999 rezultate për

hamburg

Bayerni fiton me vështirësi në transfertën e Hamburgut, barazon me pikë Dortmundin Bayern Munich ka arritur të marrë një në transfertë ndaj Hamburgut në "Volksparkstadion" me rezultatin minimal 0-1.
Majmuni nuk kap dot hamburgerin, videoja që ka pushtuar rrjetin (VIDEO) Një majmun i vogël është filmuar duke u përpjekur që të kapë një hamburger gjysmë të ngrënë nga ana tjetër e xhamit të p
Sulmuesi në Hamburg donte të vdiste si një martir Prokurorët gjermanë ka njoftuar sot se sulmuesi, i cili javën e kaluar vrau një person dhe plagosi gjashtë të tjerë në n
Sulmuesi i Hamburgut ishte i njohur për policinë Njeriu që vrau një qytetar dhe lëndoi gjashtë të tjerë në një sulm me thikë në një qendër tregtare në Hamburg ishte i nj
Sulmi me thikë në Hamburg dyshohet të jetë terrorist (VIDEO) Një person ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë të plagosur pas një sulmi të përgjakshëm me thikë në një supermarket në
Sulm me thikë në një supermarket në Hamburg, një i vdekur Një person ka vdekur dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi që ndodhi në Hamburg, thonë policia gjerma
Trump dhe Putin u takuan dy herë në Hamburg, por nuk u njoftua Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë konfirmuan të martën mbrëma se në samitin e G20-s këtë muaj në Gjermani, Presidenti i SHBA
Bizneset në Hamburg kërkojnë 20 milionë euro për dëmet nga protestat kundër G20-s Pronarët e dyqaneve në Hamburg kanë kërkuar 18 milionë euro (20,5 milionë dollarë) për dëmet e shkaktuara nga protestat
Trump zbulon detaje nga takimi me Putin Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se në takimin e tij me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, gja
Mbyllet takimi i G20-ës në Hamburg, ja përfundimet Takimi i 20 vendeve më të zhvilluara të botës u mbyll të shtunën në një atmosferë protestash të dhunshme dhe me Presiden
1000 “zombie” kundër samitit të G20 në Hamburg (VIDEO) 1000 aktorë kanë protestuar në Hamburg në një mënyrë paqësore veshur si “të vdekur që ecin”. Protesta i paraprin sami
Hamburgu si fushëbetejë Qindra militantë të dhunshëm e kthyen lagjen e Hamburgut, Schanzenviertel, në një fushëbetejë. Plot dyqane u shkatërruan
160 policë të plagosur nga trazirat e Hamburgut Vazhdojnë trazirat në Hamburg të Gjermanisë kundër Samitit G20. Siç njofton policia gjermane, veç dëmeve të shumta m
Demonstruesit në Hamburg bllokojnë Melanian Stephanie Grisham, zëdhënësja e Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka njoftuar se gruaj
Trump dhe Putin e nisin mbarë takimin në Hamburg Takimi i parë historik mes Donald Trump, si presidenti i SHBA-së, me homologun e tij rus Vladimir Putin është duke u zhv
Përshkallëzohen protestat në Gjermani, policia shton përforcimet Mbi 160 policë gjermanë kanë mbetur të plagosur deri më tani nga përleshjet me protestuesit në Hamburg, ku janë djegur
"Luftë" në Hamburg, vazhdojnë protestat e dhunshme Një stacion policie është djegur së bashku me disa ndërtesa tjera në qytetin gjerman Hamburg, ku krerët botërore do të m
Gjendje e jashtëzakonshme në Hamburg, panik para samitit të G20-ës Hamburgu këto ditë është në gjendje të jashtëzakonshme. Gjatë gjithë natës së kaluar deri sot në orët e para të mëng
"Mirë se vini në ferr!", protesta të dhunshme kundër G20-s në Hamburg (VIDEO) Grupime të ndryshme aktivistësh antikapitalistë organizuan një protestë të fuqishme kundër G-20-s, nën sloganin “Mirë se
Takim Putin-Tramp në Hamburg Presidentët e Rusisë dhe të SHBA-së, Vladimir Putin dhe Donald Tramp sot do të takohen në Samitin e G-20 në Hamburg.