999 rezultate për

hare

Trashëgimtari i jasharëve bën këtë veprim para mbrëmjes së maturës (FOTO LAJM) Maturantët po festojnë përfundimin e shkollës së mesme në të gjitha qytetet e Kosovës. Këtë vit këtë ngjarje e ka shë
Provokojnë mediat serbe: Shaqiri dhe Lovren kanë festuar duke sharë para kamerës (VIDEO) Liverpooli bëri mbrekullinë dje në mbrëmje duke përmbysur disavantazhin 3-0 të pësuar nga Camp Nou një javë. Të kuqtë si
Heroi Agim Ramadani duke luftuar në Koshare (VIDEO) Heroi Agim Ramadani ra në Betejën e Koshares, pasi ishte kthyer në Kosovë nga diaspora, ku jetonte së bashku me familjen
Haradinaj: Ta dija i kujt ishte, nuk e lejoja Ismailin të luftonte në Koshare Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se do të ia ndalonte hyrjen në Kos
Naser Vllasi tregon si e vranë komandantin serb në Koshare (VIDEO) Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në R
DOKUMENTI/ Ushtria serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së në Koshare (FOTO LAJM) Mjeku Haxhi Kamberi nga Gjakova ka publikuar një raport me të cilin dokumentohet se ushtria serbe kishte përdorur armë k
Gjendet pas dy vitesh skeleti i magjistarit rus i lidhur me pranga në mes të pyllit Ivan Klyucharev, 30 vjeç, iluzionisti rus, i quajt me nofkën “Harry Houdini” është gjetur i vdekur në një pyllë të Rusis
Aksident i rëndë në Suharekë, gjashtë të lënduar Një aksident i rwndw kanë rrugën Sallagrazhdë-Grejkoc, në Suharekë, ku si pasojë lëndime trupore pësojnë dy vozitësit dh
Kjo është simbolika e gurit që e shkel ‘’ushtari i panjohur’’ në Koshare Për Betejën e lavdishme të Koshares së vitit 1999 në studion e emisionit Frontal Live ka folur Xhafer Gashi, shef i zbul
Serbët humbjen në Koshare e dokumentojnë me film Në Serbi vazhdon glorifikimi i humbjeve serbe dhe krijimi i miteve për to. Ky është stili i mbijetesës historike të Serb
Sharë e pështyrë, Meta dhe Rama shtrëngojnë duart për sytë e botës (FOTO LAJM) Akuzat mes Ramës dhe Ilir Metës kanë qenë të forta gjatë viteve të fundit me një rivalitet, të cilin nuk e kanë patur ed
Detaje për vrasjen në Suharekë, si polici vrasës tentoi të zhdukte provat Polici, Sh.S ,i dyshuar për vrasje, po konsiderohet i rrezikshëm nëse qëndron në liri, gjatë hetimit të rastit. Prok
Mbyllen të gjitha kazinotë në Suharekë Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka kërkuar mbylljen e kazinove. I pari i kësaj Komune ka urdhëruar
Gjithçka rreth vrasjeve në Suharekë Një i ri dhe një i moshuar u vranë dje në komunën e Suharekës. 32-vjeçari J.A. nga Mushtishti u gjet i vdekur në një kaz
Ky është 64-vjeçari i vrarë nga vëllai në Suharekë (FOTO LAJM) Ismet Gegaj nga fshati Studençan i Komunës së Suharekës ka mbetur i vrarë pas një zënke për pronë me vëllain Bajram Gega
Arrestohet polici që vrau të riun në Suharekë Hetuesit e IPK-së janë njoftuar sot nga Policia e Kosovës për një rast gjuajtje me armë zjarri në Suharekë i cili kishte
I dyshuari për vrasjen në Suharekë është një polic Policia e Kosovës ka mbajtur një konferencë lidhur me dy vrasjet që kanë ndodhur në rajonin e Prizrenit. Nexhmi Krasn
Vëllai vrau vëllanë në Suharekë për pronë Sot rreth orës 11:40 në fshatin Studenqan të Suharekës pas një zënke mes dy vëllezërve janë shkrepur plumba, aty ka mbet
Ky është burri që u vra në Suharekë (FOTO LAJM) Një person rreth të 30-ve është vrarë mëngjesin e sotëm në një kazino në Suharekë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Ga
Tronditet Suhareka, vëllai vret vëllanë Një tjetër vrasje ka ndodhur sot në komunën e Suharekës. Në fshatin Studenqan dyshohet se vëllai ka vrarë vëllain, brend