999 rezultate për

hajredin

Thaçi e Daçiq takohen në Bruksel Sot në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq, ku do të diskut
Preteni ia zbulon borxhlinjtë Hysenit(FOTO-LAJM) Agjencia Kundër Korrupsionit e ka zënë tepër ngushtë zëvendësministrin e Administratës Publike, Hajredin Hyseni, kur e k
Hajredini: Mbajtja e shamisë në shkolla, e drejtë njerëzore Përsa i takon mbartjes së shamisë në shkolla dhe futjes së lëndëve fetare në shkolla qeveria e Kosovës do të formojë një
10 këshilltarë për Hajredin Kuçin Trembëdhjetë zyrtarë janë të punësuar vetëm në Zyrën e Hajredin Kuçit në Qeveri. Në kabinetin e Ministrit të Drejtësisë
Thaçi e Daçiq sot pritet të nënshkruajnë marrëveshjen? Kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiq, sot pritet të nënshkruajnë planin për zbatimin e mar
Këshilli drejtues i PDK-së, përfundon procesi i numërimit të votave Pas afro tre ditësh Komisioni Zgjedhor i Konventës së VI-të Zgjedhore të PDK-së ka përfunduar procesin e numërimit të vo
Hajredin Balaj mbërrin në Prishtinë Hajredin Balaj i liruar nga Tribunali i Hagës ka mbërritur ne aeroportin e Prishtinës ku është pritur nga kryetari i vet
Zgjidhja për serbët e veriut gjendet në pakon Ahtissari Qeveria është e interesuar që në procesin e dialogut me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian të përfshijë edh
Vazhdon shkëmbimi i kritikave mes KFOR-it dhe qeverisë Vazhdon shkëmbimi i kritikave mes KFOR-it dhe qeverisë së Kosovës për punën e KFOR-it në veri të vendit. Derisa dje koma
Kuçi rikthehet në qeveri Nuk ka vonuar shumë përgjigjia e Hajredin Kuçit ndaj kryeministrit Thaçi për rikthimin e tij në qeveri. Ministria e Drej
Hajredin Kuçi jep dorëheqjen nga postet Update -Ashtu sikur se pritej, zëvendës kryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka dhënë dorëheqje nga të
Kosova bën përparime në drejtësi Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi në fillim të punimeve të seminarit dy ditorë “Republika e Kosovës dhe Gjykata Ndërkom
Strategjia për largimin e EULEX Qeveria e Kosovës ka kërkuar që misioni i EULEX’it të përfundojë brenda vitit 2015. Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi k
Mund të takohen. Por kur? Kryeministri Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Boris Tadic, po shprehen të gatshëm për t’u takuar. Kreu i shtetit s
Qeveria serbe: Hajredin Kuçi po hedh gurë Shefi i zyrës për marrëdhënie me media në Qeverinë e Serbisë, Milivoje Mihajlovic, ka thënë se paralajmërimet e zëvendës
G 21 do zhbllokojë integrimin e Maqedonisë Intelektualët shqiptarë do të zhbllokojnë proceset integruese të maqedonisë. Grupi i intelektualëve shqiptarë i quajtur
Turqia: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm Zëvendës-kryeministri i Turqisë, Bylent Arënc deklaroi se integriteti territorial i Kosovës është një çështje e padisku
Hajredin Kuçi supports Bajram Rexhepi Hajredin Kuci, Deputy Prime Minister has denied the possibility of any clash between the institutions of Kosovo and EULE
Plagoset truproja i Hajredin Kuçit Plagoset trupëroja personale i Hajredin Kucit. Shoferi personal i Kuçit është plagosur rreth orës 23:30, të mbrëmjes së
Qeveria Thaçi-Pacolli, nënshkruhet sot marrëveshja Kryeministri dhe njëherësh kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreu i Aleancën Kosova e Re, Behg