999 rezultate për

hani

"Na mori "erzin" anekënd botës", Nishani kritikon paraqitjen e Ramës gjatë takimit në Vjenë Ish-Presidenti Bujar Nishani ka publikuar një foto të takimit në Vjenë, ku kryeministri është në rolin e udhëheqësi të O
Nëna heroinë humbi të dyja këmbët për të shpëtuar fëmijët e saj Stephanie Decker zbuloi se sa e fortë dhe e fuqishme ishte kur bëri një sakrificë të jashtëzakonshme për të shpëtuar fëm
Si të kuptoni sasinë e ushqimit që duhet të hani përmes dorës (FOTO LAJM) Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe interneti është i mbushur me dieta të ndryshme, por jo të gjitha janë
Është e vërtetë se të hani djathë para gjumit bën që të keni makthe gjatë natës? Ka ekzistuar gjithmonë një ide se djathi i konsumuar në darkë ndikon në makthet që shohim gjatë natës. Në fakt, asnjë us
Stresi ju shëndosh? Si t'ja bëni që të shpëtoni Sado përpiqemi momentet stresuese janë të pashmangshme. Fatkeqësisht, një pjesë e mirë provojnë ta "mbysin" stresin duke
Çfarë të hani në mëngjes për tu bërë më të bukur? Çfarë te hani ne mëngjes për te qëndruar ne forme apo për tu dobësuar, për te pastruar organizmin, te keni një lëkurë te
Bota po vuan pandeminë! Në Wuhan ku lindi COVID-19 festohet si kurrë më parë (VIDEO) Qteti qendror kinez, Wuhan duket se e ka lënë pas virusin teksa mijëra njerëz u mblodhën në një park me ujë të hapur për
Çfarë të hani në rast helmimi me ushqim? Të gjithë së paku një herë kanë pasur viroz barku apo janë helmuar me ushqim Për shkak të gjendjeve të tilla lukthin
Shenjat që jep trupi kur diçka nuk shkon Trupi i njeriut është një mekanizëm i ndërlikuar me procese të shumta që shpesh veprojnë në të njëjtën kohë, në mënyrë t
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
Doni të hani shëndetshëm? Zgjidhni këto 6 fruta 1 – Mollët: Mollët janë të pasura me fibra, vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë. Shërbejnë si një ushqim i përsosur m
Arsyet që ju bindin se pse joga ndihmon për të rënë nga pesha Nuk është sekret që joga ka të mira për shëndetin: muskuj më të fuqishëm, fleksibilitet, humor më i mirë, më pak dhembje
Gianni De Biasi zyrtarisht trajner i Azerbajxhanit Gianni De Biasi rikthehet në krye të një përfaqësueseje futbolli. Ish-trajneri i Shqipërisë ka firmosur kontratën me Fed
Rama flet për shkarkimin e Presidentit: Nishani ishte si George Washington para Metës Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ka thënë se raporti i Komisionit Hetimor nuk rekom
Mbesa e ish-presidentit Nishani "tërbon" ndjekësit me poza s*ksi (FOTO LAJM) E lindur në Durrës në vitin 1991, ku jetoi vetëm dy vite pas zhvendosjes së familjes në Itali, 29­ vjeçarja Beniada Nish
Nga karantina e "nxehtë" e mbesës së ish-presidentit Nishani, guxon modelja (FOTO LAJM) E lindur në Durrës në vitin 1991, ku jetoi vetëm dy vite pas zhvendosjes së familjes në Itali, 29­ vjeçarja Beniada Nish
Si mund ta trajtoni humbjen e oreksit nga stresi Gjatë kësaj periudhe njerëzit po përjetojnë stres ndoshta ndryshe nga herët e tjera. “Kur përjetoni stres, oreksi mun
Vrasja në Gjirokastër, çfarë zbuluan kamerat e sigurisë Gjykata e Gjirokastrës ka lënë në burg të akuzuarin për vrasje Paris Xhihanin pasi nga provat materiale të grumbulluara
Çfarë të hani gjatë verës? Këto janë ushqimet që mbajnë trupin në formë Në stinën e verës dieta duhet të jetë e kufizuar në proteina pasi ato rrisin nxehtësinë që çlirohet nga trupi gjatë tret