999 rezultate për

grupeve

20 anëtarë të grupeve ekstremiste infiltrohen në ushtrinë gjermane Ushtria gjermane ka zbuluar se në radhët e saj ndodhen 20 përkrahës të grupeve ekstremiste, ndërsa janë duke u hetuar ed
Messi vendos një rekord të ri në Champions League Leo Messi ishte edhe mbrëmë protagonistë për ekipin e tij, Barcelona duke shënuar golin e avantazhit provizor. Ky gol n
VRASJET/ Atentatet mes grupeve rivale nisën pas një grabitjeje në Tepelenë (FOTO) Andi Mustafaraj i shpëtoi sot atentatit në një lokal pranë ish-Ekspozitës, por kjo ngjarje ka rikthyer vëmendjen në një
Ja situata e grupeve në kualifikuese për në Botëror (FOTO LAJM) Në zonën Europiane janë zhvilluar dy ndeshje të tjera në fazën e grupeve për kualifikimet për në kampionatin Botëror që
12 stadiume mahnitëse të Katarit (FOTO LAJM) Kampionati Botëror i Futbollit – “2022 FIFA World Cup”, po afrohet, ndërsa shteti i pasur i Katarit është në vlugun e pu
Champions sonte dhuron spektakël, ja super ndeshjet (FOTO) Sonte në mbrëmje do të luhen të tjera ndeshje të dyta të fazës së grupeve në Champions League. Skuadrat e grupeve A, B,
Shkodër/ Konflikt i armatosur mes dy grupeve në Velipojë Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në fshatin Mal Kolaj të Velipojës. Sipas informacioneve para
Ja kur do të hidhet shorti në Ligën e Kampionëve (FOTO LAJM) Shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e grupeve do të hidhet ditën e nesërme në Monaco të Zvicrës. Tashmë dihen 32 s
City fiton dhe kualifikohet për në fazën e grupeve (VIDEO) Manchester City ka fituar me rezultat 1:0 kundër Steaua Bucuresti, për t’u kualifikuar në fazën e grupeve me rezultat të
Roma lamtumirë Champions-it me 9 lojtarë, Porto kap fazën e grupeve (VIDEO) Porto ka mposhtur 3:0 Romën, ndërsa Monaco 1:0 Villarealin për të kaluar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. P
“ISIS kontrollon drogën e Lazaratit” Gazetari Italian Roberto Saviano, më fokus të veçantë prej vitesh në botën e mafias, ka shkruar së fundmi një analizë të
De Biazi për Hysajn: Lojtar shumë i mirë, por… Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka folur për Elseid Hysajn duke e cilësuar si një futbollist të nivelev
Top 11 dështakët e fazës së grupeve në Europian (FOTO LAJM) Europiani është një mundësi e mirë për të treguar vlerat që ke si futbollistë, por për disa deri më tani ky kompeticion
Statistikat dhe rekordet e fazës së grupeve në Europian 11 gola në 4 ndeshjet e fundit në fazën e grupeve për një mesatare më shumë se 2.5 gola për ndeshje. Më e mira deri tani
Ja futbollisti i vetëm i Kombëtares që s'ka luajtur asnjë minutë në Europian (FOTO) Kombëtarja shqiptare mund të kalojë në një fazë tjetër vetëm nëse një mrekulli ndodh sot në ndeshjet e grupeve E dhe F.
EKSKLUZIVE/ Ja me kë do të përballemi nëse kualifikohemi Europiani i Francës duke qenë se është i pari me 24 skuadra ka edhe disa rregulla të veçanta. Në formatin e ri të Europi
Veriu i Kosovës arenë e larjes së hesapeve të grupeve kriminale Në veriun e Kosovës javët e fundit janë shënuar konflikte të armatosura në mes të grupeve të ndryshme kriminale, e madje
Ja skuadrat që kanë siguruar grupet e Championsit (FOTO LAJM) Kampionatet në Europë janë mbyllur, duke mos llogaritur vetëm një ndeshje të mbetur në Premier League. Verdiktet tas
Hidhet shorti për fazën e grupeve në Lojërat Olimpike "Rio 2016" Sot është tërhequr shorti për fazën e grupeve për Lojërat Olimpike "Rio 2016" që mbahen këtë verë. FIFA ka tërhequr s
Franca “spiunon” Shqipërinë deri kur të fillojë "Euro 2016" Franca do të jetë në grupe të Europianit me ekipe si Franca, Rumania dhe Zvicra. Ndërkohë që secila skuadër ka nisur për