999 rezultate për

hamburg

Shpërthim i fuqishëm në Hamburg (VIDEO) Dhjetëra refugjatë janë larguar pasi një zjarr kishte kapluar kampin e refugjatëve në periferi të Hamburgut Gjithsej
Hamburgu ofron një kontratë të çmendur për Mavrajn Mërgim Mavraj mund të transferohet te skuadra e Hamburgut, pasi ka mbërritur një ofertë mjaft joshëse. Në kohën kur rino
Mavraj ende s'ka rinovuar, zbulohet ekipi që e kërkon Paraqitjet e shkëlqyera në këtë sezon nuk e kanë bindur Kolnin për t'i ofruar rinovimin e kontratës. Mediat gjermane
Poposki: Rezultatet zgjedhore nuk mund të kontestohen Zëvendëskryeminsitri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki i cili sot po merr pjesë në këshillin e 23-të min
Gjermania shpenzon 4.5 milion euro për pajisjet anti-terror (FOTO LAJM) Hamburgu ka shpenzuar 4.5 milionë Euro për pajisjet e reja anti-terror të efektive të policisë pas frikës ndaj sulmeve t
Prezantohet Pallati i Kongreseve në Hamburg, një zhgënjim arkitekturor (FOTO LAJM) Pallati i Koncerteve Elbphilharmonie, përfundoi së ndërtuari pas 7 vitesh vonesë dhe me një buxhet 10 fish më të madh se
Hamburgut i lëndohen 3 portierët, angazhohet një amator Hamburg ka probleme të mëdha në lëndime dhe ka mbetur pa asnjë portier. Skuadrës gjermane iu janë lënduar tre porti
Rama në Hamburg në Forumin Ekonomik Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë një ditore pune në Hamburg, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Shqipë
Bayerni i pandalshëm, fiton në frymën e fundit (VIDEO) Bayerni fal sërish në Bundesligë edhe pse sot mori një fitore shumë të vuajtur. Kampionët e Gjermanisë fituan minimalish
Mustafi: Ja si përfundova në mbrojtje Mbrojtësi i Arsenal, Shkodran Mustafi, ka treguar se si karrierën i nisi si sulmues në Hamburg, por me kalimin e kohës k
Balla flet për dhunën: Jamarbëri më qëlloi me grusht, Argita me hamburger Deputeti socialist Taulant Balla ka rrëfyer çfarë ndodhi në aeroportin e Romës. Rrëfimi i Ballës vjen pas denoncimit që
Kodheli shkon për shopping me tre limuzina dhe një Mercedes C Class Shpesh në mediat shqiptare ministrja Kodheli është vlerësuar për veshje brenda normave, duke mos na lënë hije dyshimi pë
Gjyshi i zhgënjyer (FOTO LAJM) Një gjysh i vetmuar ftoi gjashtë nipërit dhe mbesat e tij për një darkë. Ai gatoi 12 hamburgerë të shijshëm mirëpo në fu
Talenti shqiptar i bashkohet Hamburgut Dren Feka është futbollisti me origjinë shqiptare, i cili që po ecën në karrierën e tij me Hamburgun. 18-­vjeçari sapo f
Hamburg fundos Dortmundin (VIDEO) Ashtu sikundër thuajse askush nuk e kishte imagjinuar, Hamburgu ka "rrahur" 3-1 Dortmundin. Ndeshja ka nisur çerek or
Gjermania nis hetim për tre zyrtarë të Facebook Facebook duket se është vënë nën shenjestër nga autoritetet gjermane, të cilët e akuzojnë atë për nxitje të urrejtjes.
Festë edhe në Hamburg të Gjermanisë (VIDEO) Shqiptarët në Hamburg të Gjermanisë kanë festuar kualifikimin e Kombëtares shqiptare për në kampionatin evropian. Qin
Fitojnë 3-0 dhe shpërblehen me stërvitje në katër të mëngjesit Ata mundën skuadrën e Granit Xhakës dhe u shpërblyen me një stërvitje në 5 të mëngjesit (Foto). Hamburgu mori një fitore
E habitshme, gruaja i këput gjuhën futbollistit të Hamburgut Artjoms Rudnevs është një sulmues letonez shumë i njohur në Bundesligë, aty ku luan që prej vitit 2012 me Hamburgun, por
Flamurtari e nis me fitore aventurën evropiane në futsall Flamurtarin e ka nisur në mënyrën më të mirë fazën paraelimantore të Kupës së Europës në futbollin në sallë. Kampionët e