999 rezultate për

grupin

Luftëtari, Laçi dhe Partizani mësojnë kundërshtarët e mundshëm në Europa League UEFA ka publikuar edhe grupet që janë ndarë për shortin e datës 20 qershor, të vlefshme për raundin e parë eliminator në
Nuk ka më skuadra të forta, këto janë tre super sfidat e sotme Suedi – Korea e Jugut e vlefshme për Grupin F dhe Belgjikë e Panama si dhe Tunizi e Angli të vlefshme për Grupin G, këto
Formacionet zyrtare: Peru - Danimarkë Peruja dhe Danimarka do të luajnë ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës në Grupin C. Të dyja ekipet kërkojnë fito
Formacionet zyrtare: Egjipt - Uruguai Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Egjiptit dhe Uruguait, e vlefshme për Grupin A të Kupës së Botës.
Asnjë kombëtare në grupin F nuk e ka fituar Kupën e Botës “Pancerat” do të sfidojnë dy tabu. Asnjë skuadër përfaqësuese nuk ka fituar nga 1962 asnjëherë dopietën. I fundit që ia
Jose Mourinho jep parashikimet e tij për Botërorin Jose Morinho së fundmi ka dhën edhe parashikimin e tij mbi Botërorin "Rusia 2018" Trajneri portugez, i cili këtë verë
"Come on Engalnd", Mourinho tifozi i flaktë i Tre Luanve në Kupën e Botës (VIDEO) Jose Mourinho ka bërë parashikimet e tij për fazën e grupeve në Botëror, derisa ka favorizuar Anglinë si favarite për ta
Detajet e reja, kush e kishte rolin më të rëndësishëm në grupin e falsifikatorëve Detaje të tjera janë zbardhur nga dosja hetimore e grupit shqiptar që falsifikonte viza amerikane dhe kanadeze. Bëhet
Michel Platini zbulon trukimin në “Francë ‘98” Trukimet në futboll duket që kanë nisur që herët, Michel Platini ka zbuluar një "hile" që është bërë në hedhjen e shorti
Policia ia shkatërroi sot grupin: Kush ësht Met Kanani, trafikanti i kapur me bujë në Turqi Policia shqiptare kreu një operacion të madh sot duke arrestuar 19 persona. Mësohet se personat e arrestuar janë pje
Laçjanët ia sjellin në "majë të hundës" Xhafajt: Do ngremë grupin anti skifter! Pavarësisht dëshirës së mirë që shqiptarët të njihen si të suksesshëm në botë, "skifterët" e kanë bërë të pamundur këtë
Kuvendi punëson 23 këshilltar të huaj, kushtojnë 150 mijë euro Punësimin i 23 bashkëpunëtorëve të huaj, që do t’ju shërbejnë grupeve parlamentare dhe atë 10 LSDM-së, 10 VMROI-DPMNE-së
Akuzat për pronat e deputetit Hyseni, ç’ndodhi dje në Grupin e PS Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, i kërkoi dje deputetit të tij Alket Hyseni që të sqarojë deputet
U rrah dhe doli nga burgu, Fero jep lajmin e shumëpritur për fansat (VIDEO) Fero ka qenë në qendër të mediave rozë këto ditë pas goditjes që i bënë në një qendër tregtare në Prishtinë. Ai u su
Berisha e pranon se është në dyshim për ndeshjen kundër Norvegjisë Etrit Berisha është stërvitur rregullisht me grupin, por prania e tij në ndeshjen ndaj Norvegjisë është ende në pikëpyet
Nuk ndalet, Arabia Saudite "fshin" grupin më të madh mysliman në botë Pasi i dha të drejtë vote dhe drejtimi makine grave duke hequr gjithashtu edhe detyrimin për të veshur rroba të zeza, pr
Familja e Almir Aliut, takim me grupin parlamentar të BDI-së (VIDEO) Familja e Almir Aliut po realizon një takim me grupin parlamentar të BDI-së. Mësohet se BDI do inicioje Komision par
E FUNDIT/ 2 përjetë dhe 150 vjet burg për grupin që vrau efektivin e RENEA-s Gjykata e Krimeve të rënda ka dhënë para pak minutash dënimin për 11 të akuzuarit për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Laza
Biznesmeni i Erdoganit blen grupin mediatik opozitar në Turqi Grupi më i madh mediatik opozitar në Turqi, Doğan Holding, është shitur ditën e mërkurë për një shumë prej 1.2 mili
Seanca e Demarkacionit, Haradinaj teston votën e AAK-së Kanë mbetur dhe pak minuta që të fillojë seanca për Demarkacionin me Malin e Zi. Ndërkohë kryeministri Ramush Haradi