999 rezultate për

haradinajn

Musliu lavdëron Haradinajn dhe nënvlerëson kur ishte në qeveri me Mustafën Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, ka mohuar çdo mundësi që Qeverinë aktuale ta rrëzojë
Thaçi sulmon Haradinajn për çështjen e ndryshimit të kufijve Hashim Thaçi këmbëngul në ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Në asnjë rrethanë nuk do të ketë kufij etni
Thaçi merret edhe me Haradinajn, thotë se duhet ta marrë shembull Hashim Thaçi ka thënë se në Veri shkon në mënyrë transperente e jo qysh bëjnë të tjerët. Në këtë mënyrë i është përgjigj
Pa ndërkombëtarët, ushtria është iluzion për Haradinajn Megjithëse Qeveria ka proceduar në Kuvend projektligjet për shndërrimin e FSK-së në ushtri, kjo iniciativë nuk pritet të
LB kritikon Haradinajn që nuk pranon bashkimin e Preshevës me Kosovën Lëvizja për Bashkim, përmes një deklarate thotë se liderët e shqiptarëve të Kosovës Lindore, para pak ditësh, iu drejtua
Veseli mbështet Haradinajn për ushtrinë, del kundër Thaçit Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themel
Mediat serbe nxjerrin Vuçiçin fitues, thonë se hyri në zonën e Drenicës pa përfillur Haradinajn Pavarësisht vendimit të Qverisë së Kosovës për t’ia ndaluar hyrjen në Drenicë, presidentit seb, Aleksandër Vulin, mediat
Konjufca: Albini e rreh Ramush Haradinajn nëse përleshen “Nëse përleshet me Albinin rezultati është i qartë, Albini kish pas me sos”, tha deputeti i VV-së, Glauk Konjufca, pas d
Teuta sërish nuk e përfill LDK-në, takohet me Ramush Haradinajn Deputetja e LDK-së, Teuta Rugova, ishte e vetmja deputete e opozitës e cila qëndroi në sallë në seancën e thirru nga poz
Lista Serbe dhe Teuta Rugova shpëtojnë Haradinajn Sot qeveria e Kosovës ka arritur t'i sigurojë numrat për seancën e jashtëzakonshme ku do të votohet për ekipin negociato
Hashim Thaçi mashtron Haradinajn dhe Limajn, ky është veprimi i fundit Jo më kot atij i kanë thirrur "gjarpri" gjatë luftës. Hashim Thaçi duket se ka futur në valle edhe Ramush Haradinajn dhe
Kadri Veseli godet Thaçin, mbron Haradinajn ​Sikur Ramush Haradinaj edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka dalë kundër idesë së presidentit Hashim Thaçi për
Rugova: Gati për ta rrëzuar Haradinajn Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë se Kuvendi duhet ta t
Fjalët e bashkëluftëtarit të Pajazitit që e trondisin Ramush Haradinajn Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook i ka thënë disa fjalë që Har
Tahiri sulmon Haradinajn për Asociacionin Dërgimi i draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Bruksel nga ana e ekipit menaxhues pa kaluar pa
Thaçi sfidon Haradinajn: Le të dalim në referendum Presidenti Hashim Thaçi ka përsëritur deklaratat e tij për ata që, sipas Thaçit, nuk duan ta kuptojnë propozimin e tij p
LDK ende përpiqet ta rrëzojë Haradinajn me komunikata LDK-ja ka reaguar pas ndërprerjes së seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës. Grupi parlamentar i kësaj partie ka thënë
Zyrtarja e BE-së takim me Haradinajn, pritet lajm për vizat Drejtoresha për Ballkan Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim në Komisionin Evr
BE kritikon Haradinajn për rritjen e rrogës Shefja e zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalia Apostolova, e ka kritikuar ashpër vendimin për rritje të pagave për zyrtar
Imami nuk heq dorë: S'jam penduar për çfarë thashë për Haradinajn Imami Bedri Bytyqi tha se nuk është penduar për atë që ka thënë sa i përket Ramush Haradinajt, pasi sipas tij kryeminist