999 rezultate për

hapje

Koronavirusi, Twitter i kërkon stafit të punojë nga shtëpia Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.
Osmani: Më 26 mars të merret vendim për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian Komisioni Evropian sot në raportin e saj të progresit për vendin edhe njëherë e konfirmoi rekomandimin për hapjen e bise
Prokuroria e Tiranës: Do të hetohet kushdo që përhap panik mbi koronavirusin Prokuroria e Tiranës do të ndjekë penalisht çdokënd që përhap panik në rrjetet sociale apo platforma të ngjashme mbi kor
Alarmi nga koronavirusi, shkon në 60 numri i të prekurve në Itali Koronavirusi vazhdon të përhapet: rasti i parë është regjistruar në Piemonte (është një 40 vjeçar nga Torino ) dhe në Mi
2 të vdekur e 51 të infektuar, kush është 38-vjeçari që përhapi koronavirusin në Itali Zbulohet origjina e përhapjes së koronavirusit në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se shkak për përhapjen e këtij vi
Miratohet hapja e Konsullatës shqiptare në Strugë Këshilli i Ministrave miratoi hapjen e Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë në Strugë të Maqedonisë s
Ursula Von Der Leyen jep lajmin e mirë: Ka ardhur koha për hapjen e negociatave! Pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për Rindërtimin, kryeministri Rama dhe Presidentja e KE,
Mbrojtësi shqiptar që luan në Kinë tregon situatën në vendin e përhapjes së Koronavirusit Ish-mbrojtësi i Kombëtares dhe Kukësit i cili aktualisht luan në kinë ka folur rreth situatës që po përjetohet në Kinë n
Si të ruheni nga koronavirus, hapi i thjeshtë që ju mbron nga vdekja Një shkencëtare amerikane ka studiuar gjatë rastin e koronavirusit, që është në të njëjtën familje me SARD dhe MERS, me
Merkel: Në mars duam hapje të negociatave për Shqipërinë Kancelarja gjermane Merkel vazhdon të jetë pozitive ndaj hapjes së negociatave me Shqipërinë. Këtë herë ajo ka bërë d
A mund të ndalojë maska përhapjen e viruseve? Përdorimi i maskave kirurgjikale për të parandaluar infeksionin është popullarizuar në shumë vende të botës, veçanërisht
Vetë-izolohet Kina, mbyllen që nga Muri i Madh kinez e deri te Disneyland Kina ka hyrë në izolim sot pasi autoritetet dhe bizneset po përpiqen të mbyllin pikat turistike dhe sistemet e transport
Negociatat, po e rishikon Franca qëndrimin e saj? Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për
Kryeministri kroat: Duam hapjen e negociatave me Shqipërinë Kryeministri kroat ka dalë në mbrojtje të Shqipëris dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave me BE. “Në sam
Ali Ahmeti flet për zgjedhjet e 12 prillit dhe mos hapjen e negociatave me BE-në Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në një intervistë për KosovaPress tregon se a është i mundshëm një bashkëpunim me partitë
Zyrtari i BE bën paralajmërimin e fortë: Paketa anti-shpifje rrezikon negociatat Raporteri i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar i PPE-së, David Lega, jep një tjetër mesazh të for
Kryeministri i Holandës, Rutte: Maqedonia shumë afër hapjes së negociatave Dy muaj pas vendimit negativ të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për
"Pyesni serbët, nëse…", Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet kandidate, para se
6 vende të BE letër Juncer-it, presion për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë Gjashtë vende të Bashkimit Evropian i kanë dërguar një letër Presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, du
Alarmi nga Ebola, frikë se mund të përhapet në të gjithë botën Përhapja e Ebolës në Republikën Demokratike të Kongos ka shtuar shqetësimin mes ekspertëve të Organizatës Botërore të Sh