999 rezultate për

haliti

PDK bën kompromis për kryeministrin Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti ka thënë se PDK-ja është e gatshme për kompromis lidhur me postin e kryemini
Një person në kërkim lidhur me ekzekutimin e të riut në Shkodër Lidhur me ekzekutimin e 26 vjeçarit në Shkodër mbrëmjen e djeshme, policia ka identifikuar një person i cili mund të jet
Kryetari i Republikës së Iliridës: Nesër në qendër të Shkupit shpallim pavarësinë (VIDEO) Nesër është paralajmëruar shpallja e Republikës së Iliridës. Ideatori dhe kryetari i kësaj Republike, Nevzat Halili k
Ja si i kundërpërgjigjet Vetëvendosje Xhavit Halitit (FOTO LAJM) Xhavit Haliti nga PDK-ja tha se duhet një bashkëqeverisje mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Vetëvendosje, pasi këto d
Xhavit Haliti “godet”: Thaçi dhe Kurti të bëjnë koalicion Xhavit Haliti nga PDK-ja është i idesë se Kosovës i duhet një qeverisje gjithëpërfshirëse. Ai tha se kjo duhet të nd
Lirohen 6 të dyshuar për terrorizëm Gjykata e Apelit e Mitrovices ka ndryshuar masën e sigurisë për 6 të arrestuar për "terrorizëm", nga "arrest në burg" në
Xhavit Haliti: Kur Serbia ta njohë Kosovën bëjmë dialog pa ndërmjetës Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti është shprehur kundër dialogut mes Serbisë dhe Kosovës pa ndërmjetësues. Ai tha
"S'ka patur transplant organesh gjatë luftës" Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se Kosova duhet ta kalojë edhe një sfidë, rapor
Thaçi, Kuçi dhe Veseli zënë vendet e para Zyrtarët më të lartë të PDK-së, Hashim Thaçi, Hajredin Kuçi, Kadri Veseli, Azem Syla, Enver Hoxhaj, Xhavit Haliti kanë z
Fazliu: O Rafiz, komandantët po kalben burgjeve Partia Demokratike Shqiptare kërkon llogari nga BDI-ja, se cilat nga ndryshimet kushtetuese të propozuara nga partia shq
A po kërcënohet ekzistenca e shtetit të Maqedonisë?! Shteti i Maqedonisë po përjeton një kërcënim për ekzistencën e saj. Analistët kanë vlerësuar se ajo që e mban në këm
Dëshmia e komshiut: E takova Halitin dy orë para vrasjes, m’u duk mirë Mbeten të pazbardhura motivet që kanë çuar Halit Kolgjinin të kryente krimin e trefishtë në fshatin Grecë të Pezës në Ti
I arrestuari Ismet Haliti është dhëndrri i Isa Mustafës Hetimet për korrupsion në Komunën e Prishtinës janë kryer nga Prokuroria e Shtetit dhe sot janë arrestuar 11 persona.
Publikohen emrat e zyrtarëve komunal të arrestuar sot Publikohen emrat e zyrtarëve të arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Në mesin e të arrestuarve është edhe Ismet Haliti s
UP nuk respekton vendimin e Inspektoratit të Punës Inspektorati i Punës i ka dërguar një vendim Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" përj dhjetë ditësh në të cili
Ja propozimet e Sarajit për listën e BDI në njësinë numër 1 Dega e BDI-së në Saraj ka propozuar emrat e mundshëm për të kandiduar për deputet në njësinë zgjedhore numër 1. Sipas
ATK në 2014-ën synon të grumbullojë 367 mln euro Administrata Tatimore e Kosovës gjatë vitit 2014 pritet të grumbullojë 367 milionë euro për buxhetin e Kosovës, apo 22 p
Ende asnjë koalicion mes PDK dhe LDK Zgjedhjet komunale në Kosovë treguan se gara mes dy subjekteve më të mëdha politike në vend PDK dhe LDK po shoqërohet ed
Haliti: Prania ndërkombëtare është e nevojshme Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti është shprehur se prania e faktorit ndërkombëtar në Kosovë vazhdon të j
Zjarri në postë, shefi i kabinetit të Halitit 30 ditë paraburgim Shefi i kabinetit të drejtorit të Postave të Maqedonisë, Rafiz Haliti, do të qëndrojë 30 ditë në paraburgim. Ai u arrest