999 rezultate për

hapje

''Mos përdorni kondicionerin", mjeku i njohur flet për rrezikun e përhapjes së koronavirusit Përvecc këshillës dhe në po të njëjtën kohë urdhrit "qëndro në shtëpi", këto kohë kemi dëgjuar plot të tilla me ëllim pa
Ballkani Përendimor - Oborri i brendshëm i Evropës Prof. Lisen Bashkurti Mbas nje periudhe te gjate pritje, Keshilli Evropian i hapi driten e gjelbert Maqedonise se Ver
BE i thotë po çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian kanë arritur sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit
Po merr mijëra jetë, ky është i vetmi nder që koronavirusi po i bën botës Fabrikat u mbyllën dhe rrugët u pastruan si asnjëherë më parë në të gjithë Kinën dhe jo vetëm, teksa qeveria i kërkoi po
Mesazhi i fortë i presidentit të FIFA-s: Me fuqinë e futbollit të ndalim përhapjen e virusit Të përdorim "fuqinë e futbollit" për t’i ndërgjegjësuar njerëzit të ndjekin rekomandimet e Organizatës Botërore të Shënd
Ndalohet fluturimi drejt dhe nga Britania e Madhe (FOTO LAJM) Ministriia e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar sot se janë anuluar fluturimet drejt dhe nga Britania e Madhe.
Frikë për përhapjen e koronavirusit, një tjetër qytet në jug ndalon qarkullimin Në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër, njofton
Kurti: Nuk e dimë çfarë do të ndodhë me koronavirusin Në seancëm e sotme të jashtëzakonshme për votimin e buxhetit, Albin Kurti ka folur edhe për koronavirusin. Kryeminist
Flasin ekspertët: Përse nuk po përhapet koronavirusi në Afrikë? Që nga fillimi i përhapjes së pandemisë së koronavirusit nëpër botë, ekspertët janë bashkuar që ta luftojnë këtë sëmundj
Celulari rreziku më i madh per përhapjen e COVID-19, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet të bëni Koronavirus vijon të përhapet në te gjithe botën, dhe ndërkohë që ndiqni lajmet, ka të ngjarë të keni dëgjuar edhe këshi
Koronavirusi, Trump shpall emergjencën kombëtare në SHBA Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencën kombëtare, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Ai ka deklaruar se d
ZYRTARE: Pezullohet edhe Ligue 1 Federata e Futbollit në Francë ka marrë vendim të pezullojë Ligue 1 dhe Ligue 2, për t’iu bashkuar disa ligave tjera të
Koronavirusi, Kurti takon me bërryl shefin e EULEX-it Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është përmbajtur masave rreth përhapjes së koronavirusit. Ai nuk i ka dhënë dor
Interi dhuron 300 mijë maska dhe produkte dezinfektimi për Mbrojtjen Civile Interi dhe grupi që ka në pronësi klubin, Suning, u kanë dhuruar institucioneve të kujdesit në Itali 300 mijë maska dhe
Ushtria kontrolle në Tiranë për të respektuar masat kundër përhapjes së koronavirusit Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Bardhyl Kollçak
10 të prekur, të gjitha masat e marra sot nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit Ditën e sotme në Shqipëri u konfirmuan zyrtarisht 10 raste me koronavirus, ndërkohë pritet analizat e 18 shtetasve të dy
Koronavirusi "paralizon" udhëtimet drejt Italisë, vetëm këto dy aeroporte nuk janë mbyllur Vetëm në dy aeroporte mund të udhëtohet nga Rinasi drejt Italisë, pas pezullimit të fluturimeve për shkak të përhapjes s
Rrezik nga koronavirusi, lojtarët e Liverpool nuk i japin dorën kundërshtarëve (VIDEO) Rreziku i përhapjes së koronavirusit i ka detyruar autoritetet e futbollit të vendosin disa "rregulla" të reja. Itali
Infektologu kosovar jep lajmin e mirë: Ngritja e temperaturave ngadalëson përhapjen e Koronavirusit Infektologu Valbon Krasniqi në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur më gjerësisht rreth virusit të rrezikshëm që ka
Ndalohet përshëndetja me duar në Premier League shkaku i koronavirusit Drejtuesit e Premier League kanë marrë një vendim duke synuar kështu parandalimin e rrezikut të përhapjes së koronavirus