999 rezultate për

hapura

Dyert e BE të hapura për ata që respektojnë rregullat "Bashkimi Europian nuk është një klub i mbyllur por është i hapur për të gjithë ata që pranojnë rregullat e tij". Kështu
Fillojnë ditët e hapura të Regjistrit qendror Regjistri qendror i Republikës së Maqedonisë fillon nga sot ditët e hapuara, të cilat do të jenë në shërbim të qytetarëv
Rivaldo: Mund të ndjek rrugën e Guardiolës Ish-futbollisti i Barcelonës, Rivaldo, ka deklaruar sot në një intervistë për Esporte Interativo se mund të ndjek hapat
“Dyer të hapura në AAK”, AAK-së i bashkohen 40 anëtarë të rinj nga Prishtina Në kuadër të fushatës “Dyer të hapura në AAK”, partisë e cila udhëhiqet nga lideri Ramush Haradinaj i janë bashkuar sot
Dyert e BE-së janë të hapura për çdo vend por kushtet duhen plotësuar Për Presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për të gjitha vendet kan
"Zhbllokimi i bllokimit: e ardhmja e reformës elektorale" Reformimi i sistemit zgjedhor në Kosovë përbën një kusht të domosdoshëm para se të vazhdojmë proceset e reja elektorale.
Besimi: Nëse zgjidhet emri, NATO i ka dyert e hapura Në organizim të Këshillit euroatlantik të Maqedonisë sot u mbajt konferencë rajonale Post-ISAF angazhim rajonal - leksio
Takimi për reformën zgjedhore, pa asnjë rezultat Takimi mes krerëve të partive politike në lidhje me zhbllokimin e reformës zgjedhore, nuk ka sjellë ndonjë rezultat. Në
Rasmussen: NATO i ka dyert e hapura "Dyert e NATO-s janë të hapura dhe trendi i Samitit të NATO-s në Pragë prej para dhjetë vitesh, për anëtarësimin e vende
Zgjedhjet, disa nga anëtarët LDK-së duan lista të mbyllura Një pjesë e anëtarëve të kryesisë së partisë së Isa Mustafës kanë shprehur vullnetin që në kuadër të reformës kushtetues
PDK dhe AAK kundër listave të hapura Dy subjektet politike që së fundi janë përafruar maksimalisht me njëra-tjetrën, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe A
Aksion për ndalimin e tregëtimit të mishit jashtë kushteve higjieno-sanitare Agjencia e Mbrojtjes së Konsumatorëve, së bashku me Inspektoriatin e Ndërtimit dhe Policinë Bashkiake, ka nisur sot aksi
Fillojnë sot ditët e hapura në stacionet policore Ministria e Punëve të Brendshme prej sot fillon me organizimin e ditëve të hapura në stacionet policore. Zyrtarë nga Sek
Maqedoni, ndalohet puna në ambjente të hapura Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dje dhe pardje ka shqiptuar 25 vendime për ndalesë për kryerjen e veprimtarisë n
I nxehti afrikan godet Maqedoninë Duke filluar prej ditës së nesërme, Maqedonia do të jetë nën një të nxehtë përvëlues pasi do të ndikohet nga një masë aj
Enciklopedia maqedonase, në qershor korrigjimi Në qershor akademitë e Shkencave të Maqedonisë dhe të Shqipërisë do të mbledhin këshillin e tyre të përbashkët, i cili g
Të zgjidhet kontesti i emrit Evrodeputeti dhe raportuesi i PE-së për Maqedoninë, Riçard Hovit ka kërkuar që Greqia të zgjidh çështjet e hapura dhe pë
Maqedonia me lista të hapura Promovimi i listave të hapura në zgjedhjet e ardhshme është qëllimi i projektit "Përfaqësimi me lista të hapura". Ky
Listat e hapura inkurajojnë një garë pasanikësh Partitë e mëdha kanë lajmëruar tanimë tërë dynjanë se kanë arritur të merren vesh për të filluar reformën zgjedhore, por
Sokol Balla, leksion në Universitetin Bedër Gazetari i njohur Sokol Balla, ishte dje në Universitetin Bedër, ku mori pjesë në një bashkëbisedim me studentët e Depar