999 rezultate për

harta

Harta e gjuhëve, shqipja mësohet për 44 javë Dëshironi të mësoni sa më shumë gjuhë të huaja? Çdo gjuhë e Europës ka harkun e vetë kohor që duhet mësuar. Falë përp
Del harta e rrezikut: Rrufe, shi e erë e fortë, zonat që priten të përmbyten (FOTO LAJM) Orët e vona të mbrëmjes së kaluar kanë rikthyer sërish reshjet në vend. Prej dy ditësh Instituri i Gjeoshkencave, Ene
Harta e krimit në Shqipëri, zbulohen 40 grupet mafioze në vend Strukturat e Task Forcës së ngritur në zbatim të planit operacional “Forca e Ligjit”, kanë zbuluar 40 grupet kryesore kr
Toka në 20 vjet, harta mbresëlënëse e NASA-s (FOTO LAJM) Një shpërthim ngjyrash në ndryshim e lëvizje të vazhdueshme. Kjo është frymëmarrja e planetit që ndryshon sipas stinëve,
Bulliqi: Mali i Zi na i vizatoi kufirin e ri Shpejtim Bulliqi, kryetar i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka raportuar në mb
Çfarë po vendoset? Bushati-Kotzias kokë më kokë mbi hartat Kanë nisur sërish negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë për zgjidhjen e problemeve mes dy vendeve. Sot prioritet që t
Harta e incestit në Europë, e frikshme se çfarë ndodh në vendet fqinje me Shqipërinë (FOTO) Një hartë e postuar kohët e fundit përshkruan vendet e Europës në të cilat ndodh më shumë incesti brenda vëllezërve dhe
Harta e sigurisë tregon nivelin ku ndodhet Shqipëria përballë rreziqeve Shqipëria konsiderohet një shtet me rreziqe të ulëta sa i përket fushës së sigurisë, sipas raportit të fundit të Risk Ma
Emocione dhe krenari, çfarë bëri Ismail Morina që i tërboi fare serbët (VIDEO) Serbët s'mund ta harrojnë atë që u bëri Ismail Morina në stadiumin e Partizanit të Beogradit tre vite më parë. Ata d
Harta e dhimbjeve në stomak, zbuloni çfarë sëmundje keni Dhimbja e stomakut tregon shumë për gjendjen tuaj shëndetësore. Ekzistojnë shumë organe në zonën e barkut, dhe në shumë
Harta e akneve që tregon problemet në trupin tuaj Kur shiheni në pasqyrë dhe vëreni një puçërr, gjëja e parë që mendoni është si ta hiqni? Gjëja e dytë që bëjmë është të
Demiraj: Angazhim për të dalë nga harta e kultivimit të lëndëve narkotike Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj u njoh me gjetjet e Raportit Vjetor Europian të Drogave të vitit 2017, pub
Harta e dhimbjeve të barkut që tregon se nga çfarë vuani Shumica prej nesh vuan nga dhimbja e stomakut, shpesh pa kuptuar shkakun. Ekzistojnë shumë organe në zonën e barkut,
Hartat propagandistike që ndezën luftërat e shekullit të 20 (FOTO LAJM) Martat që realizohen për të bindur publikun në kohë konflikti mund të jenë të bukura, të tmerrshme, për të qeshur dhe in
Harta, sa ditë pushimi të paguara kanë shqiptarët në krahasim me botën (FOTO LAJM) Sot është një Maji, një ditë simbolike për mbrojtjen e të drejtave të punonjësve në mbarë botën. Në Shqipëri prej vites
Armët shkatërruese të Trumpit që mund të fshijnë nga harta Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nisën bombën e saj më të fuqishme jo-bërthmore ndonjëherë, për të sulmuar shpellat e IS
Pamje interesante të Tokës gjatë natës (FOTO & VIDEO) Nga NASA vjen harta e re e natës e Tokës, e realizuar falë satelitit Suomi Npp, agjencia hapësinore amerikane dhe agjenc
Pakti detar me Greqinë, sqarohet Gërveni: Veprova me hartat e ALUIZNI-t Kristaq Gërveni, në kohën që është marrë me përgatitjen e marrëveshjes ka qenë me detyrën e Komandantit të Forcave Detar
Harta në zyrën e Ramës "tërbon" nacionalistët maqedonas: Paraqet Shqipërinë e Madhe (FOTO LAJM) Partisë së Nikola Gruevskit nuk i del inati me kryeminsitrin e Shqipërisë, Edi Rama. Nëpërmjet një shkrimi të funksio
Shokohen serbët, harta në Danimarkë tregon se Serbia nuk ekziston Publicisti dhe kryetari i Shoqatës "Kosova për Sanxhakun", Ismet Azizi, ka publikuar një hartë në profilin e tij në "Fac