999 rezultate për

grushko

Rusia tërbohet kur sheh fuqinë e NATO-së në Detin e Zi Rusia do marrë masa direkte si përgjigje ndaj manovrave të NATO’s në Detin e Zi. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme
Politikani rus paralajmëron tensione në Maqedoni Zëvendës mnistri rus për punë të jashtme Aleksandar Grushko ka parashikuar tensione dhe ndarje në procesin e anëtarësimi
Rusia paralajmëron Maqedoninë për pasoja nëse anëtarësohet në NATO dhe BE Zëvendës ministri i Jashtëm rus, Aleksandar Grushko, sot realizoi takim me ambasadorin e Maqedonisë në Rusi, Goce Karaja