999 rezultate për

hamilton

Mustang Shelby G.T.500CR i Lewis Hamilton (FOTO LAJM) Kampioni i Formula 1 Lewis Hamilton ka postuar në llogarinë e tij në Instagram foto nga makina e tij më e re: një Mustan
Mbyllen testet në Jerez, Raikkonen para të gjithëve Ferrarit më në fund i është kthyer buzëqeshja, në përfundim të katër ditëve testimesh dimërore në Jerez de la Frontera,
Scherzinger dhe Hamilton ndahen për herë të katërt (FOTO LAJM) Për herë të katërt çifti Scherzinger dhe Hamilton janë ndarë, ndërsa në media qarkullojnë zëra të ndryshëm referuar shka
F1 2015, ja numrat e pilotëve Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka publikuar numrat që do të mbajnë në makinat e tyre të gjithë pilotët që
Shpërthen Scherzinger, ja puthja pas fitores së Hamilton (FOTO LAJM) Këngëtarja Nicole Scherzinger ka postuar një foto në profilin e saj në Facebook, pas fitores së bashkëshortit Hamilton n
Lewis Hamilton, kampion Bote në Formula 1 (FOTO LAJM) Gjashtë vjet pas atij triumfi që e konfirmoi si një nga pilotët më të mirë në qarkullim, Lewis Hamilton ngjitet në majën
Dueli Rosberg-Hamilton drejt "fotofinish"-it Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton janë protagonistët më të mëdhenj të konferencës për shtyp përpara Çmimit të Madh të Abu
F1, ja kombinimet për të shpallur kampionin Të dielën e 23 nëntorit, në Abu Dhabi do të mbyllet edhe ky sezon i Formula 1, por gara për titullin kampion mbetet e ha
Formula 1, Hamilton apo Rosberg? Dy gara ndajnë nga përfundimi i këtij kampionatit të Formula 1, kampionat në të cilin Mercedes vendosi hegjemoninë e tij
Hamilton: Interlagos, një pistë e veçantë për mua Lewis Hamilton dhe Nico Rosberg do të luftojnë për fitoren edhe në Çmimin e Madh të Brazilit. Avantazhi është për britan
Rosberg: Pole position? Dua të fitoj garën! Nico Rosberg i është përgjigjur në pistën e Çmimit të Madh të Austin sfidës së Lewis Hamilton, të lëshuar vetëm pak ditë
F1, Hamilton më i shpejti në Austin (FOTO LAJM) Lewis Hamilton i ka lënë pas të gjithë në provat e lira të Çmimit të Madh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në cirku
Dopietë e Mercedes në Rusi, Hamilton +17 Lewis Hamilton ka fituar edhe Cmimin e Madh të Rusisë duke shënuar fitoren e nëntë sezonale e duke u shkëputur 17 pikë n
Hamilton triumfon në Suzuka, Bianchi në gjendje të rëndë (FOTO-VIDEO) Ka përfunduar përpara kohe gara për Çmimin e Madh të Japonisë, të zhvilluar këtë fundjavë në pistën e Suzukas, ku janë z
Hamilton-Rosberg, dyshja e Mercedes edhe për 2015-ën Mercedes GP, me 99% të mundësive, do të ketë sërish britanikun Lewis Hamilton dhe gjermanin Nico Rosberg si dyshen e pil
F1, Hamilton: Më mungon fitorja në Suzuka Lewis Hamilton ka nënvizuar se "të gjithë pilotët e mëdhenj kanë fituar në Suzuka" dhe se ai është i vendosur të shtojë
Sërish Mercedes, Hamilton triumfon në Singapor Lewis Hamilton ka fituar Cmimin e Madh të Singaporit dhe në të njëjtën kohë ka marrë kryesimin e renditjes së përgjithsh
Gjergji Haxhiu, "Hamiltoni" shqiptar drejt Formula 1 (FOTO-VIDEO) Nëntë vite më parë shkoi për një shëtitje me familjen në garat me makina Kart. Ishte vetëm gjashtë vjeç, por këmbënguli
Hamilton "djeg" Rosberg, Ferrari katastrofë (FOTO LAJM) Lewis Hamilton triumfon për të dytin vit radhazi në Çmimin e Madh të Italisë. Britaniku i Mercedes arriti të regjistrojë
GP Monza: Pole për Hamilton, Alonso i shtati Lewis Hamilton merr “pole-position”-in e radhës në Çmimin e Madh të Monzas në Itali, me një kohë dominuese ndaj të tjerë