999 rezultate për

haradinajn

Erdogan kërcënon Haradinajn dhe lavdëron Thaçin, Sefajn dhe Gashin për rrëmbimin e mësuesve Pas rrëmbimit të mësuesve turq nga shërbimi sekret i Turqisë në bashkëpunim me shtetin paralel të Thaçit dhe Pacollit br
Thaçi e godet prapë Haradinajn: Gjuriçi ishte mysafir i Milan Radojcicit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Gjuric ishte mysafir i Milan Radojcic, mikut të Kryeministrit Ramush Har
Askush nuk ka guxim ta shkarkojë Haradinajn Asnjë nga partitë opozitare nuk janë të interesuara ta rrëzojnë qeverinë “Haradinaj” edhe pas largimit të Listës Serbe n
Ndarja e Vetëvendosjes qetëson Haradinajn, "Të Pavarurit" nuk guxojnë Koment nga Ervin Shkulaku Me largimin e Listës Serbe nga qeveria dhe kuvendi, duke u bazuar në numra kryeminis
Thaçi takon Haradinajn Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Takimi është mbajtur në
Pas largimit të Listës Serbe këtë e pret Haradinajn Partnerëve qeverisës PDK-AAK-Nisma-AKR dhe partive tjera të vogla, nga sot iu është larguar Lista Serbe. Ky vendim i tyr
LDK jep shenja se do të hyjë në koalicion me Haradinajn Lista Serbe ka marrë vendim që të dalë nga Qeveria e Kosovës. Këtë vendim e ka kumtuar kryetari i Listës, Goran Rakiq pa
Kurti thumbon Haradinajn në Gllogjan: Toka as nuk falet as nuk shitet Me rastin e Epopesë së Dukagjinit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe disa deputetë të partisë së tij
Shpendi zbardh kërkesën për Ramush Haradinajn I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes profilit të tij në facebook ka njoftuar se Komuna e Prishtinës i ka bërë kërke
Opozita frikësohet nga ardhja në pushtet, lenë Haradinajn t'i kalojë marrëveshjet Qeveria Haradinaj e ka ecjen e sigurt. Opozita e Kosovës nuk ka plan që në afatshkurtër të iniciojë ndonjë mocion mosbes
Thaçi porosi të qartë për Haradinajn: Demarkacioni të kalojë sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka quajtur pamje të tmerrshme të Kosovës në botë hedhën e gazit lotsjellës në Kuven
Haradinajn e zë gjumi në Kuvend Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj duket se është lodhur nga debati për demarkacionin në Kuvend. Ai është parë në
Vetëvendosja mbulon Haradinajn me peticionin kundër Demarkacionit Deputetët e Vetëvendosjes e kanë “blinduar” kryeministrin Ramush Haradinaj duke i vendosur përreth tij follderët ku janë
Lista Serbe hidhëron Haradinajn Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ku tashmë ka filluar diskutimi për ratifikimin e marrëveshjes për de
Lista Serbe jep lajmin e hidhur për Haradinajn Lista Serbe ka reaguar edhe një herë për mundësinë që ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi Zëvendë
Në takime me Thaçin e Haradinajn, ky është Sekretari i ri i Shtetit të në ShBA Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendës
Opozita e Serbisë mërzit Haradinajn, kërkon që Lista Serbe të mos e votojë demarkacionin Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe që
Hoti drithëron Haradinajn, kërkon shpërbërjen e kuvendit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit. Kjo kë
LDK kërcënon Haradinajn, nëse kalon demarkacioni je i shkarkuar Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se Parlamenti po lë në gjysmë seancat sepse nuk ka pajtueshmëri tek koalicioni qev
Thaçi e kap "mat" Haradinajn me prindërit, pasurinë ua kanë ndarë edhe vajzave Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në Ditën e Ndërkombëtare të Gruas, thotë se është i kënaqur që prindërit e tij i kanë