999 rezultate për

harta

Legalizimet, miratohet harta e re me çmimet e tokës për çdo qark Qeveria miratoi dje hartën e re të vlerës së tokës, në të gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi që ndryshon çmimet e p
Harta e Ballkanit, çfarë paguan serbët për të zhdukur Shqipërinë! Gruaja e oratorit serb “tradhëton” bashkëshortin e saj në Konferencën e Paqes, Paris 1919, duke u kthyer në anën e shqip
Berisha: Harta e re territoriale, për interesa elektorale të Ramës e Metës Ndarja e re territoriale, për ish-kryeministrin Sali Berisha po bëhet për qëllime elektorale të Ramës e Metës. Përmes nj
Shqipëria me 61 bashki, ja harta finale Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën Administrativo-territoriale miratoi dje hartën përfundimtare të ndarjes se
Skandal diplomatik, Maqedonia heq Kosovën nga harta Një skandal diplomatik ka ndodhur mes Kosovës dhe Maqedonisë në Shqipëri. Gjatë një konference rajonale të mbajtur në
Putin mendon se "Shqipëria e Madhe" do të bëhet realitet Pasi mediat ruse patën publikuar disa harta më 2012 që shkaktuan reagime në opinionin ndërkombëtar, ata sërsih kanë nxje
Guda: Po kërkojnë të zhdukin Leskovikun nga harta e Shqipërisë‏ Dy variantet përfundimtare të reformës territoriale të cilat priten të diskutohen për tu vendosur më pas edhe varianti p
Gjermeni në Prezë, prezantohen 9 hartat hiking dhe biking (VIDEO) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Znj. Eglantina Gjermeni vizitoi sot Kalanë e Prezës në një ceremoni për dorëz
“Harta e Prostitucionit”, Zv/ministrja: Spostohet në bregdet Çfarë po ndodh me trafikun e qënieve njerëzore në vendin tonë? Si paraqitet situata me trafikun e fëmijëve dhe në cilat
Zbulohen hartat me 5 variantet për ndarjen e re territoriale Brenda 31 korrikut Shqipëria do të ketë 57 -63 njësi vendore. Portali Albeu sjell 5 variantet e plota të paraqitura nga
Më thuaj ç'farë celulari ke, të them ku jeton (FOTO-LAJM) Qytetarët e metropoleve botërore, kanë më shumë gjasa të zotërojnë një iPhone, ndërsa ata që kanë më pak para kanë celul
Harta e rrallë e kufijve të Shqipërisë Për herë të parë del në dritë dosja e një studimi të panjohur i vitit 1941 për territoret reale gjeografike dhe historik
Harta online e botës, ja faqet më të klikuara Kjo hartë tregon botën online, faqet e internetit në vendet ku përdoren më shumë. Artisti Martin Vargic është bazuar në
Rama çel dyert e Kryeministrisë për qytetarët Me rastin e Natës së Bardhë, kryeministri do të hapë sot dyert e selisë së Këshillit të Ministrave për qytetarët të cilë
Kryeministria sipas modelit perandorak italian Me ide të qarta në kokë, me ndihmën e njerëzve të tij të afërt, por edhe me trashëgiminë e lënë nga projektuesit dhe ark
Harta globale e depresionit Shqipëria futet në grupin e vendeve mesatare sa i përket të prekurve nga depresioni i cili luhatet në shifra nga 1230 de
Çfarë do të ndodhte me botën nëse do të shkrinin akujt? (FOTO-LAJM) Çfarë do të ndodhte nëse të gjithë akujt e botës do të shkrinin? “National Geographic” përfundoi punën me krijimin e dis
"Harta botërore e vajzave të lehta" Një blog në internet që quhet "Target Map" ka realizuar një hartë në të cilën ilustrohet "shkalla e vështirësisë" për të
Prezantohet harta 3D e Marsit (VIDEO) Agjencia Kozmike Europiane (ESA - European Space Agency) dhe specialistët gjermanë të grafikës kompjuterike paraqitën nj
Harta, ja vendet ku jeta nuk ka kuptim pa internet (FOTO-LAJM) Freedom House publikon hartën ku interneti është lehtësisht i aksesueshëm. Siç shihet në grafikun e shteteve, Amerika ka