999 rezultate për

guri

Gjithçka që duhet të dini për rreziqet e udhëtimit me avion Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së sediljeve, turbullirave të mundsh
Masa të rrepta sigurie, blindohet Rinasi Drejtoria për Kufirin dhe Migracionin ka ndërmarrë një plan masash në të gjitha pikat kufitare, me qëllim përballimin e
Tensione të mëdha para "El Clasicos", policia në gatishmëri (VIDEO) Katalunia do të përballet sonte me një sfidë të madhe të sigurisë, në "El Clasico-n" mes Barcelonës dhe Real Madridit, k
DETAJE/ Siguri e lartë para "El Clasicos": Barcelona niset e para për në 'Camp Nou' Barcelona dhe forcat policore të ndryshme janë duke e finalizuar planin e sigurisë që do të implementohet gjatë ndeshjes
DETAJE/ "El Clasicco" do të blindohet nga 4000 agjentë Bota e futbollit sot ka vëmendjen tek “El Clasico” e famshme që zhvillohet në "Camp Nou", mes Barcelonës e Real Madridit
TËRMETI/ Jepen sot masat e sigurisë për të akuzuarit Ditën e sotme do të jepen masat e sigurisë për të gjithë personat e arrestuar, dhe që janë nën hetim për pasojat e tërme
Peshku më helmues në botë, mund të mbijetojë 24 orë në tokë Megjithëse joshës dhe qetësues për njerëzit, oqeani mund të jetë një vend shumë i rrezikshëm – një vend ku evolucioni ka
Nuk janë alpet e Zvicrës, por një copë nga mrekullia e Rugovës (FOTO LAJM) Bukuri të rralla dhe mahnitëse që tregojnë madhështinë e natyrës në stinen e dimrit në Rugovë. Dëbora në stinën e dimrit
I shoqëroi për në shkollë, Rama bën gafën e madhe me dy fëmijët (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama ka shoqëruar për në shkollë dy vogëlushët të cilët i shpëtuan tërmetit tragjik të 26
Tentoi të ikë pa paguar, ish-futbollisti i Anglisë kapet "mat"(FOTO LAJM) Së fundmi ish-lojtari i kombëtares angleze Paul Gascoigne, i njihur për raportin e keq që ka me alkoolin, është futur në
Alumini në ushqime, rreziku më i madh nga enët e kuzhinës Alumini i pranishëm në tabakatë metalike dhe fletët e letrës që përdoren për ruajtjen dhe gatimin e ushqimit mund ”të mi
"El Classico" do të zhvillohet me forca speciale Klasikja e parë e sezonit, e programuar për t’u zhvilluar më 18 dhjetor në "Camp Nou", nuk pritet të ketë një shtyrje të
Frika për "El Clasiccon", Policia katalonase i premton Real Madridit siguri Forca policore e Katalonjës, Mossos d’Esquadra, ka premtuar se do të ofrojë siguri gjatë përballjes mes Barcelonës dhe R
Gjyshi i Eneda Tarifës tregon kujtimet e luftës: Si i shpëtova plumbit në fytyrë Sivjet janë shënuar plot 75 vite që nga momenti i Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashist. E për këtë Soir
Shitet për 1.1 milion euro unaza me gurin e çmuar Një unazë me iniciale të vendosura në sipërfaqen e një safiri nga Kashmiri, me vlerë 18 karat u shit dje në mbrëmje 1,1
E fiksuar pas teknologjisë, i krijojnë gurin e varrit në formën e i-Phone-it Zhvillimi i teknologjisë është aq i madh, saqë është ideuar edhe në një gur varri. Në Ufa të Rusisë ka një gur varri
Gega mund të marrë drejtimin e Tiranës? Dyshimet marrin fund (FOTO LAJM) kënder Gega nuk ra dakord para pak ditësh të drejtonte Al Ramtha në Jordani, ndërkohë që së fundmi emri i ka dalë si ops
Basha emëron Pirro Ahmetaj si Këshilltar të tij për Sigurinë Kombëtare Një zhvillim i rëndësishëm ka ndodhur në zyrën blu. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka emëruar Pirro Ahme
Sfidë rajonale: Dezinformimi dhe lajmet e rreme, të përhapura në të gjithë Ballkanin Perëndimor RCC-ja zhvilloi në Trieste konferencën “Përgjigje rajonale ndaj Sfidave të Sigurisë në Evropën Juglindore“ Trieste –
Nuk mbaronin lëkundjet, kamerat e sigurisë tregojnë sa zgjati në të vërtetë tërmeti i 26 nëntorit (VIDEO) Për shkak të mungesës së një baterie në IGJEUM, Shqipëria nuk ka të dhëna të matura për një ndër tërmetet më shkatërrues