999 rezultate për

hani

Jeni shumë të dobët, këto ushqime ju shtojnë në peshë 1. Konsumoni ushqime me proteina që të shtoni muskuj Mishi i pulës, mishi i peshkut, vezët, fasulet, djathi, qumështi
Çaji magjik, si ta lini pirjen e duhanit në pak kohë Mjekja e famshme gastroenterologe, Antonina Scipina nga Rusia këshillon të interesuarit se si të ndalojnë pirjen e duhan
A keni nevojë për kalcium? Hani këto ushqime Kalciumi padyshim është një nga mineralet më të nevojshme dhe të rëndësishme për zhvillimin normal të muskujve, eshtrave
Për ju që e hani darkën vonë, ky ushqim do ju zgjojë me barkun e shesht Të gjithë e dini se të hahet rregullisht natën vonë mund të çojë në shtim peshe. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse
Hiqni dorë nga ilaçet e shtrenjta, për të forcuar sistemin imunitar ju duhet thjesht të hani këtë ushqim A vuani nga alergjitë e stinës? Ju kullojnë hundët, ju kruhen sytë dhe keni teshtima? Edhe pse alergjitë ju bëjnë të ndi
5 arsyet pse duhet të hani fruta në mëngjes Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.
Pse asnjëherë nuk duhet të hani me stomak bosh? A keni menduar se sa e shëndetshme është të hani së pari në mëngjes? Ja çfarë, sipas ekspertëve, nuk duhet të hahet në s
Ndalohen 9 turistë kinezë në Hanin e Hotit, kontrollohen a e mbartin virusin vdekjeprurës 9 turistë kinezë janë ndaluar në Shqipëri dhe janë kontrolluar nëse e mbartin koronavirusin vdekjeprurës. Ata udhëton
Pas kërcënimeve dhe fotove të fëmijërisë, i ati i publikon Meghanit fotot "hot" (FOTO LAJM) Thomas Markle nuk ndalet në publikimin e fotove të vajzës së tij, Meghan. Së fundmi 74-vjeçari ka bërë publike disa imaz
Pezullohet puna në Doganën e Hanit të Elezit Pezullohet aktiviteti i Doganës në Hanin e Elezit në kufi me Maqedoninë e Veriut dhe burime bëjnë me dije se shkak është
Si të humbni peshë me këto zakone mëngjesi Nga momenti që hapni sytë në orët e hershme të mëngjesit, mund të filloni të digjni kalori të vogla. Sipas Run Health
Ja çka saktësisht konsumoni kur pini cigare Të gjithë e dimë se pirja e duhanit dëmton shëndetin. Sipas Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, 484 m
Të gjithë hani vezë në mëngjes, por ju bën mirë apo keq Si në Shqipëri edhe në vendet e tjera evropiane dhe në botë është zakon të hanë vezë për mëngjes. Një zgjedhje që disa n
6 ide si të hani një mëngjes të shpejtë dhe të shëndetshëm Zgjimi mund të jetë i vështirë, dhe të bësh mëngjes mund të jetë edhe më i vështirë nëse nuk keni kohë. Dritare.net sjel
Mbretëresha e brengosur, ç'i mbeti peng nga largimi i Harryt dhe Meghanit? (FOTO LAJM) Harry dhe Meghan hoqën dorë nga roli mbretëror për të jetuar si të pavarur financiarisht në Amerikën e Veriut. Largi
Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, mos i hani këto ushqime Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk asn
Pamje të frikshme, derrat e uritur hanë njëri-tjetrin për së gjalli (FOTO LAJM) Pamje të frikshme janë publikuar nga aktivistët e "Meat The Victims" ku në një fermë derrat e uritur kishin filluar që t
Metodat efektive që ju ndihmojnë të hiqni dorë përfundimisht nga duhani Për shumicën e duhanpirësve dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet ta keni parasysh
Keni vendosur të lini duhanin? Katër mënyra si t’i rezistoni dëshirës për ta pirë Për shumicën e duhanpirësve, dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet të keni parasysh
"Xhihani" hedh në gjyq serialin "Fate të kryqëzuara'" (FOTO LAJM) Aktori turk Erkan Petekkaya u bë shumë i njohur në trevat shqiptare falë serialit "Fate të kryqëzuara", ku luante krah a