999 rezultate për

grurit

Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, gjatë javës do kemi rritje të çmimit të miellit Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8
Kosova drejt "zisë së urisë", nuk përmbushen rezervat me grurë Rendimentet për një hektar sillen rreth 4 mijë kilogramë e që i bije që të jenë grumbulluar rreth 200 mijë tonë. Me këto
Përdorni këto aroma për të rënë rehat nga mushkonjat Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Aromat që mund të largojnë mushkonjat gjatë verës Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Ky burrë shpëtoi 1 miliard njerëz nga uria (FOTO LAJM) Ekzistojnë një sërë sfidash që peshojnë mbi supet e njerëzve, sidomos atyre që udhëheqin botën dhe sigurimi i furnizimev
Serbia mban Kosovën me bukë, importohet 94% e grurit Sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, më së shumti drithëra Kosova importon nga Serbia. Të dhënat
Ushqimet që ju shtojnë urinë Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. E kjo
Ushqimet që ju bëjnë të ndjeheni të uritur Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. E kjo
Kosova ka siguruar vetëm 50 përqind të nevojave për bukë Kosova vazhdon të mos ketë prodhimtari të mjaftueshme të grurit edhe në këtë vit, por në të njëjtën kohë vazhdon të jetë
Maqedoni, çmimi i bukës nuk ndryshon Ministria e Bujqësisë ka angazhuar grupet e punës që do të propozojnë masat adekuate që të mos vijë deri tek shtrenjtimi
Gruri serb dhe rus "vret" bujqit në Kosovë Çmimi i ulët grurit dhe sasia e madhe e importit nga vendet e rajonit, ka detyruar prodhuesit bujqësorë në Kosovë t’i zv
Panariti siguron standarde europiane për cilësinë e miellit Gjatë një takimi të mbajtur me importuesit e grurit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, premtoi se do të punohet for
Efektet e shëndetshme të bukës së zezë Buka e zezë është një mbrojtëse e mirë e organizmit nga një sërë sëmundjesh. Buka e gatuar me fara e bërë nga mielli i g
Miell me ngjyrues, bllokohen gjashtë subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar gjashtë subjekte, ku është konstatuar miell me ngjyrues, ndërsa për shkelësit
Rritet çmimi i bukës Një pjesë e prodhuesve e kanë rritur çmimin e bukës. Prodhuesit edhe po abuzojnnë me çmimet, për shkak se ka nga ata
Beogradi gati kundër masat ndaj Shkupit Autoritetet serbe presin që Qeveria e Shkupit të heq vendimin për kufizimin e importit të grurit nga Serbia. Nënkrye
Kosova, hambar i rajonit për prodhimin e grurit Në përcjelljen e mbarëvajtjes së fushatës së korrje-shirjeve, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Kosova po
Shkupi bllokon miellin serb, Beogradi ankohet Sekretariati i CEFTA-s do të mblidhet më 22 korrik në një mbledhje të jashtëzakonshme, me kërkesë të Beogradit, për të s
Korrja e grurit, fermerët: Kosto e shpenzimeve më e lartë se fitimi Fermeret e Shtiqnit, nder te vetmit qe kultivojne grurin ne Kukes shprehen të pakënaqur me prodhimin që ata kanë marrë k
Sasi të konsiderueshme të grurit në rezervat shtetërore të Kosovës Zëdhënësja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arta Istrefi njoftoi se gruri do të jetë një nga produktet e para do