999 rezultate për

hamilton

Vettel triumfon në Belgjikë, hapet gara për titull në Formula 1 Pas pushimeve verore Sebastian Vettel është rikthyer fuqishëm dhe ka arritur të triumfojë në Çmimin e Madh të Belgjikës,
Hamiltonit “pole position” në Spa, përfiton nga shiu Piloti i Mercedesit, LeWis Hamilton ka fituar një tjetër “pole position” në pistën e lagur të Spa Francorchamps, duke lë
Hamilton tregon "çelësin" e suksesit te Mercedes Lewis Hamilton e mbylli pjesën e parë të Botërorit 2018 të Formula 1 në vendin e parë, me një avantazh prej 24 pikësh ka
Hamilton tregon si nuk e braktisi kurrë Mercedesin Lewis Hamilton firmosi dy javë më parë rinovimin e kontratës me makinën Mercedes, por piloti britanik ka konfirmuar se n
Hamilton nuk ka të ndalur, i pari edhe në Hungari Lewis Hamilton ka fituar çmimin e madh të Hungarisë dhe ka rritur distancën ndaj Sebastian Vettel në renditjen e përgjit
F1, Hamilton konfirmohet "fenomen" në shi Lewis Hamilton konfirmohet fenomen në shi. Piloti britanik i Mercedesit fitoi “pole position” në provat zyrtare të Çmimi
Bëri manovër të gabuar në Gjermani, FIA merr vendimin për Lewis Hamilton Federata Ndërkombëtare e Automobilave (FIA) ka marrë vendimin në lidhje me Lewis Hamilotn. Piloti britanik nuk do të
Formula 1/ Vettel dështon në shtëpi, surprizën e bën Hamilton (FOTO LAJM) Sapo është mbyllur gara e "Formula Uno" e vlefshme për Çmimin e Madh të Hockenheim. Kjo garë nuk ka shkuar mirë për
Zyrtare: Hamilton bëhet piloti më jetëgjatë me “shigjetat e argjendta” Formula 1, duket se nuk do të ketë shumë surpriza për sa i përket lëvizjeve të pilotëve. Së fundmi LeWis Hamilton ka
Vettel triumfon në Silverstone, Hamilton dhe Raikkone kompletojnë podiumin Piloti gjerman i Ferrarit, Sebastian Vettel triumfoi në Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe duke fituar akoma edhe më sh
F1, Hamilton "mbret" edhe në Austri, kryeson provat LeWis Hamilton pas fitores së Çmimit të Madh të Francës, vazhdon të mbajë "kurorën e mbretit" edhe në sesionin e dytë të
Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Francës Lewis Hamilton është fituesi i Çmimit të Madh të Francës. Piloti britanik i Mercedesit arriti t’i linte pas të gjithë
Ricciardo fiton çmimin e madh të Montecarlos në Formula 1 Danial Ricciardo ka fituar garën për cmimin e madh të Montecarlos, duke lënë pas, Sebastian Vettelin dhe Lewis Hamiltoni
Hamilton fiton Çmimin e Madh të Azerbajxhanit Një garë e çuditshme, e rrezikshme siç parashikohej të ishte në një pistë qytetase si ajo e Bakusë në Azerbajxhan, dhe m
Sebastian Vettel fiton garën në Bahren, Hamilton në podium (VIDEO) Sebastian Vettel ia ka dalë të fitojë edhe garën e Bahreinit. Gjermani ka qëndruar brenda pritshmërive pasi është nisur
Lewis Hamilton në lidhje me Gigi Hadid?! Vetëm pak ditë më parë zyrtarizuan ndarjen e tyre, pas një periudhe dy vjeçare, por duket se asnjëri nga të dy nuk është
Lirimi nga Shkupi së shpejti do të garojë në Formula 1 me Luis Hamiltonin (VIDEO) Një djalosh i ri shqiptar 18-vjeçar me vendbanim nga Bochumi i Gjermansë, por me prejardhje nga Shkupi, e ka ëndrrën e t
Lewis Hamilton argëtohet në dëborë, shfaq aftësitë e tij në Snowboard dhe Motoslite (VIDEO) Muajin e ardhshëm nisin testet parasezonale në prag të Botërorit të ri të Formula 1, por Lewis Hamilton duket se për mom
Hamilton tregon vëhtirësitë që po has tek Mercedes Kampioni i Botës në Formula 1, Lewis Hamilton e ka cilësuar njëvendëshen e Mercedesit si makinën më të vështirë për t’u
Hamilton përgatit të ardhmen kur të largohet nga Formula 1 Lewis Hamilton po mendon për të ardhmen, pasi të jetë pensionuar nga Formula 1. Britaniku 4 herë kampion bote, Lewis