999 rezultate për

hani

Kujdes! Mos hani shumë mish të kuq, përshpejton plakjen Konsumimi i tepër ti mishit të kuq nxit plakjen. Ky është një konstatim që shkencëtarët e kanë studiues të ndryshëm nga
Djalin ia vranë për një plep, gruas ia zapton me forcë tokën komshiu (FOTO LAJM) Fiks Fare trajtoi rastin e një zonjë nga Luz i Madh Kavajë, Refije Xhani, që para tre vitesh i kanë vrarë djalin 25 vjeç
Mban deri në 60 sëmundje! Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani Kur një mizë ndalon në ushqim, reagimet e njerëzve janë të ndryshme… Disa e largojnë dhe vijojnë ta konsumojnë, ka të
De Biasi rrikthehet në punë, ja kombëtarja që ka marrë Gianni de Biasi do të marr drejtimin e Azerbajxhanit. Këtë e ka bërë të ditur të premten faqja zyrtare e Federatës së
FSSHK ngre alarmin: Situata po del jashtë kontrollit, Kosova rrezikon të bëhet Wuhani i Ballkanit Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës është shprehur se situata e COVID-19 në vend është duke dalë jashtë ko
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani gabimisht ushqime të mykura Imagjinojeni këtë: më në fund hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe kuptoni se buka është e mbuluar me myk! Kjo me sig
Si u bë Shqipëria vendi i parë ateist në botë (FOTO LAJM) Regjimi komunist i Shqipërisë e shpalli fenë të paligjshme dhe zhvilloi një fushatë të gjatë shtypjeje kundër besimtarëv
Një i vdekur e dy të plagosur në Bardhaniq të Gjakovës Një shtetas i Shqipërisë dyshohet se e ka vrarë duke e therur me thikë burrin e kushërirës së tij. Ndërkaq, janë sulmuar
Çfarë ndodh nëse hani gabimisht ushqim të mykur? Imagjinojeni këtë: më në fund filloni të hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe vini re bukën e mykur! Kjo me siguri ju ka
Ushqimet që mund të hani në darkë dhe ju ndihmojnë të humbni peshë Gjithnjë është besuar se ngrënia e darkës pas orës 7 ngadalson metabolizmin, promovon akumulimin e yndyrës në zonën e ba
Metodat natyrale për zbardhjen e dhëmbëve Një buzëqeshje e ndritshme jo vetëm që duket e mrekullueshme, por mund të përmirësojë gjithashtu edhe shanset për të gje
Ushqimet që ju bëjnë dëm nëse i hani në kohë të gabuar Në ditët e sotme, pothuajse të gjithë njerëzit konsumojnë shumë më shumë kalori sesa duhet përgjatë një dite. Edhe ps
9 hilet më të thjeshta për të kufizuar vaktet dhe për të zhdukur urinë Dieta mund të jetë shumë e vështirë dhe kërkon shumë kohë dhe me siguri ju lë ndjenjën e urisë shumë shpesh. Mësoni 9 ng
Si të hani vezët tuaja në mëngjes, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit Keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë kanë parashikuar yjet për ju, te paktën në mëngjes? Ose se çfarë do hani për mëngj
Fruta në mëngjes? Është një ide e mirë apo jo Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.
Filloni të hani këto ushqime që të përmirësoni shikimin tuaj Sytë nuk janë vetëm dritarja e shpirtit tuaj, ata janë dritarja me të cilën ju e përjetoni botën. Nëse nuk hani mjaft
Do habiteni, 9 gabimet trashanike që bëjmë çdo ditë (FOTO LAJM) Ka shumë gjëra në jetë që na marrin shumë kohë në përgatitjen e tyre, më shumë seç duhet. E në të njëjtën kohë ndodh që
Filloni të hani këto ushqime që të përmirësoni shikimin tuaj Sytë nuk janë vetëm dritarja e shpirtit tuaj, ata janë dritarja me të cilën ju e përjetoni botën. Nëse nuk hani mjaft
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Nuk po gjeni dot stilin që iu shkon? Këto janë idetë më të mira për flokë të shkurtër Të shkurtra, stili Bob Më së miri përshtatet për: flokët e trashë Çfarë duhet kërkuar: prerje të shkurtë Bob me shka