999 rezultate për

hamilton

Hamilton zhvillon viziën e parë te Mercedes Luewis Hamilton bën vizitën e parë te skuaderia e tij e re e Mercedesme të cilën ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare ng
Hamilton-McLaren, lamtumirë mes lotëve (FOTO LAJM) Lewis Hamilton nuk do të jetë sezonin e ardhshëm pilot i skuderisë Vodafone McLaren. Britaniku ka zhvilluar në cirkuitin
Interlagos, Hamilton niset i pari, Alonso i shtati Lewis Hamilton do të niset sot i pari në Çmimin e Madh të Brazilit (gara e fundit e kampionatit botëror të Formula 1). P
Hamilton "shpëton" Alonson, titulli vendoset në Brazil Është Lewis Hamilton triumfuesi i Çmimit të Madh të zhvilluar në Teksas të SHBA-ve. Në cirkuitin debutues të Austin, pil
Rosberg-Hamiltonit: Mercedes, zgjedhja e duhur Nico Rosberg ka këmbëngulur se piloti anglez i Vodafone McLaren, Lewis Hamilton nuk gaboi që vendosi të transferohet te
McLaren: Hamilton do pendohesh që po ikën Martin Whitmarsh deklaroi se Lewis Hamilton do të pendohet për vendimin e marrë: që të lërë Vodafone McLaren-in sezonin
Abu Dabi, Hamilton niset i pari Piloti i Maklarenit, Luis Hamilton ka siguruar vendin e parë për garën e së dielës për Çmimin e madh të Abu Dabit, e cil
Hamilton: Mos prisni titull me Mercedes Lewis Hamilton e ka përjashtuar mundësinë për të fituar titullin botëror që në debutimin me Mercedesin, duke thënë se do
Hamilton: Titullin e meriton Alonso Lewis Hamilton ka thurur elozhe për rivalin e tij, Fernando Alonso, për të cilin ka deklaruar se këtë vit e meriton titu
Schumacher: Hamilton, pasardhësi im ideal Michael Schumacher i ka dhënë mbështetjen e plotë skuderisë Mercedes pas vendimit për ta zëvendësuar me Luis Hamilton. S
Lewis Hamilton drejtë ndarjes nga Nicole Scherzinger Lewis Hamilton i ka dhënë fund lidhjes me Nicole Scherzinger. Dhe për këtë duket se shkak është bërë publikimi i fotove
Lewis Hamilton lë McLaren, nxjerr në pension Schumacher Piloti i Formula 1, Lewis Hamilton ka lënë McLaren dhe është bashkuar me Mercedes per nje kontrate nga e cila do te perf
Hamilton niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Singaporit Lewis Hamilton është rënditur i pari në garën për Çmimin e madh të Singaporit në Formula 1. Britaniku i McLarenit ishte
Hamilton dhuron spektakël edhe jashtë piste (FOTO-LAJM) Lewis Hamilton nuk prodhon spektakël vetëm me makinat e garave, ai luan edhe me një McLaren Mp4-12c jo garash gjatë një
Hamilton mohon zërat: I lumtur te McLaren Lewis Hamilton i ka dhënë fund zërave mbi atë që do të ishte transferimi më i bujshëm në Formula 1. Piloti anglez i skud
Hamilton fitues i çmimin të madh të Italisë Piloti britanik i McLaren Mercedes, Lewis Hamilton është fituesi i çmimit të madh të Italisë, të zhvilluar sot në Monza.
Formula 1, Hamilton i pari, zhgënjen Alonso Dy pilotët e Mercedes kanë shkëlqyer në provat zyrtare të Çmimit të Italisë në Monza duke marrë vendin e parë dhe të dyt
Nicole Scherzinger shpenzon 750 mijë euro për avionin privat Këngëtarja e njohur Nicole Scherzinger do ta shpenzojë pjesën më të madhe të të ardhurave nga X Factor, rreth 750 mijë e
Hamilton triumfon në Hungaroring (FOTO LAJM) Piloti i McLaren Mercedes, Lewis Hamilton ka fituar të dielën garën për Çmimin e Madh të Hungarisë teksa ka arritur të
Hamilton niset i pari në pistën e Hungarisë Piloti i McLaren, Lewis Hamilton do të niset në Pole Position në garën për Çmimin e Madh të Hungarisë, i cila do të zhvi