999 rezultate për

hapje

Turqia kërcënohet nga pandemia, shkon mbi 100 mijë numri i të infektuarëve Ka shkuar në 101,790 numri i të infektuarëve në Turqi, teksa ditën e sotme u regjistruan 115 viktima duke çuar në total
Greqia në krizë për punëtore shqiptarë, Rama telefonon Mitsotakis për hapjen e kufirit Mediat greke raportojnë për një bisedë telefonike mes kryeministri Edi Rama dhe homologut të tij të Greqise Kyriakos Mit
Kur do i kthehemi jetës normale? Manastirliu tregon planin e rihapjes Edhe pse karantina po zgjat tashmë prej javësh, njerëzit duan të dinë se kur do t'i kthehen jetës normale. Ministrja
I bëri vizitë motrës në Gjakovë, infketohet me koronavis qytetari nga Klina Kryetari i Klinës, Zenun Elezaj përmes një postimi në Facebook, tha se personi i prekur nga ky virus u infektua nga motr
Bujqësia në krizë pa punëtorë, Greqia i kërkon Shqipërisë hapjen e kufijve Greqia i ka kërkuar Shqipërisë që të konsiderojë hapjen e kufirit për punëtorët sezonalë në bujqësi. Në këtë periudhë, p
OBSH: Kujdes me hapjet, rrezikojmë 1 valë të dytë para verës Përfaqësuesi italian në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, Walter Ricciardi ka paralajmëruar se një valë e dytë e epi
Shqipëria drejt hapjes, Rama merr shembullin e Suedisë dhe zbulon 3 bizneset që do të nisin punë Mbrëmjen e sotme në Opinion kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri do të nisë pak nga pak hapja. Kryeministr
Zbulohen zonat më të rrezikshme për përhapjen e koronavirusit në Tiranë Koronavirusi regjistron çdo ditë raste të reja në vendin tonë, ku vatrat më të mëdha janë Tirana, Shkodra dhe Durrësi.
Guvernatori i New York sfidon hapur Trump: Nuk do bëj atë që më thotë Presidenti Donald Trump po ndeshet me kundërpërgjigje pas komenteve se “autoriteti përfundimtar” është në dorë të tij dh
Çfarë do t'a ndalojë përhapjen globale të koronavirusit? Përgjigjet kreu i OBSH-së Vetëm një vaksina mund t'i japë fund koronavirusit. Tedros Adhanom Ghebreyesus nga OBSH tha në një konferencë për me
Zëri i Amerikës: Zona në Veri të Shqipërisë që po i reziston përhapjes së koronavirusit Malësia e Madhe është ndër të paktat zona në Veri të Shqipërisë që nuk është prekur nga COVID-19. E gjendur mes dy vatra
COVID-19/ Frikë për përhapje në masë, ministrja zbulon sa kite testimi kemi në Shqipëri Ministrja Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite tes
KORONAVIRUSI/ Austria vendos datën 1 maj për hapjen e qendrave tregëtare Austria mund të nisë të lehtësojë masat e saj të izolimit kundër koronavirusit duke filluar që nga java e ardhshme dekla
Përhapja e koronavirusit, mjekët drejtojnë gishtin nga Champions Vazhdojnë të shtohen rastet e mjekëve që besojnë se ndeshjet e UEFA Champions League në muajin mars ishin si “bomba shpë
Restoranti “Panevino” zgjeron shërbimin, trajnim dhe masa të rrepta për të shmangur përhapjen e COVID-19 Restoranti Panevino pjesë e Maritim Hotel Plaza Tirana ka vendosur që të zgjerojë shërbimin Delivery me një meny të pas
Koronavirusi në Kosovë, këto janë statistikat e ecurisë së përhapjes (FOTO LAJM) IKSHP ka dhënë detaje më të zgjeruara lidhur me ecurinë e përhapjes së koronavirusit në Kosovë. Përmes grafikoneve, I
570 të infektuar deri më 10 prill? Profesori i matematikës parashikon përhapjen e Koronavirusit në Maqedoni (VIDEO) Nëse respektohen masat dhe qytetarët qëndrojnë në shtëpi, në rastin më të mirë deri në 10-15 prill numri maksimal i të i
''Mos përdorni kondicionerin", mjeku i njohur flet për rrezikun e përhapjes së koronavirusit Përvecc këshillës dhe në po të njëjtën kohë urdhrit "qëndro në shtëpi", këto kohë kemi dëgjuar plot të tilla me ëllim pa
Ballkani Përendimor - Oborri i brendshëm i Evropës Prof. Lisen Bashkurti Mbas nje periudhe te gjate pritje, Keshilli Evropian i hapi driten e gjelbert Maqedonise se Ver
BE i thotë po çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian kanë arritur sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit