999 rezultate për

hapje

Takimi me Hotin, Rama flet për hapjen e kufijve pa kontroll Kryeministri Edi Rama dhe Avdullah Hoti janë takuar në një konferencë të përbashkët ku kanë sqaruar disa ccështje të rën
Restorantet në Maqedoni: Dasmat janë shumë më sigurta te ne se sa nëpër oborre dhe banesa Restorantet të cilët kanë salla të mëdha për dasma presin vendimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse për fillim të punë
Fluturon bilanci në SHBA, mbi 50 mijë të infektuar brenda një dite Në një kohë kur të gjitha vendet kanë kaluar në fazën e dytë apo të tretë të hapjes, Shtetet e Bashkuara të Amerikës po
Deputetja Ermina Lekaj afër mandatit të tretë në Parlamentin e Kroacisë: Gjithë shqiptarët të bëhemi bashkë më 5 korrik (VIDEO) Në Kroaci ka rreth 19 mijë votues shqiptarë, të cilët më 5 korrik do të kenë mundësi të marin pjesë në zgjedhjet e atjes
BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria
Pishina e Gërmisë drejt hapjes, këto janë rregullat Një nga atraksionet verore të kryeqytetit pritet të hapet nga java e ardhshme. Kështu, pishina e Gërmisë tashmë është ga
BE vendos kriterin për numrin e infektimeve për hapjen e kufirit, a rrezikohet Shqipëria? Deri në orën 18 të së dielës, kryeqytetet e vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të kenë dorëzuar listën e vendeve m
Basha reagon pas Yuri Kim: Çdo vonesë dhe zvarritje e GJK na mban larg BE-së Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së Yuri Kim për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke thënë se funk
A do të lejohen shqiptarët? Shtetet që mund të futen në BE pas rihapjes së kufijve Të mbyllur në një sallë takimesh, zyrtarët në Bruksel janë duke diskutuar se kush do të lejohet të hyjë në Bashkimin Eur
Rreziku vijon, ISHP vjen me thirrjen e fortë për qytetarët Instituti i Shëndetit Publik në një status në Facebook ka bërë tjetër thirrje ndaj qytetarëve për të treguar kujdes dhe
Rama publikon videon: Nuk janë 15 kushte për hapjen e negociatave! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku flet Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Gen
Mjeku i njohur sulmon ashpër Manastirliun: Fajin për përhapjen e COVID-19 e ka qeveria Mjeku i njohur, Petrit Vargu i është drejtuar ashpër qeverisë e cila sipas tij po ua lë fajin qytetarëve për përhapjen e
Këtë fundjavë do të bisedohet për hapjen e tërësishme të kufijve, pa teste dhe karantinë Gjatë fundjavës do të bisedohet për hapjen e tërësishme të kufijve, respektivisht për kalimin e lirë të qytetarëve pa te
Nënshkruhet marrëveshja për hapjen e korridorit ajror Shqipëri – Kosovë: 15 minuta më shpejt! Në një kohë kur Aciacioni Civil në të gjithë botën, po kalon një periudhë shumë të vështirë për shkak të masave parandal
Shtimi i rasteve me koronavirus, policia bën njoftimin e rëndësishëm lidhur me masat Policia e Shtetit ka intensifikuar masat, me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit teksa ditët e fundit numri i ras
Ministria e Ekonomisë propozon hapjen e hapësirës së brendshme të kafeneve Të hënën do të jenë të gatshme protokollet shtesë për kohën sipas të cilave do të punojnë objektetet hotelierike si dhe
Komisioni Europian propozon hapjen e kufijve për Ballkanin Komisioni Evropian ka rekomanduar rihapjen e kufijve të jashtëm të BE-së në 1 korrik për vendet e treta si ato të Ballka
Shtim rekord i rasteve të reja, Manastirliu bën apel të fortë ndaj qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë një apel të fortë si pasojë e shtimit të rasteve të reja të koronav
MAQEDONI/ Po bisedohet për hapjen e aeroporteve Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski sot deklaroi se ende është herët të sillet vendim për hapjen e aerop
Kosova e përqarë për hapjen e bisedimeve me Serbinë dhe thelbin e marrëveshjes përfundimtare Prof. Lisen BASHKURTI Kosova po përjeton një situatë të vështirë politike, diplomatike, institucionale, ekonomike d