ka arsyetuar gjetjet e saj përkitazi me pretendimet e
Apeli liron nga akuza Enver Hasanin Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur sipas ankesës, e ka liruar nga akuza Enver Hasanin, për vepër penale “Mashtrim
Ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Malin e Zi Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin Ministror të Komitetit të Investimeve të Evr
Nga hakmarrja për babain tek masakra në Belgjikë, kush janë vëllezërit që i hetohet sot pasuria Gjykata e Vlorës ka marrë në shqyrtim akuzat për pastrim parash ndaj dy vëllezërve Gentian (Geron) dhe Erion (Mikel) Has
Detaj tjetër skandaloz, AKI ka deportuar gabimisht njërin nga mësuesit Të tjera detaje skandaloze po dalin në dritë nga operacioni i dyshimtë i Intiligjencës Kosovare me atë turke për të depo
Nuk justifikoi pasurinë, prokurorja e Shkodrës rrezikon të shkarkohet Prokurorja Besa Nikëhasani rrezikon të mos e kalojë testin e Vettingut pasi nuk ka mundur të justifikojë pasurinë.
Kush është prokurorja e parë që kalon në "sitën" e Vettingut KPK kalon në sitën e Vettingut prokuroren e Prokurorisë së Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani. Prokurorja Besa Nikëh
Vriten tre policë me kallashnikovë në Haraçinë, nesër pritet masa e dënimit Pas 18 viteve procese gjyqësore, nesër pritet të shpallet vendimi i gjykatës lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi në
Nait Hasani: Nuk pajtohem me demarkacionin Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se marrëveshja e arritur mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Ma
Pak para seancës për demarkacionin, Haradinaj dhe Hasani bëhen bashkë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është takuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani pak orë par
Jetoni në Prishtinë?- Ta gëzoni taksën e re Me miratimin e Ligjit për kryeqytetin, Komunës së Prishtinës i jepet e drejta që ta zbatojë edhe një taksë të re për ban
Banka Botërore zhyt më tej në borxhe Kosovën, kaq milion euro kredi i jep Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur sot drejtorin e Bankës Botërore për Kosovë, Marko Mantovane