999 rezultate për

hapje

Çfarë i thanë ekspertët Gjiknurit për lejimin e koalicioneve dhe hapjen 100% të listave Janë zbardhur përgjigjet e ekspertëve të Këshillit Politik, Viktor Gumi dhe Ilir Rusmajlit, për përfaqësuesin e mazhoran
OBSH bën deklaratën e rëndësishme për hapjen e kufijve Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se ndalimi i udhëtimeve ndërkombëtare nuk mund të zgjasë përgjithmonë dhe
Policia me "dorë të hekurt", gjobit 19 biznesmenë pasi nuk mbyllën muzikën pas orës 20:00 Policia e Shtetit vijon kontrollet për respektimin e protokolleve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së COV
Meta për hapjen e listave: Akt historik dhe shërbim i çmuar për demokracinë Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas kërkesës së shtruar nga Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha për h
Reagon PD: Ramës i ra maska, frika e tij nga zgjedhjet s'do mbajë peng Shqipërinë Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar pasi PS nuk pranoi propozimin e Opozitës së Bashkuar për hapje
Propozimi i PD-së për hapjen e listave, reagon Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar pozitivisht pas propozimit të Opozitës së Bashkuar për hapjen 100% të listave zgjedhore
Basha kërkon hapjen 100% të listave, por ka një kusht Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur sot pas mbledhjes me aleatët duke treguar dhe qëndrimin e Opozitës
Rama i bën dalje Bashës, gati të miratojë hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve pa opozitën Kryeministri Rama ka shprehur edhe një herë se shumica socialiste do të vazhdojë me procesin e miratimit të hapjen së li
Rastet e shtuara, përgatitje për hapjen e COVID-3 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar spitalin e përshtatur COVID3 (struktur
Murrizi nuk tërhiqet as pas mbledhjes me Ramën: Duam lista të hapura! Përfaqësuesi i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, ka lënë i pari mbledhjen e Reformës Zgjedhore. Gjatë një deklar
Mbledhja e Këshillit Politik, çfarë i kërkon Rama opozitës Janë zbuluar detaje të reja nga mbledhja e këshillit politik për Reformën Zgjedhore. Burime për Fax News bëjnë me dije s
Zbulohen diskutimet brenda Këshillit Politik, çfarë thotë Gjiknuri për koalicionet Ka kaluar pothuajse një orë nga mbledhja e Këshillit Politik, ku i pranishëm për herë të parë është dhe kryeministri Edi
Lajm i keq! Greqia shtyn hapjen e kufijve për shqiptarët Greqia ka shtyrë hapjen e kufijve për shqiptarët të paktën deri në datën 31 korrik të këtij viti. Kështu, është vendo
Lajm i keq: Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë deri më 31 korrik Nëse kishit bërë plane për të lëvizur drejt Greqisë, kemi lajme të këqija. Për të disatën herë Greqia shtyn afatin e
Meta kërkon takim urgjent me Bashën Presidenti Ilir Meta ka kërkuar sot që të takohet me kreun e opozitës, Lulzim Basha. Takimi do të zhvillohet në orën
Gjermania e prerë: Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese ose bllokojmë hapjen e negociatave! Zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul, ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komis
Prishën qetësinë publike, e pësojnë dy pronarët e lokaleve në ish-Bllok (VIDEO) Policia e Tiranës ka prceduar penalisht dy administratorë lokalesh, për veprën penale "Prishja e rendit dhe qetësisë pub
Rama "me shpatulla pas muri": Jemi të gatshëm për hapje të listava Kryeministri Edi Rama në përfundim të takimit me përfaqësuesit e opozitë paralmentare, ka deklaruar se është i gatshëm t
Policia aksion në Prishtinë pas hyrjes në fuqi të masave të reja Sot në orën 21:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja të qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit. Që nga ora 21:00 e di
Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja