999 rezultate për

harta

Dëmet në Durrës, ja si u manipulua harta me zonën e mbrojtur Lejohet vendosja e konstruksioneve të lehta LARG mureve dhe strukturave të tjera të dallueshme apo të supozuara… Konstru
Vora, “parajsa” e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zon
Udhëtoni me avion? Ja harta e paswordëve të WI-FI në të gjithë aeroportët e botës Keni dëgjuar për WixFox? Nëse jo, sot do t’ju japim një ndihmë shumë të madhe për këdo që dashuron udhëtimet. Bëhet
HARTA/Devijim i trafikut për shkak të punimeve në "Sheshin Skënderbej" Bashkia e Tiranës njofton qytetarët se nga dita e shtunë, datë 17 dhjetor 2016, në vijim të zbatimit të fazës së dytë të
Ja harta e vendvotimeve në Maqedoni Kjo është harta e vendvotimeve për zgjedhjet e parakohshme që po mbahen në Maqedoni. Njësia e Parë Zgjedhore përfshi
Harta e re elektorale, një deputet më pak për Kukësin, Beratin dhe Korçën KQZ ka votuar paraditen e sotme shpërndarjen e numrit të deputetëve në Shqipëri. Sipas vendimit me 7 vota pro, Komisioni
CIA publikon harta sekrete të botës dhe një foto e George Bush pas sulmeve terroriste (FOTO LAJM) Për herë të parë, CIA ka bërë publike disa harta të botës që datojnë prej vitit 1940 e deri më sot. Hartat e botës q
Makina del nga rruga në Durrës, pasagjerët të bllokuar brenda (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradë në hyrje të Durrësit. Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar jas
Harta elektorale, më shumë deputetë në Tiranë e Durrës, ja qarqet ku hiqen (FOTO) Levizjet e popullsisë dhe lindshmëria e ulët do t'i kushtojë heqjen e mandateve të deputetëve disa qarqeve në Shqipëri.
Harta e vendeve që ka ofenduar Trump, në listë edhe Shqipëria Kandidati republikan për president i SHBA-ve, Donald Trump është ndër kandidatët që ka bërë më së shumti miq dhe armiq n
HARTA/ Hakerat shqiptarë sulmojnë Amerikën (FOTO) Sulmet e internetit në Shtetet e Bashkuara erdhën nga e gjithë bota. Mediat gjermane kanë publikuar hartën e shteteve që
Të gjitha hartat janë gabim/ Australia ka lëvizur Ose të gjitha hartat në botë janë të gabuara ose kontinenti Australian nuk është në atë nivel që e kemi menduar deri tan
Hartat që tregojnë shpërndarjen e pabarabartë të popullsisë rreth botës Popullsia e botës shtohet dita ditës dhe shumë herë kemi dëgjuar mbi problemin e mbipopullaritetit që mund të kemi në të
Kjo është harta në një shkollë në Kosovë që po çmend turqit (FOTO LAJM) Shpërndarja e pamjeve të një harte të Turqisë dhe Lindjes së Mesme e vendosur në shkollat e Prizrenit duket se i ka inat
Google fshin Palestinën nga hartat e saj Motori i kërkimit “Google”, ka fshirë emrin e Palestinës nga hartat e saj gjeografike, “duke e zëvendësuar me atë të Izr
"Epoka" mbështet deklaratat e lëshuara nga Observatori Magna Charta dhe EUA mbi gjendjen në universitetet e Turqisë Më 25 korrik 2016, Observatori Magna Charta, i cili mbikëqyr përputhshmërinë e universiteteve nënshkruese me parimet e m
Epoka University endorses the statements issued by Magna Charta Observatory and the EUA on the situation at universities in Turkey On July 25, 2016, the Magna Charta Observatory - which oversees the compliance of signatory universities with the princi
Zbulohen hartat të reja, vërtetojnë se Kosova ka humbur territor nga Demarkacioni Sipas një dokumenti që u publikua pak para debatit për demarkacion, mund të konstatohet se është shkelur parimi i efikti
Grekët tërbohen me sallën e hartave në Kryeministri: Rama provokoi me territoret tona! Mediat greke kanë reaguar pas fotos të publikuar nga kryeministri shqiptar, ku shfaqet Edi Rama me ministrin grek Kotzia
Qytet sekret i fshehur në Antarktidë (VIDEO) Historianët në vitin 2929 kanë bërë një zbulim tronditës, ato kanë zbuluar hartën "Piri Reis", një hartë që kishte sheku