999 rezultate për

haradinajn

Nënkryetari i AAK-së zbardh bisedën e Bolton me Haradinajn Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka folur për bisedën telefonike që kishte kryeministri Ra
Veseli edhe një herë godet Haradinajn: Ku është Amerika dhe ku jemi ne Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vazhduar me deklaratat që po e thellojnë hendekun ndërmjet partnerëve të koalicionit pë
Zbardhet letra e deputetit për Haradinajn Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu i ka shkruar një letër kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj nga i cili
Thaçi sulmon Haradinajn, ka hallin e taksës serbe Shefi i Shtetit, Hashim Thaçi e ka pyetur përmes një statusi në FB Kryeministrin Ramush Haradinajn nëse po shkrihet bora
E tmerrshme, prapa grevës në arsim qëndron Thaçi për të goditur Haradinajn Sindikatën e Arsimit e ka futur në agjendën e tij, Presidenti Hashim Thaçi. Shefi i Shtetit është duke i bërë presion Qe
Krasniqi këshillon Haradinajn: Mos iu bind Thaçit, taksa të qëndrojë Jakup Krasniqi e ka këshilluar Ramush Haradinaj të shkojë vendi në zgjedhje e të mos hiqet taksa ndaj produkteve serbe e
Hahn pas takimit me Haradinajn do të takohet me Edi Ramën Komisioneri evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn përveç vizitës së paralajmëruar sot në Kosovë, ka zyrtarizuar edhe një
Limaj: Nuk do ta tradhëtoj Haradinajn për taksën Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë që sa i përket vendimit për taksën prej 100% ndaj mallrave të Ser
Thaçi mund të tentojë ta rrëzojë Haradinajn por a do t'i bindet Veseli? Ramush Haradinaj e Kadri Veseli janë duke bashkëqeverisur me vendin më shumë se një vit. Koalicionit që kishin lidhur në
Daçiç shpif për Haradinajn, i dhemb taksa Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se presioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Qeveris
Personi që kërcënoi Haradinajn: Po fliste keq për myslimanët I dyshuari për kërcënim ndaj kryeministrit B. Elshani, para gjykatës është arsyetuar në lidhje me postimin e tij, të cil
Detaje tronditëse: Mbështetësi i ISIS planifikonte të vriste Ramush Haradinajn Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republik
Sot minatorët e Trepçës kanë marrë një vendim të rëndë për Haradinajn Minatorët e minierës së “Trepçës” kanë hyrë sot në grevë, ku kërkohet rritja e pagave. Ndërrimi i parë i minatorëve n
Haradinaj tregon si e gjeti të vrarë vëllain e tij në fushën e betejës Kryeministri i Kosovës, dikur ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka rrëfyer se si e ka gj
Në këtë qytet ulet çmimi i naftës 99 cent, në Prishtinë askush nuk e përfill Haradinajn Përderisa në shumicën e pikave të karburanteve po rriten çmimet e karburanteve, një kompani në pikën e saj në komunën e
Ahmeti duhet të hyjë urgjentisht në koalicion me Haradinajn për dy arsye madhore Koment nga Ervin Shkulaku Bashkëpunimi i Shpend Ahmetit dhe Ramush Haradinajt arriti kulmin dhe tashmë ka kalu
PSD sërish ndihmon Haradinajn, bëhen votat për buxhetin 2019 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për viti
Stoltenberg i telefonon Haradinajt për Ushtrinë e Kosovës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Ramu
E bujshme: Gjykata Speciale kërkon Daut Haradinajn Edhe vëllai i Kryeministrit Ramush Haradinaj, Dauti është urdhëruar të paraqitet në Hagë, bëjnë të ditura burime. Ftesa
Djali po e çon në vend amanetin e Luan Haradinajt Evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës, ka bërë që data e 14 dhjetorit të jetë një datë historike për të gj