999 rezultate për

harta

Rama prezanton Shqipërinë e Madhe, reagon Maqedonia Hartat e vendosura në mjediset e rikonstruktuara në selinë e Kryeministrisë kanë hapur një debat të gjerë në shtetin fq
Viti 1000 p.e.s deri më sot, si ka ndryshuar harta e Europës (VIDEO) Harta e kontinentit Evropian ka ndryshuar me një dinamikë të jashtëzakonshme. Kufijtë e shteteve kanë lëvizur herë pas h
Kosova pastrohet nga minat falë Google (VIDEO) Kosova së shpejti mund të pastrohet nga minat falë Google. Organizata HALO Trust është duke përdorur Google Earth Pro pë
Harta në tryezën e qeverisë Rama, ja simbolika (FOTO-LAJM) Harta e shekullit të XVI e Evropës në tryezën ovale të Këshillit të Ministrave ka zgjuar jo vetëm kureshtjen e qyetarëve
PD përmirëson hartën (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka përmirësuar hartën në sallën e mbledhjeve të selisë së saj pas kritikave të djeshme në media për p
Harta e vendeve që do shfrytëzohen për sulmet në Siri, Maqedonia s'përfshihet Aktorët kryesorë në rast të një sulmi në Siri janë Britania, SHBA-ja dhe Franca. Nëse mësohet se janë përdorur armë kimi
Ja harta e përhapjes së rriqrave në Kosovë (FOTO-LAJM) Është publikuar harta e parë e përhapjes së llojeve të ndryshme të rriqrave në Kosovë dhe zonat më të rrezikuara nga ta.
PD nuk e njeh Kosovën si shtet Partia Demokratike duket se nuk është në dijeni se Kosova tashmë është shtet i pavarur dhe jo pjesë e shtetit serb. Të p
Po kërkoni të blini një shtëpi, ja harta e çmimeve në Tiranë Deshironi të blini një banese në kryeqytet. Qeveria publikon tabelen e re me çmimet për metër katror në 11 zonat e Bashk
Kosova për FBI është Serbi Vitin e kaluar Byroja Federale e Hetimeve (FBI-ja), kishte ardhur nga Amerika në Kosovë për ta hetuar vdekjen e dyshimtë
Harta e re e pronave, ulen çmimet e trojeve Vendimi i qeverisë, i publikuar në Fletoren Zyrtare, qartëson çmimet e trojeve në të gjithë vendin. Të gjitha çmimet e k
Mediat maqedonase: Ja Maqedonia e Madhe Rrjetet sociale janë tejmbushur me hartën e Maqedonisë së Madhe, pasi kjo është shpërndarë nga mediat meqedonase. Zhurna
Ja harta e arit të zi në Greqi Pas përfundimit të kërkimeve sizmike katër mujore të anijes Nordic Explorer, dy gazetat më të mëdha të së dielës në Greq
Google Maps "njeh" Kosovën Harta e Kosovës tashmë mund të gjendet edhe përmes Google Maps, shërbimi online e hartave gjeografike më i përhapur në
Ja vendet me përhapje më të madhe të internetit Harta që shikoni më lartë paraqet një panoramë të përhapjes së internetit në botë. Diagrama e TeleGeography me emrin Int
Harta, ja stadiumet e "preferuara" të CR7-ës (FOTO LAJM) Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka arritur të shënojë në 25 nga 27 stadiumet e futbollit spanjoll, përjas
"Harta e Shqipërisë Etnike" para gjyqit më 14 dhjetor Procesi gjyqësor në ngarkim të anëtarëve të Shoqatës për mbrojtjen dhe afirmimin e identitetit kombëtar, "Illyricum Libe
Google Maps me pamje të re (VIDEO) Google Maps ka marrë një pamje të re, duke shtuar disa “përmirësime vizuale” në hartimin e saj. Aplikacioni tani i le
Pas Nishanit edhe Rama në Bruksel Pas presidentit Nishani në Bruksel ka mbërritur edhe kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili gjithashtu pritet të ta
Harta e internetit që përmbledh 350,000 faqet më të mëdha Me një shikim të parë duket si një hartë universi, ose ndoshta si një përshkrim i hollësishëm i baktereve në një xham.