999 rezultate për

hani

Ç'duhet të hani me patjetër gjatë periodave Gjatë ciklit menstrual, shijet ndaj ushqimeve ndryshojnë, por çfarë është e rëndësishme është të mbajmë një diet të bala
Kurrë mos hani portokall kur pini këto lloje ilaçesh E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të
Nëse vuani nga këto probleme shëndetësore mos hani vezë Njerëzimi i konsumon vezët prej mijëra vitesh. Dikur, ato ishin ushqime të mrekullueshme mbijetese, veçanërisht në ato z
Ju po thani së ftohti, ndërsa Albërie Hadërgjonaj e nis 2020 "zjarr" me bikini (FOTO LAJM) Duket se viti 2020 ka nisur në mënyrën më të mirë për këngëtaren Albërije Hadërgjonaj, e cila po shijon ditët e saj të r
Arsyeja për të cilën duhet t’i hani më shpesh kikirikë Kikiriku është një ushqim plot përfitime për shëndetin tuaj. Ai vjen nga Amerika e Jugut dhe i përket familjes së bishta
E mbingarkoni stomakun për Vitin e Ri? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj! Një mëngjes i lavdishëm për Vit të Ri, pasuar me një drekë gjigante, plot e përplot me mish, dhe një darkë me kaposh det
Del dokumenti! Spartak Braho ka firmosur për dënimin me vdekje të Gjergj Hanit? (FOTO LAJM) Agron Tufa ka publikuar të dhëna të tjera përmes të cilave akuzon Spartka Brahon për krimet e komunizmit. Tufa ka pub
Ulet numri i burrave duhanpirës, çfarë po ndodh me gratë Organizata Botërore e Shëndetësisë së fundmi ka nxjerrë një studim ku thuhet se duhanpirja nga meshkujt ka shënuar rënie
Ruani shëndetin duke llogaritur orët e të ngrëenit Të ndërprisni ushqimin për 16 deri në 18 orë mund të jetë çelësi i trajtimit të një sërë problemeve me shëndetin. Edhe n
12 ushqime që nuk duhet t’i hani për darkë Nëse doni një gjumë të qetë dhe një trup të shëndetshëm, kurrë mos e bëni këtë lloj darke. Duhet mbajtur mend se trup
Arrat, kjo është arsyeja pse duhet t’i hani ato çdo ditë Arrat janë një super ushqim që mund të sjellë përfitime të ndryshme për trupin, veçanërisht nëse i hani çdo ditë. Gjatë
Bëni kujdes, nishanet në trupin tuaj mund t’ju sinjalizojnë një rrezik të madh për shëndetin Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të ni
Pesë arsye pse nuk duhet ta lini mëngjesin pa ngrënë Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga pesha, mendojeni mirë. Ka patur plot artikuj ku argumentohet rën
Pesë arsyet pse duhet të hani mëngjes patjetër Ata që vuajnë nga dhimbjet e kokës e dinë se sa shumë i kufizon kjo gjë. Migrena, e cila është një nga llojet e dhimbjev
Është e rrezikshme, përse nuk duhet të thani rrobat në radiator Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta na detyrojnë t’i mbyllim dyert dhe dritaret, dhe ta mbajmë dhomën të ngrohtë dhe
5 vite së bashku: Almeda dhe Tolgahani zgjedhin mënyrën ideale për të shprehur dashurinë (FOTO LAJM) Moderatorja shqiptare Almeda Abazi dhe aktori turk Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të dashur për publikun. Ato
Çfarë duhet të hani në dhjetor, më të shëndetshmet e stinës Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e
Vitin e kaluar kafshoi një fëmijë, ujku tmerron sërish banorët e Hanit (VIDEO) Stina e dimërit është koha kur zonat rurale në vendin tonë, vazhdojnë të jenë të rrezikuara nga kafshët e egra. Vitin
Nëse hani shumë mandarina mund të përfundoni te mjeku! Mandarinat shpesh ngatërrohen me portokajtë edhe pse janë frute të ndryshme. Të dyja në fakt njihen si frute me shumë pa
Kujdes me mandarinat! Nëse hani shumë mund të përfundoni te mjeku Prej muajit nëntor nis një periudhë disa-mujore në të cilën konsumohen mandarinat. Por, çka i bën shëndetit tuaj ngrënia