999 rezultate për

gucati

Konfirmohen aktakuzat ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit Janë konfirmuar aktakuzat nga Gjykata Speciale ndaj kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradin
Gjykata nuk pranon lirimin me kusht të Hysni Gucatit Avokati i kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, ka kërkuar nga Gjykata Speciale lirimin me kusht të klientit të t
Kreu i OVL-UÇK-së Hysni Gucati përballet me Gjykatën Speciale më 1 tetor Kryetari i OVL-UÇK Hysni Gucati të enjten, më 1 tetor në orën 15, pritet të dalë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specia
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
EULEX arreston kreun e veteranëve të UÇK-së Kreu i OVL-UCK’së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX’i. Kështu ka deklaruar për Gazetën Express nënkryetari i ve
Një ish-pjesëtar i UÇK-së thirret nga Gjykata Speciale Gjykata Speciale ka vazhduar dërgimin e ftesave për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kësaj radhe Spec
Një ish-ushtar i UÇK ‘së u nis sot drejt Hagës, nesër shkon edhe një tjetër Veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ahmet Rrahmanaj, është nisur sot për në Hagë ku do të intervistohet
Gucati: Ky rrjet kriminal po dëmton veteranët Zyrtarë nga OVL e UÇK’së, po kërkojnë që organet e hetuesisë t’i japin dënimin maksimal personit i cili ne emër të UÇK’s
Edhe serbë dalin në listat e veteranëve, flet Gucati Në Statistikat e Mirëqenies së vitit 2018 janë regjistruar, ndër të tjera, edhe veteranë të luftës të nacionalitetit ser
Gucati i bën thirrje veteranëve: Shkoni para Gjykatës Speciale Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media. Në konferen
Gucati tregon nëse është zvogëluar numri i veteranëve Me miliona euro shpenzohen çdo muaj nga kuleta e shtetit për përfituesit e skemave sociale në vend. Pensionet bazike të
Alarmon Gucati: Dy muajt e fundit vdiqën 63 veteranë ryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hysni Gucati, ka thënë se numri i vetera
Përfundon seanca për veteranët mashtrues, flet Gucati Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se në rastin për “veteranët mashtrues”, fajet i ka politika. Sipas Gucat
Gucati paralajmëron veteranët për Gjykatën Speciale Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u intervistuar nga kjo Proku
Gucati lëshon "bombën", edhe një politikan është ftuar nga Gjykata Speciale I pari i OVL-UÇK, Hysni Gucati duke folur për ftesat nga Gjykata Speciale në emisionin Frontal në T7 ka thënë se përveç
Kryetari i OVL të UÇK-së tregon numrin e luftëtarëve të thirrur nga Specialja Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjy
Gucati nuk ndalet, kërkon falje për mashtruesit dhe rivlerësim të veteranëve Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK), Hysni Gucati, ka kërkuar që p
Gucati kërkon që veteranët të vlerësohen nga e para, harron që kështu ndalen pensionet? Organizata e Veteranëve të Luftës së ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që çështj
Gucati mesazh për veteranët, a do të ndalen të gjitha pensionet? Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati ka folur sot përsëri për publikimin e listave të veteranëve të cilët prokuroria ka c
Gucati sërish reagon, tregon sa veteranë janë ankuar se nuk janë mashtrues Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka shprehur pakënaqësi n