999 rezultate për

harta

Ja si do të dukej harta e Evropës nëse çdo lëvizje nacionaliste ia arrin qëllimit (FOTO LAJM) Në Evropë ka shumë lëvizje nacionaliste dhe që kërkojnë pavarësinë nga vendi të cilit i përkasin. Sot në Skoci është
Harta e cilësisë së ujërave sipërfaqësorë (FOTO-LAJM) Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka përgatitur hartën topografike të``Cilësisë së Ujërave Sipërfaqësorë në Shqipëri``. Në
Ja çfarë i tregoi Vuçiç kancelares Merkel në hartë (FOTO-LAJM) Fakti që ai nuk ishte në qendër të vëmendjes së samitit të Berlinit, ka bërë që Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuç
Harta e re territoriale, PD mbledh firmat për referendum Demokratët kanë nisur përgatitjet në bazë që në muajin shtator të fillojnë procedurat për mbledhjen e firmave për një re
Harta etnike e onomastikës shqiptare në Ballkan nga prof.Dr.Rexhep Doçi Për kufijtë etnikë të Shqipërisë kam tubuar të dhëna në vijimësi, jo vetëm nga burim
Legalizimet, miratohet harta e re me çmimet e tokës për çdo qark Qeveria miratoi dje hartën e re të vlerës së tokës, në të gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi që ndryshon çmimet e p
Harta e Ballkanit, çfarë paguan serbët për të zhdukur Shqipërinë! Gruaja e oratorit serb “tradhëton” bashkëshortin e saj në Konferencën e Paqes, Paris 1919, duke u kthyer në anën e shqip
Berisha: Harta e re territoriale, për interesa elektorale të Ramës e Metës Ndarja e re territoriale, për ish-kryeministrin Sali Berisha po bëhet për qëllime elektorale të Ramës e Metës. Përmes nj
Shqipëria me 61 bashki, ja harta finale Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën Administrativo-territoriale miratoi dje hartën përfundimtare të ndarjes se
Skandal diplomatik, Maqedonia heq Kosovën nga harta Një skandal diplomatik ka ndodhur mes Kosovës dhe Maqedonisë në Shqipëri. Gjatë një konference rajonale të mbajtur në
Putin mendon se "Shqipëria e Madhe" do të bëhet realitet Pasi mediat ruse patën publikuar disa harta më 2012 që shkaktuan reagime në opinionin ndërkombëtar, ata sërsih kanë nxje
Guda: Po kërkojnë të zhdukin Leskovikun nga harta e Shqipërisë‏ Dy variantet përfundimtare të reformës territoriale të cilat priten të diskutohen për tu vendosur më pas edhe varianti p
Gjermeni në Prezë, prezantohen 9 hartat hiking dhe biking (VIDEO) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Znj. Eglantina Gjermeni vizitoi sot Kalanë e Prezës në një ceremoni për dorëz
“Harta e Prostitucionit”, Zv/ministrja: Spostohet në bregdet Çfarë po ndodh me trafikun e qënieve njerëzore në vendin tonë? Si paraqitet situata me trafikun e fëmijëve dhe në cilat
Zbulohen hartat me 5 variantet për ndarjen e re territoriale Brenda 31 korrikut Shqipëria do të ketë 57 -63 njësi vendore. Portali Albeu sjell 5 variantet e plota të paraqitura nga
Më thuaj ç'farë celulari ke, të them ku jeton (FOTO-LAJM) Qytetarët e metropoleve botërore, kanë më shumë gjasa të zotërojnë një iPhone, ndërsa ata që kanë më pak para kanë celul
Harta e rrallë e kufijve të Shqipërisë Për herë të parë del në dritë dosja e një studimi të panjohur i vitit 1941 për territoret reale gjeografike dhe historik
Harta online e botës, ja faqet më të klikuara Kjo hartë tregon botën online, faqet e internetit në vendet ku përdoren më shumë. Artisti Martin Vargic është bazuar në
Rama çel dyert e Kryeministrisë për qytetarët Me rastin e Natës së Bardhë, kryeministri do të hapë sot dyert e selisë së Këshillit të Ministrave për qytetarët të cilë
Kryeministria sipas modelit perandorak italian Me ide të qarta në kokë, me ndihmën e njerëzve të tij të afërt, por edhe me trashëgiminë e lënë nga projektuesit dhe ark