999 rezultate për

harta

Stuhi e fuqishme pritet të godasë Ballkanin sonte (harta) Një stuhi e fuqishme me shira të rrëmbyer pritet të godasë detin Mesdhe (përfshirë rajonin e Ballkanit) dhe Afrikën e Ve
34 familje me prona në Malit të Zi, ja hartat (FOTO) Marrëveshja midis Kosovës e Malit të Zi për përcaktimin e vijës kufitare midis dy vendeve, si një prej kushteve për vazh
Basha publikon hartën e kultivimit të drogës Kryetari i Partisë Demokratike, ka publikuar një hartë që sipas tij, tregon situatën reale të shpërndarjes se hashashit
Kalimtari i papërgjegjshëm që meriton burgun (VIDEO) Vera që po lëmë pas ka patur shumë aksidente automobilistike që i kanë kushtuar jetën shumë kalimtarëve dhe drejtuesve t
Tre hartat që tregojnë se NATO dhe Rusia janë në prag lufte (FOTO LAJM) Intensiteti në rritje i stërvitjeve ushtarake, të kryera nga Rusia dhe NATO, po rrisin gjasat e një konflikti të armatos
Harta e ISIS për pushtimin e botës, gjendet edhe Kosova me Shqipërinë (FOTO) Një hartë e frikshmeqë zbulon planin e ISIS për të pushtuar botën deri në vitin 2020, duke përfshirë Spanjën, Kinën dhe
Harta e trojeve shqiptare në vitin 1902 (FOTO) Në fushën e hartografisë, trojet shqiptare janë shfaqur për herë të parë në hartën gjeografike të Ptolemeut në shekullin
Haradinaj për kufirin Kosovë-Mali i Zi, hap hartat e vitit 1974 (FOTO LAJM) Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj konsideron se demarkacioni i Kosovës me Malin e Zi duhet të trajtohet më profesional
Mediat britanike ironi për gafën e Skënderbeut: A kanë harta në Shqipëri? Lajm i bujshëm nga Anglia, teksa portali "joe.co.uk" ka ironizuar Skënderbeun pas incidentit me vizat. “Një skuadër
Eksperti rus: Harta e Ballkanit do të ndryshojë, janë kufij artificialë Leonid Reshetnikov, Drejtori i Insitutit për Kërkime Strategjike në Rusi, ka folur për çështje të ndryshme që lidhen me
Abuzim me pikat e karburantit në Tiranë, ja denoncimi i radhës (FOTO LAJM) Tashmë përmes rrjeteve sociale, duket se edhe më shumë dëgjohet zëri i qytetarëve, teksa denoncojnë raste të ndryshme ab
Ja cilat janë shtetet që rrezikohen nga sulmet e ISIS (HARTA) Organizata terroriste ISIS ka parashikuar sulme në shumë shtete dhe territore. ISIS aktualisht kontrollon territore n
Harta e "Shqipërisë së Madhe" që çmend serbët, ja nga vijnë futbollistët e Kombëtares (FOTO) Shqipërinë e Madhe e bën Kombëtarja e futbollit. Harta që “çmendi” serbët në ndeshjen e 14 tetorit në Beograd dhe që bën
Google Maps do të funksionojë pa internet Google njofton se tashmë shërbimi Google Maps, është një shërbim që do të funksionojë dhe pa ndihmën e interneti. Përdit
Sa fajtorë jemi për aksidentet? (FOTO LAJM) Teksa apelohet shpesh në lidhje me aksidentet dhe se sa përgjegjës jemi ne, atëherë mjafton të shohësh këto fotot për të
Ku dominon Liverpool, Chelsea, United?... Ja hartat (FOTO LAJM) Liverpool po zhvillon një sezon për t’u harruar në Premier League por ky fakt nuk ia ul popullaritetin në Angli ku mbete
Ja harta e shkollave që bojkotojnë mësimin Vazhdon bojkoti i mësimit në shkollat e mesme në Shkup, Kumanovë, Veles, Strumicë dhe Tetovë. Protesta pati edhe në Ohër
Nokia prezanton aplikacionin Here Maps Nokia për herë të parë lançon platformën e saj të hartave dhe kërkimit Here. Vetëm në pak kohë, aplikacioni Here në dyqa
Ja harta e vendbanimeve të shqiptarëve në Turqi Kjo është harta e vendbanimeve të shqiptarëve në Turqi, të cilët kanë migruar në këtë shtet kryesisht pas vitit 1920 nga
Harta e Kosovës zgjidhet më e mira e muajit në Eurostat Agjencia e Statistikave të Kosovës mori edhe një shpërblim nga Eurostati. Më 2 mars 2015, Forumi Evropian për Gjeostatis