999 rezultate për

hani

Gabimet që bëni kur hani mëngjes. Çfarë duhet të shmangni? Mungesa e kohës dhe ritmi i shfrenuar i ditës mund t’ju lërë pak mundësi për të ngrënë mëngjes. Mëngjesi është vakti më
Shkatërrimi i automjeteve ushtarake: Azerbajxhani publikon pamje nga dita e pestë e konfliktit me Armeninë (VIDEO) Konfliktet vazhduan edhe për ditën e pestë me radhë mes Armenisë e Azerbajxhanit, derisa vendet e mëdha si SHBA, Franca
Luftë me Armeninë, Erdogan paralajmëron se do të ndihmojë Azerbajxhanin "me të gjitha mjetet" “Si Turqi, ne do të vazhdojmë të mbështesim vëllezërit tanë azerbajxhanas në bazë të parimit ‘dy shtete, një komb’, me t
5 arsyet pse duhet të hani fruta në mëngjes Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.
Rrëqethëse! Historia e djalit shqiptar nga Kosova që u vra nga serbët teksa po i çonte ujë babait Me 24 tetor 1998, snajperistët serbë vranë pas shpinës 11 vjeçarin, Shemsi Elshani. Nga shtëpia e tij, përmes një rru
Gati të marrë armën, kapiteni i Armenisë kërkon të luftojë kundër Azerbajxhanit Kapiteni i Kombëtares së Armenisë, Varazdat Haroyan, nuk mund t’i bashkohet klubit grek, Larissa, për shkak se atdheu i
Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia " Shkaku i ketij konflikti qendron ne pushtimin e territoreve te gjera nga Armenia e mbeshtetur nga Rusia te Republikes
E vërteta që nuk e keni ditur, sa gramë djathë duhet të hani në ditë? Një studim i fundit ka zbuluar se njerëzit që hanë sasi të vogla djathi çdo ditë kanë më pak gjasa të preken nga sëmundj
Armenët dhe azerët në lufte frontale, frika më e madhe janë Rusia dhe Turqia Armenia dhe Azerbajxhani janë tashmë në një konflikt të armatosur mes tyre për rajonin e Nagorno Karabakh-ut. Armenë
“Koha e llogarisë”: Erdogan kërcënon Armeninë pas luftës me Azerbajxhanin Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyib Erdogan ka hedhur akuza të forta ndaj Armenisë pas luftës që ka nisur me Azerbajxhani
Turqia dërgon avionët në kufi me Armeninë, luftë e ashpër në rajon Prej 48 orëve vijojnë përplasjet mes ushtrisë së Azerbajxhanit dhe Armenisë në zonën malore të Nagorno Karabakh-ut duke
Përplasja ushtarake mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, reagon Rama Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së, ka reaguar, pas luftimeve, të rinisura mes Azer
Si t'ja bëni që të mos hani nga stresi Sado përpiqemi momentet stresuese janë të pashmangshme. Fatkeqësisht, një pjesë e mirë provojnë ta "mbysin" stresin duke
Dhimbjet e kyçeve, ushqimet që nuk duhet të hani Dhimbjet e kyçeve ndikojnë fort në cilësinë e jetës, sepse lëvizja është e domosdoshme për çdo aktivitet të ditës.
Çfarë i ndodh organizmit kur hani pas orës 8 në darkë Të gjithë e kemi dëgjuar paralajmërimin se nuk duhet të hash darkë pas orës tetë, ose do të shtosh në peshë. Por metabol
Kapen në pikën e Hanit të Hotit rreth 1 miliard lekë cigare Qindra paketa janë sekuestruar në Degën Doganore të Hanit të Hotit, Shkodër. Sipas struktrave përgjegjëse, pas kontro
Do habiteni, 9 gabimet trashanike që bëjmë çdo ditë (FOTO LAJM) Ka shumë gjëra në jetë që na marrin shumë kohë në përgatitjen e tyre, më shumë seç duhet. E në të njëjtën kohë ndodh që
Mos i hani kurrë këto ushqime në darkë Edhe pse të gjithë e dimë që nuk duhet ngrënë shumë në orarin darkës pak e dinë që ka disa ushqime specike që duhen el
Bujar Nishani humb njeriun e shtrenjtë, shpreh dhimbjen e madhe Ish-Presidenti shqiptar Bujar Nishani ka humbur një njëri të shtrenjtë të familjes. Nëna e tij është ndarë nga jeta d
Si të humbni peshë me këto zakone mëngjesi Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme të mëngjesit, mund të filloni të digjni kalori të vogla. Sipas Run Health