999 rezultate për

hare

Çfarë duhet të dini nëse ju është tharë lakuara e duarve Sigurisht që larja e duarve me ujë është e domosdoshme, por menaxhimi jo i mirë i ujit që nënkupton derdhjen e ujit pa n
Ky është fshati më i njohur në Suharekë Në Suharekë ka nisur të zhvillohet një “betejë” se kush do ta marrë pushtetin e kësaj komune. Katër kandidatët kryeso
Gjykata vendos për dënimin e Bogdan Mitroviqit Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve të dyshuarit për krime lufte në rrethinën
Jepet masa ndaj serbit të arrestuar për krime lufte Bogdan Mitroviqit, i cili u arrestua dje në Suharekë me urdhër të Prokurorisë Speciale të Kosovës nën dyshimin për krime
Erdhi në Kosovë për pelegrinazh, serbi arrestohet për krime lufte Policia ka vwnw nw pranga njw shtetas serb nw Kosovw pasi akuzohet pwr krime lufte. Policia ka njoftuar se arrestimi
Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte në Suharekë Policia e Kosovës, ka njoftuar se sot rreth orës 12:00, në hyrje të autostradës në Reshtan të Suharekës, për interes të
Gjykimi rreth vdekjes së Zejnepes: Apeli shqyrton të premten tragjedinë në Suharekë Gjykata e Apelit ka parashikuar që të premten të trajtojë ankesat në rastin ndaj vrasësit të Zejnepe Berishës. Në rre
Ish-ushtarët bëjnë homazhe për të dëshmorët e Koshares Qindra ushtarë që ishin pjesë e luftës në Koshare, janë mbledhur për të bërë homazhe për dëshmorët. Ata do të zhvill
Humb jetën punëtori kosovar në Gjermani, e zë ekskavatori Dita e djeshme rezultoi e dhimbshme për një person rreth moshës 40 vjeç nga Suhareka. Kosovari nga Suhareka i cili po
Çudit Jul Deda: Marr lekë nga Rama për të sharë Bashën Jul Deda është kthyer në një nga zërat më kundërshtues ndaj Lulzim Bashës kohët e fundit duke marrë mjaft kritika edhe n
Norrkoping vizitojnë Prekazin e Jasharëve (FOTO) Futbollistët e skuadrës suedeze IFK Norrkoping kanë vizituar Prekazin legjendar të familjes Jashari Kundërshtari i FC P
Shpërthen Patozi: Sharës me pagesë, mos më përdorni mua… Vetëm një ditë pasi doli nga gara për kreun e PD-së, Astrit Patozi ka reaguar për herë të parë në Facebook. “Por një
Diçka e pazakontë shfaqet në qiellin e Suharekës (VIDEO) Në qiellin e Studencanit të Suharekës, u shfaq diçka e pazakontë. Në disa fotografi të kapura nga qytetarët si dhe vide
Qofte me fasule të bardha dhe domate të tharë • 1 vezë • ½ kg fasule të bardha të ziera • 1 kupë kuinoa te zier • 3 hudhra të grira • 2 lugë të mëdha domate të th
Mbarëvajtja e zgjedhjeve në Prizren e Suharekë Në komunën e Prizrenit sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së nga 166 mijë e 785 qytetarë me të drejte vote, e kanë shfrytë
Përqindja e votuesëve deri në orën 11:00 në Prizren e Suharekë Në Prizren 11929 votues kanë votuar në Prizren deri në orën 11:00.Sipas të dhënave të KQZ-se ky numër është 7.21 % e 166
Konflikt i armatosur në Bllacë të Suharekës, një i plagosur Policia nga rajoni i Prizrenit ka njoftuar se tek Lapidari i Dëshmorëve në fshatin Bllacë ka ndodhur një tentativë për
Aksident i rëndë në autostradën Prizren-Suharekë, një i vdekur Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në autostradën Prizren-Suharekë, ku për pasojë ka ndërruar jetë një person. "
Gjendet një i vdekur në Suharekë Trupi i një të moshuari, rreth moshës 76 vjeçare, është gjetur pa shenja jete dhe me plagë të mëdha në kokë gjatë ditës
Mësuesi bën për spital nxënësin nga Suhareka Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një shkollë në Sahurekë, ku një mësues ka rrahur dhe ka bërë për spital nxënësin e