999 rezultate për

hajdari

Nuk duhet humbur! Rudina Hajdari ia merr valles së Tropojës (VIDEO) Deputetja e opozitës Rudina Hhajdari teksa foli rreth karierës së saj në politikë në "E diell", ka treguar dhe një anë t
Del dokumenti, si u betua "i forti" i Haklajve për të vrarë Azem Hajdarin (FOTO LAJM) Pas vrasjes, më 12 shtator të vitit 1998, të deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari, akuzat, kryesisht politike,
Thotë se sheh ëndrra në anglisht, Hajdari justifikon "gafat" e bëra në Parlament Deputetja e opozitës Rudina Hajdari ishte e ftuar sot në "E diell" , ku ndër të tjera foli dhe për kritikat që ka marrë
Rudina Hajdari "xhindos" Ruçin, Rama braktis Kuvendin: Kemi 700 viktima pa fajtor! Me të përfunduar fjalën kryeministri Rama, fjalën e ka kërkuar deputetja Rudina Hajdari e cila bëri një akuzë të rëndë p
Hajdari: U shpreh vullneti për diasporën, kemi 39 vota Ka përfundura mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, ku deputetja Rudina Hajdari tha se u mor seriozisht v
I doli kundër partisë, Sali Berisha i tregon çfarë i tha Rudinës: Je vajza e Azem Hajdarit "Je vajza e Azem Hajdarit. Nuk ka rëndësi çfarë qëndrimesh mban. Unë jam njeri që respektoj zgjedhjet..." Kështu i ës
Reforma zgjedhore në krizë, veprimi i fundit i Rudina Hajdarit ndërlikon marrëveshjen Pavarësisht se ra dakord për marrëveshjen e parë mes tyre, Rudina Hajdari e ka bojkotuar sot tryezën e reformës zgjedhor
Pse u shkarkua nga Vettingu nëna e Hajdarit? E dogjën dy vizat e revokuara nga SHBA dhe pasuria Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmir
Nëna e saj u shkarkua nga Vettingu, reagon në Kuvend Rudina Hajdari KPK shkarkoi ditën e sotme gjyqtaren Fatmira Hajdari pasi ajo nuk justifikonte dot pasurinë. Pikërisht për këtë vendi
Problemet me pasurinë, shkarkohet gjyqtarja Fatmira Hajdari Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari. Nga seanca e mëparshme u njoft
Pallati 10-katësh dhe milionat e fshehura, sot merret vendimi për Fatmira Hajdarin Ditën e sotme, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të shpallë vendimin për gjyqtaren Fatmira Hajdari. Kujtojme se g
Pasi nuk i eci as me PD e as me PS, Rudina Hajdari bashkohet me shoqërinë civile "Prandaj sot u bashkova me Nismën Thurje dhe organizatat e shoqërisë civile për të ndarë me ta ecurinë e deritanishme të
Rudina Hajdari braktis Këshillin Politik: Në tryezë diskutohej për tendera! "Është e trishtë që unë të ulem dhe të flas për gjëra që nuk kanë rëndësi..." Bashkëkryetarja e Komisionit për Reform
Dylgjeri: Nga stiliste këpucësh në gjyqtare, si u bë Fatmira Hajdari pronare e 12 apartamenteve Gjyqtarja Fatmira Hajdari është marrë në shqyrtim nga Vettingu dhe si duket gjerat nuk do të jenë të lehta për të. P
Hajdari përlotet para KPK : Isha e kërcënuar, shkova të jetoja disa kohë me kunatin Gjyqtarja e Apelit Fatmira Hajdari është përlotur sot para KPK teksa ka folur për ndërtimin pa leje të pallatit duke thë
Sot përballë Vettingut, si u rrit 18 herë pasuria e Fatmira Hajdarit Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari, do të përballet të hënën, më 15 qershor, me Komisionin e Pavarur të Kual
Yuri Kim takon Hajdarin: Respektoj luftën e saj parimore Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim me deputeten e opozitës, Rudina Hajdari, njëkohësisht dhe pjesë e
Ndryshimet në Kushtetutë, opozita depoziton kërkesën me 29 firma Opozita parlamentare ka depozituar ditwn e djeshme zyrtarisht në Kuvend kërkesën për rishikimin e Kushtetutës për ndrysh
Basha e futi në Kuvend, Rudina Hajdari: Ja pse nuk ia kam uruar ditëlindjen Marrëdhënia me kryetarit të PD Lulzim Basha dhe deputetes Rudina Hajdari nuk është më e para. Në ditëlindjen e Lulzim
Pasi i mori drejtimin e grupit, Murrizi kërkon vendin e Hajdarit në Komisionin e Reformës? Pas shkarkimit nga kreu i grupit parlamentar opozitar Rudina Hajdarin, deputeti Myslym Murrizi kërkon dhe zëvendësimin e