999 rezultate për

hapje

Filipçe: Ende është herët për hapjen e kufijve Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp ka thënë se ende është herët të hapen kufijtë pa
Lëvizja "Anti-Bixhoz" kundër hapjes së basteve në Maqedoni Lëvizja “Antibixhoz” ka reaguar kundër hapjes bastoreve dhe kazinove me lehtësimin e masave. Nga kjo lëvizje thonë se pu
A duhet t'i frikësohemi përhapjes së virusit në shkolla? Disa nxënës në shkollat shqiptare i janë rikthyer sot mësimit, mes frikës nga koronavirusi i ri. Ndërkohë vende të ndrys
Greqia drejt rihapjes totale: Sa plazhe janë rihapur deri më tani Greqia është një ndër vendet që është prekur nga COVID-19, ndërkohë së fundmi shteti fqinj ka nisur lehtësimin e masave.
MAQEDONI/ Policia nuk fal më, gjoba për secilin pa maskë (FOTO LAJM) Një fletë pagesë për kundërvajtje e dërguar në redaksinë tonë, dëshmon se policia ka nisur me masat represive për qyteta
Doni të shihni si shpërndahet COVID-19? Videoja zbulon të vërtetën e hidhur (VIDEO) Vetëm pak kohë pasi lokalet dhe restorantët po flitet të hapen, një video është bërë virale në të gjithë botën. Një e
Shqipëria drejt hapjes totale? Ministri zbulon kur do të nisë sezoni turistik Për shkak të pandemisë, Shqipëria ende nuk ka një datë për nisjen e sezonit turistik. Por ministri Blendi Klosi është op
Pipero i frikësohet hapjes së Shqipërisë gjatë COVID-19: Mos harroni distancën! "Virusi vazhdon të qarkullojë, dhe është e domosdoshme të ruajmë distancën fizike 1.5-2 metër..." Një nga emrat e njo
Flasin ekspertët: A e përhap kondicioneri koronavirusin? Në fillimet e përhapjes së këtij virusi u përfol se nuk duhet të ndiznim kondicionerët për shkak se atom und të ishin nj
Tri javët vendimtare: Plani për rihapjen e aktiviteteve, nga sot deri më 1 qershor Kjo e hënë shënon fazën e tretë të hapjes dhe rikthimin në normalitet pas 2 muajve në izolim total të thuajse gjithë ven
Autoritetet në Maqedoni: Nuk mendojmë për hapjen e aeroporteve “Është akoma herët të mendohet për hapjen e aeroporteve”, tha sot ministri i Shëndetësisë. Ai kujtoi se akoma është në f
Nuk ka marrëveshje për hapjen e lokaleve në Maqedoni Hapja e lokaleve i përplasi Ministritë e Ekonomisë dhe atë të Shëndetësisë. Takimi i djeshëm, në të cilin morën pjesë ve
Lezha bëhet gati për hapjen e pjesshme të sezonit veror (VIDEO) Edhe pse Shqipëri ka ende vatra të kuqe si pasojë e shpërthimit të pandemisë, tashmë kanë filluar përgatitjet për hapjen
Operatorët turistikë letër Ramës: Të nisin fluturimet (FOTO LAJM) Operatorët turistikë i kanë drejtuar një letër të hapur kryeministrit Edi Rama, ku i kërkojnë që të lirojë më tej masat
Më shumë se 257 mijë të vdekur në të gjithë botën, sa vdekjeprurës është COVID-19 Është shumë herët të dihet se sa vdekjeprurës do të jetë, por vlerësimet sugjerojnë që midis 0.5 dhe 3.4 për qind të per
Manastirliu sqaron hapjen e sistemit shëndetësor: Kur do të zgjerohet fasha e orarit në poliklinika Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu u shpreh sot se hapja e sistemit shëndetësor do të jet
Gjermania parashikon rihapjen e të gjitha dyqaneve dhe shkollave në maj Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar se do të flasë sot në mesditë në lidhje me lehtësimin e masave në Gj
Këto bashki nga nesër marrin dritën jeshile, rifillon lëvizja lirshëm Nesër, e hënë 4 maj një ditë e shumëpritur për rifllimin e jetës, hapjen e bizneseve të tjera dhe lëvizja lirshëm në të
Shoqata e lokaleve letër Ramës: Rihapje sa më parë, pa kufizim orari! (FOTO LAJM) Shoqata e Bareve, Restoranteve dhe Clubeve i ka drejtuar një letër publike kryeministrit Edi Rama. Në letër, Shoqata
Rama rëndit bizneset e rrezikshme: Nuk do të hapen dhe nuk ka diskutime! (VIDEO) Duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve, kryeministri Edi Rama u shpreh se berberët, parukeritë, lokalet, restorantet