Aksident i rëndë në Tiranë, vdes drejtuesi i motorçikletës
999 rezultate për

harta

Ja hartat e ndërtimeve me dhe pa leje në Prishtinë (FOTO) Komuna e Prishtinës tashmë është bërë me fotografi që dëshmojnë ndërtimet me leje, por edhe ato pa leje në komunën tonë
Harta e golave të Ronaldos në Europë (FOTO) Cristiano Ronaldo shënoi dje në Gelsenkirchen ndaj Schalke 04 golin e tij të 25 në Champions League. Për më tepër që ky
Nokia sjell risi në hartat HERE Maps Nokia ka propozuar versionin e ri të hartave të saj të njohura si HERE Maps, për Android dhe në platformën e Microsoft W
PD i kërkon KQZ të vendosë për referendumin Sot kreu i PD, Lulzim Basha, ka mbledhur tryezën për autonominë vendore. Basha u shpreh se pas viteve ‘90 janë adoptuar
Harta e KFOR-it shqetëson banorët e Karaçevës Një hartë e KFOR-it, e cila u ka rënë në dorë edhe banorëve të Karaçevës, ka ngritur shqetësime e dilema tek banorët e k
Ja lidhjet e vëllezërve Koachi me ISIS dhe Al Kaedën CNN ka publikuar një fotografi, që tregon në mënyrë skematike lidhjen mes vëllezërve Koachi dhe organizatave terroriste
Ja harta e rrugëve të izoluara nga bora Për shkak të motit të keq që ka përfshirë vendin, vijon të mbetet problematike situata e rrugëve, e ndërsa mëngjesi i së
Ja si duket Maqedonia nga sateliti në këto momente Gati i gjithë kontinenti evropian është përfshirë nga moti i ashpër dhe me reshje dëbore. Koha me reshje ka shkaktuar
Harta politike e botës, në Kosovë mund të shpërthejë dhunë Velis Maplecroft ka publikuar hartën e vendeve që kanë rrezikshmëri më të madhe për tu përfshirë në trazira politike për
Harta e ultrasve në futbollin spanjoll (FOTO) Përplasjet e dhunshme të tifozëve të Atletico Madrid dhe Deportivo La Corunas, dje para ndeshjes së javës së 13 në La Li
Ja sa territor kishte Serbia në vitin 1817 Ka patur një hartë (jo fort të qartë) të territoreve në Ballkan, përpara se shtetet të nisin ta fitonin pavarësinë nga P
Televizioni i shtetit rus njeh Kosovën Vizita e Vladimir Putinit në Serbi ka gjetur pasqyrim të gjerë në mediat serbe, por edhe ata ruse. Televizioni Kombët
Tronditen rrjetet sociale nga harta e "Malit të Zi të Madh" Një hartë që paraqet kufij tepër të ekzagjëruar të "Malit të Zi të Madh" po qarkullon nëpër rrjete sociale. Sipas kës
Rrugë me emra shqiptarë në Kili, ja harta Duke lexuar një shkrimtar kilian, një poet të cilin po e lexoja në spanjisht, në një moment gjatë rrëfimit poetik më mbe
Evropa e "njeh" Kosovën pjesë të Serbisë Harta e Evropës që ekziston në Komisionin Evropian, akoma e paraqet Kosovën si pjesë të Serbusë. Jo vetëm Kosova ësht
Ja si do të dukej harta e Evropës nëse çdo lëvizje nacionaliste ia arrin qëllimit (FOTO LAJM) Në Evropë ka shumë lëvizje nacionaliste dhe që kërkojnë pavarësinë nga vendi të cilit i përkasin. Sot në Skoci është
Harta e cilësisë së ujërave sipërfaqësorë (FOTO-LAJM) Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka përgatitur hartën topografike të``Cilësisë së Ujërave Sipërfaqësorë në Shqipëri``. Në
Ja çfarë i tregoi Vuçiç kancelares Merkel në hartë (FOTO-LAJM) Fakti që ai nuk ishte në qendër të vëmendjes së samitit të Berlinit, ka bërë që Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuç
Harta e re territoriale, PD mbledh firmat për referendum Demokratët kanë nisur përgatitjet në bazë që në muajin shtator të fillojnë procedurat për mbledhjen e firmave për një re
Harta etnike e onomastikës shqiptare në Ballkan nga prof.Dr.Rexhep Doçi Për kufijtë etnikë të Shqipërisë kam tubuar të dhëna në vijimësi, jo vetëm nga burim