999 rezultate për

haradinajn

Kurti sulmon Haradinajn: Mashtruesi nuk jep dorëheqje Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka thënë se qeveria e vendit ka dështuar në
Shefi i NATO-s telefonon Haradinajn dhe i shpreh qendrimin për ushtrinë Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar kryeministrin e Ramush Haradinaj, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander
LDK dhe VV dështon që ta rrëzojnë Haradinajn Në seancën e sotme parlamentare është hedhur në votim rezoluta e propozuar nga LDK-ja dhe VV-ja, e dalë nga seanca e jas
Hahn nesër vjen në Kosovë, a do ta nënshtrojë Haradinajn për taksën? Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit Johannes Hanhn, të hënën do ta vizi
Mogherini kërkon të rrëzojë Haradinajn nga pushteti Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut (KMLDNJ) ka theksuar se shefja e politikës së jashtme të Bash
Rama bën show me flamurin kombëtar, momenti i sikletshëm për Haradinajn (VIDEO) Edi Rama është zgjuar befas patriot sot duke lëshuar sot deklarata atdhedashurie gjatë qendrimit në Pejë ku u zhvillua e
A e quajti Rama-Haradinajn "gomar" gjatë transmetimit live? (VIDEO) Edhe pse vetëm me emër, Hashim Thaçi ia ka dalë të prishë atmosferën e mirë të krijuar nga takimi i dy qeverive shqiptar
Haradinajn nuk e bindin ambasadorët, taksa për Serbinë nuk hiqet Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorët e QUINT-it dhe përfaqësuesin e Zyrës
Shfaqet Mustafa, sulmon Haradinajn Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Serbia po synon zhbërjen e shtetit të Kosovës. Ai
Veseli merr në mbrojtje Haradinajn dhe Pacollin, sulmon opozitën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se vota kundër anëtarësimit të Republikës së Kosovë
Thaçi dërgon Haradinajn në Kushtetuese për pronat në veri Zyra Ligjore e presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, të premten e
Rama sot takohet me Haradinajn dhe kryeministren serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit
Korrigjimi i kufirit ndan përfundimisht Haradinajn dhe Thaçin? Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj nuk po flasim më në superlativ për njëri-tjetrin. Shkak pë
Labi kushtëzon Haradinajn me votë, bën thirrje për protestë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AKR-ja ka dalë me një kusht të ri për Qeverinë, pak javë pasi kushtëzoi mbështetjen n
Kryeprokurori i Gjykatës Speciale nuk takon as Thaçin, as Haradinajn, as Veselin Kryeprokurori i Gjyaktës Speciale në Kosovë, Jack Smith, nuk i ka takuar tre liderët e Kosovës: Hashim Thaçim Ramush Har
Shpendi pret në takim Haradinajn dhe i thotë se duhet të rrëzohet Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Komunës së Prishtinës sot kanë mbajtur një takim. Pas këtij taki
Mbesa e Thaçit sulmon Haradinajn: Po bëni politikë me fëmijët Deputetja e PDK-së, Evgjeni Thaçi ka dalur kundër aplikimit të shtesave për fëmijë të propozuar nga AAK-ja. Vajza e vëll
Nexhat Daci "pajton" Thaçin dhe Haradinajn Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Li
Avokati kundërshton Haradinajn: E ke gabim, ne jetojmë rehat në Serbi Demo Berisha, drejtues i shoqatës shqiptare “Amza e Shqiptarëve” në Novi Sad të Serbisë, në emisionin Interaktiv, ka fol
Thaçi paralajmëron me shkarkim Haradinajn? Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka mbajtur konferencën e radhës për medie në lidhje me Rezolutën e propozuar nga lider