999 rezultate për

hapura

Rama pro listave të hapura, Basha "hidhet në sulm" Kryeminsitri Edi Rama deklaroi sot se do të mbështesë Myslim Murrizin në nismën e tij për të hapur listat, duke thënë se
PS mbështet listat e hapura, Rama dhe Balla tregojnë qëndrimin e ri Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Grupit të PS-ë, Taulant Balla bëri të ditur se maxhoranca do të mbështesë nismën e depu
Ngjela: E dinë amerikanët, si e rrëzon Olldashi-Bashën në PD Nga Spartak Ngjela Janë tre kërcënime që po i vijnë ndërkohë korrupsionit të lartë shtetëror: nga reforma në d
PD reagon për listat e hapura: Ta vendosë populli me referendum Partia Demokratike ka kërkuar që të mos bëhet asnjë ndryshim nga marrëveshja e firmosur me datën 5 qershor e këshillit p
Manjani "shpërthen" kundër listave të hapura: Për të qenë në Kuvend duhet t'i lutesh partisë Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur për listat e hapura teksa ishte i ftuar nga gazetari Adi Krasta teksa
Murrizi-Ramës: Nuk votojmë asnjë pazar që i shitet shqiptarëve si marrëveshje Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi pas takimit me kryeministrin Edi Rama shprehet se nuk do të votohet asn
Hajdari nuk lëshon pe as pas takimit me Ramën: S'ka marrëveshje pa u hapur listat Deputetja Rudina Hajdari ka thënë pas takimit me Kryeministrin Edi Rama në kryesinë e Kuvendit, se opozita parlamentare
Rama e pranon hapur: Nuk jam për lista të hapura, por nuk i dihet! Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme takime me deputetët socialistë sipas qarqeve, ku ka ndarë detyrat për f
Murrizi kërkon sërish takim me Ramën: Duam lista të hapura Kreu i grupit demokrat Myslim Murrizi ka depozituar së bashku me kolegun e tij Stojkun në Kuvend një tjetër kërkesë për
Rudina Hajdari ngre tonet ndaj Ramës: Po bën lojë me PD-në Deputetja Rudina Hajdari gjatë seancës së sotme ka vënë theksin sërish te listat e hapura, të cilat sipas deputetes janë
Paradoksi në Shqipëri: MSH deklaron bizneset që mbetet të mbyllura, por janë të hapura Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha sonte se, heqja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nuk do të thotë se g
Maliqi tregon "skenarët" e Reformës Zgjedhore: Vendi ka 2 rrugëzgjidhje, por Rama do ngërç politik Deputeti i Kuvendit Lefter Maliqi ka bërë thirrje që marrëveshja e arritur mes palëve në Këshillin Politik për Reformën
Deputeti socialist pro listave të hapura: Nuk duhet të jenë tabu Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti ka mbështetur listat e hapura me një postim që ka bërë në rrjetin social Fa
29 deputetë të opozitës nuk ndalen, firmosin për ndryshimin e Kushtetutës: Lista të hapura! "Ne kërkojmë hapjen e listave. Rishikim të nenit 68 dhe 64 të Kushtetutës dhe më pas të diskutojmë nen pas neni të Kodit
Rudina Hajdari tregon si opozita po i bën "presion" Ramës: Kemi votat, duam lista të hapura! Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari u shpreh se opozita parlamen
Gjiknuri kundër listave të hapura: Mund të fitojnë njerëz me para e muskuj Damian Gjiknuri, përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, ka folur për marrëveshjen e arritur me opozitën
Lajm i madh: Finalja e Champions pritet të luhet me tifozë Një takim vendimtar është caktuar për 17 qershor në të cilin Komiteti Ekzekutiv duhet të zgjidhë të gjitha nyjet në form
Opozitës së re i rrjedh vota e parë, Maliqi: Do t'a votoj Reformën Zgjedhore "Unë jam i detyruar ta votojë këtë nismë që është përshëndetur dhe nga ndërkombëtarët..." Ndërsa Partia Socialiste ës
Nuk u pranuan listat e hapura! Hajdari: Mora garancinë e ambasadores Kim! "Unë sot mora garancinë më së tepërmi nga ambasada amerikane, nga delegacioni i BE se bisedimi për ndryshimin e sistemit
Gjoba në masë në 24 orë: Lokale të hapura, shoferë të pabindur dhe këmbësorë në rrugë! Gjatë 24 orëve të fundit i është hequr leja e drejtimit 78 shoferëve që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. A