999 rezultate për

hajdari

Pse u shkarkua nga Vettingu nëna e Hajdarit? E dogjën dy vizat e revokuara nga SHBA dhe pasuria Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmir
Nëna e saj u shkarkua nga Vettingu, reagon në Kuvend Rudina Hajdari KPK shkarkoi ditën e sotme gjyqtaren Fatmira Hajdari pasi ajo nuk justifikonte dot pasurinë. Pikërisht për këtë vendi
Problemet me pasurinë, shkarkohet gjyqtarja Fatmira Hajdari Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari. Nga seanca e mëparshme u njoft
Pallati 10-katësh dhe milionat e fshehura, sot merret vendimi për Fatmira Hajdarin Ditën e sotme, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të shpallë vendimin për gjyqtaren Fatmira Hajdari. Kujtojme se g
Pasi nuk i eci as me PD e as me PS, Rudina Hajdari bashkohet me shoqërinë civile "Prandaj sot u bashkova me Nismën Thurje dhe organizatat e shoqërisë civile për të ndarë me ta ecurinë e deritanishme të
Rudina Hajdari braktis Këshillin Politik: Në tryezë diskutohej për tendera! "Është e trishtë që unë të ulem dhe të flas për gjëra që nuk kanë rëndësi..." Bashkëkryetarja e Komisionit për Reform
Dylgjeri: Nga stiliste këpucësh në gjyqtare, si u bë Fatmira Hajdari pronare e 12 apartamenteve Gjyqtarja Fatmira Hajdari është marrë në shqyrtim nga Vettingu dhe si duket gjerat nuk do të jenë të lehta për të. P
Hajdari përlotet para KPK : Isha e kërcënuar, shkova të jetoja disa kohë me kunatin Gjyqtarja e Apelit Fatmira Hajdari është përlotur sot para KPK teksa ka folur për ndërtimin pa leje të pallatit duke thë
Sot përballë Vettingut, si u rrit 18 herë pasuria e Fatmira Hajdarit Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari, do të përballet të hënën, më 15 qershor, me Komisionin e Pavarur të Kual
Yuri Kim takon Hajdarin: Respektoj luftën e saj parimore Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim me deputeten e opozitës, Rudina Hajdari, njëkohësisht dhe pjesë e
Ndryshimet në Kushtetutë, opozita depoziton kërkesën me 29 firma Opozita parlamentare ka depozituar ditwn e djeshme zyrtarisht në Kuvend kërkesën për rishikimin e Kushtetutës për ndrysh
Basha e futi në Kuvend, Rudina Hajdari: Ja pse nuk ia kam uruar ditëlindjen Marrëdhënia me kryetarit të PD Lulzim Basha dhe deputetes Rudina Hajdari nuk është më e para. Në ditëlindjen e Lulzim
Pasi i mori drejtimin e grupit, Murrizi kërkon vendin e Hajdarit në Komisionin e Reformës? Pas shkarkimit nga kreu i grupit parlamentar opozitar Rudina Hajdarin, deputeti Myslym Murrizi kërkon dhe zëvendësimin e
Rudina Hajdari tregon si opozita po i bën "presion" Ramës: Kemi votat, duam lista të hapura! Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari u shpreh se opozita parlamen
Hajdari e thotë troç: Rama e Basha janë bashkë, nuk heq dorë pa i shkuar në fund! Pas takimit me Kryeministrin, Rudina Hajdari është zotuar se do ti shkojë deri në fund betejës për hapjen e listave.
Firmosi por tha se nuk do t'a votonte, Hajdari sfidon Ramën e i shkon në mbledhje "Sot kemi ardhur për të parë nëse Edi Rama do e mbajë premtimin e tij. Nuk mund të votojmë një marrëveshje me vota të vj
U tërhoq?! Hajdari rrëfen pse nuk do të votojë marrëvshjen e firmosur ditë më parë Pak ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes për reformën zgjedhore, kryetarja e Këshillit Kombëtar të Integrimit Rudina Haj
Rama ironizon Hajdarin pasi i ndërpreu fjalën: Patjetër zonja Topalli! Kryeministri Edi Rama nga Këshilli Kombëtar për Integrim ka bërë ironi me kryetaren, Rudina Hajdari të cilën e ka quajtu
Fatmira Hajdari përjashtohet nga çështja për privatizimin e OSHEE-së Gjyqtarja Fatmira Hajdari nuk do të jetë pjesë e apelit në çështjen e privatizimit të OSHEE-së. Mwsohet se Gjykata e Ape
Azem Hajdari flet për të atin: Emri i tij, amaneti më i bukur Azem Hajdarim djali i të ndjerit, Azem Hajari flet për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Abc News mbi jetën,