999 rezultate për

harta

VV: Harta e Murat Mehës e 1998-ës dëshmon drejtësinë e kauzës së opozitës (FOTO LAJM) Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media për ta komentuar vendimin e komisionit ad hic për demarkacionin me Mal
Çfarë eskportojnë vendet e botës? Ja harta (FOTO) Banka e Amerikës “Merrill Lynch” ka vënë në dispozicion një hartë që tregon eksportet më të mëdha në mbarë botën. Disa j
Ja harta e sulmeve në Bruksel (FOTO LAJM) 28 te vdekur dhe mbi 130 te plagosur, 10 prej te cileve ne gjendje te rende. Ky eshte bilanci i deritanishem i 4 sulmeve
Berisha: Millosheviçi çdo tre muaj më niste harta për ndarjen e Kosovës (VIDEO) Në një intervistë për emision debat në RTK, ish-kryeministri Berisha ka deklaruar se Kosova ka dy rrugë, ose do të bëhet
Kosova humbet 82 km katrorë nga Demarkacioni me Malin e Zi, ja hartat (FOTO LAJM) Në debatin për demarkacionin e kufirit në mes Kosovës dhe Malit të Zi, përveç politikanëve, të përfshirë janë edhe ekspe
Refugjatët i afrohen pikave kufitare, të pajisur me harta të Shqipërisë Kriza emigracionit që ka prekur të gjithë Bashkimin Europian me refugjatët sirianë, mund të përfshijë dhe vendin tonë. M
Serbia heq Kosovën nga harta e saj Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë Sebastian Kurz dhe Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic kanë prezantuar dje
Aplikacionet më të mira të javës (FOTO LAJM) Gjatë përdorimit të pajisjeve teknologjike janë dhe shumë aplikacione që na ndihmojnë për ta realizuar siç duhet përdori
Manjani i pakënaqur nga ZRPP: Pushim nga puna kush shkel afatet! Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur se dixhitalizimi i jep fund problemeve të cilat shfaqen pranë Zyrës
I gjithë universi ynë në një foto (FOTO LAJM) Hartat logaritmike dhe fotografi nga satelitët, janë elementët që ka përdorur një artist për të krijuar një vepër arti,
Ja se si na spiunojnë telefonat Një telefon inteligjent në xhep është një mënyrë e mirë për të mësuar vendodhjen e një personi. Sipas Fieke Jansen nga s
Zbulohet harta e ISIS për sulmet në Evropë, ja çfarë planifikohet (FOTO) Instituti për Studimet e Luftës (ISW), ka zbuluar një hartë të re trishtuese, ku dyshohet se ISIS është duke planifikuar
Ja si do të jetë Mbretëria e Kosovës në vitin 2024 (FOTO) E keni menduar ndonjëherë Kosovën Mbretëri me një territor deri më 2024 të dhjetëfishuar. Këtu përfshihet edhe pushti
Ja si po “shtrihet” ISIS nëpër Europë (HARTA) Ndërsa ISIS-i humbet territor në Lindjen e Mesme, sulmet në Europë duket sikur janë një strategji për të bindur botën pë
Ja harta e shitjes së drogës në Tiranë (FOTO) Grupi i shitjes së lëndëve narkotike i shkatërruar të enjten nga policia kishte prej një viti që ushtronte aktivitetin e
Mjaft me admirimin për Vladimir Putin Fareed Zakaria - Vladimir Putini e ka zalisur krejt establishmentin amerikan të politikës së jashtme. Një editorialist a
Harta e vendeve pjesëmarrëse, është edhe Shqipëria (FOTO) Në rrjetet sociale në gjithë Evropën, ka filluar të qarkulloi një fotografi mbresëlënëse e hartës së Francës, në të cilë
Harta e Shqipërisë e formuar në një shpellë në Strugë (VIDEO) Një pamje e pazakntë është regjistruar në një shpellë në Strugë ku hyrja e saj ka formën e hartës së Shqipërisë. Nuk
Google Maps sjell risinë më të fundit Google ka përmirësuar versionin e aplikacionit të hartave për sistemet e operimit Android, duke ofruar tashmë informacio
Hartat e vërtetojnë: Kosova "i fali" Malit të Zi mbi 8 mijë hektarë Nuk është më sekret dokumentacioni që tregon vijën e re kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi, për të cilën qeveritë e të