999 rezultate për

hapesinor

LIVE, NASA dhe kompania e Elon Musk gati për të bërë histori (VIDEO) Elon Musk dhe kompania e tij SpaceX nuk ajnw twrhequr nga përpjekja e tyre e dytë për të bërë histori. Përpjekja e parë
Pas 9 vitesh pauzë, NASA dhe kompania e Elon Musk gati të bëjnë histori (VIDEO) SpaceX, kompania e Elon Musk pritet që të hyjë në histori të mërkurën e 27 majit. Kompania e teknologjisë së kërkimit ha
Oferta e pazakontë! Të fitosh 15 mijë euro, për të ndenjur shtrirë gjithë ditën! Të rrish shtrirë në krevat për 60 ditë ose në një vaskë plotë me ujë, për një javë. Është ky propozimi që bëhet në ku
Kërkohen njerëz për punë që vetëm flejnë, paga 17 mijë euro NASA kërkon vullnetarë për të qëndruar dy muaj në shtrat, e për këtë do të marrin një pagesë prej 19 mijë dollarësh.
NASA dërgon për herë të parë në hapësirë një ekuipazh femrash Astronautet e NASA-s Christina Koch dhe Xhesika Meir lanë Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor në orën 12:38 pasditen e sotm
Ndërtohet hoteli i parë në hapësirë me pamje nga toka (FOTO LAJM) Hoteli i parë i hapësirës është një "hap" larg përfundimit, pasi së fundmi është zbuluar dizajni. Ai do të jetë në formë
Shkencëtarët në kërkim të meteorit misterioz që goditi tokën Njerëzimit mund t`i duhen qindra, në mos mijëra vjet për të zhvilluar kapacitetin e eksplorimit te hapësirës ndëryjore,
Ndotja rrezikon qytetarët në Maqedoni Për shkak të ndotjes së ajrit dhe tejkalimit të pragut të informimit është konfirmuar vlera prej 100 mikrogramëve në met
Thirrje! Të shtunën mbyllini të gjitha dritaret! Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë të shtunën ne mbrëmje do të filloj se real
Pas dorëheqjes, Albena Reshitaj: Po largohem nga Qeveria për arsye personale Albena Reshitaj, ministre e deritashme e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, ka treguar se pse ka vendosur ta lërë këtë
Sateliti rus lëshohet në orbitë Rusia lëshoi sot në orbitë një satelit europian për të vëzhguar tokën, pë sigurimin e një sërë të dhënash mbi nivelin e
Stacioni Hapësinor Kinez, përplasja me tokën e parashikuar ditën e Pashkëve Stacioni hapësinor kinez, i cili prej disa ditësh kishte nisur rënien e tij drejt tokës, ka hyrë tashmë në atmosferën e
Stacioni hapësinor do përplaset me Tokën, rrezikohet edhe Shqipëria Një stacion hapësinor kinez i dalë jashtë kontrollit pritet të përplaset me Tokën rreth datës katër prill, ndoshta edhe
Rusia propozon paketat 100 milion dollarëshe për vizitat hapësinore Rusia do t’u propozojë turistëve paketa udhëtimi për në hapësirë brenda një kohe të shkurtër, duke vendosur një çmim fil
Google Earth zbulon sekretin e madh të SHBA-së Airforce e Shteteve të Bashkuara po ndërton një avion spiunazhi hipersonik që thuhet se është i aftë të fluturojë me shp
Evropa në alarm, stacioni hapësinor kinez po bie drejt Tokës Agjencia hapësinore e Kinës ka humbur kontrollin e stacionit hapësinor të quajtur “Tiangong-1” në shtator të viti 2016 d
Ministrja Reshitaj: Thëngjilli nuk duhet të përdoret për ngrohje Objektivat e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit hapësinor, janë plotësimi i kornizës ligjore dhe zbatimi i saj, në
Arabia Saudite jep 1 miliardë dollarë për argëtim hapësinor Qeveria saudite ka investuar 1 miliard dollarë në ndërmarrjet britanike Virgin Group të Richard Branson. Kontrata ësh
Rusia lëshon një satelit evropian për vëzhgimin e Tokës Rusia ka lëshuar ditën e sotme një satelit evropian në kuadër të mbikëqyrjes tokësore, sipas imazheve të publikuara drej
Samsung rivalizon Oculus, sjell HMD Odyssey VR Samsung HMD Odyssey VR është këtu dhe paketon ekran të dyfishtë 3,5-inch AMOLED , AKG kufje, dy kamera për ndërgjegjësim