999 rezultate për

grupeve

Meksika rekord negativ në Kupën e Botës Meksika ka përfunduar rrugëtimin e saj në këtë Kupë Bote. Ekipi nga Amerika Qëndrore kishte përballë Brazilin, ndoshta n
Arrestimet e marokenëve, shfrytëzuan Botërorin për të emigruar Maroku ka qënë pjesë e Botërorit "Rusia 2018" por nuk arriti të kaloj as fazën e grupeve pasi u eleminuan me vetëm 1 pik
Si nisi "lufta" me armë mes 2 grupeve rivale në Tiranë, 3 pistat ku po hetohet Nata e 27 qershorit nuk ka qenë e qetë për zonën e Kinostudios në Tiranë. Banorët e zonës janë tronditur, kur kanë dëgju
Këto momente të fazës së grupeve do kujtohen gjatë Faza e grupeve është mbyllur mbrëmjen e djeshme pas përfundimit të ndeshjeve të fundit të grupit G. Tashmë na pret n
Mbyllet faza e grupeve, përcaktohen datat dhe oraret e fazës me eliminim direkt (FOTO LAJM) Kampionati Botëror “Rusi 2018” mbylli fazën e parë, atë të ndeshjeve në grupe, ku u përcaktuan edhe 16 skuadrat e kualif
Përballjet e fundit të grupeve, Anglia dhe Belgjika ndeshje "luksi" Ditën e sotme do të luhen edhe 4 ndeshjet e fundit për sa i përket fazës së grupeve të Botërorit "Rusia 2018". Pas p
Gjermania vazhdon traditën, kampionia e katërt radhazi që eliminohet në fazën e grupeve (FOTO LAJM) Si për kundër të gjithë parashikimeve, Gjermania u eliminua që në fazën e grupeve të Kupës së Botës në Rusi. Por, kjo gj
Kur Brazili, Franca, Italia dhe Gjermania eliminohesh që në fazën e grupeve të Botërorit (FOTO LAJM) Kur kanë mbetur edhe pak ditë afër kampionatit Botëror, kanë filluar drbatet se kush do e fitojë këtë vit. Në këtë ra
Zyrtarizohen risitë e UEFA-s për Championsin dhe Europa League Ishin paralajmëruar disa javë më parë, por tashmë janë bërë zyrtare. UEFA, përmes një komunikate në faqen zyrtare të int
E mbrojti me trup, kush është gruaja heroinë që i shpëtoi jetën kryebashkiakut të Selanikut (VIDEO) Kryebashkiaku i Selanikut Jani Butaris ishte viktimë e një sulmi të paprecedent të grupeve neo fashiste gjatë ditës së d
Mësoni nëse po rriten çmimet e produkteve të konsumit në Kosovë Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit (IHÇK) tregon se çmimet në muajin prillin nuk kanë ndryshuar aspak për dalli
Dortmund mposhtet nga Hoffenheim, por kualifikohet në Champions League (VIDEO) Borussia Dortmund zyrtarisht është kualifikuar për sezonin e ardhshëm në UEFA Champions League, edhe pas humbjes ndaj Ho
Xhafaj nga Durrësi: Grupet kriminale para drejtësisë, do tu sekuestrohen pasuritë Në takimin e sigurisë publike të organizuar në Durrës, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, është shprehur se nuk do ket
Kërcasin armët në Tiranë, plas sherri mes grupeve të të rinjve Një sherr mes dy grupe të rinjsh ka përfunduar metë shtëna armësh pasditen e sotme në zonën e Laknasit në Tiranë. Ako
12 mijë dollarë për në SHBA, kush janë 5 "kapot" që drejtonin trafikun Detaje të tjera zbardhen nga skema e pesë grupeve të trafikantëve të qenieve njerëzore, të cilët kundrejt pagesave ndihm
Nga skafisti biznesmen te i dënuari, drejtuesit e 7 grupeve kriminale Operacioni i shtrirë në disa shtete të Evropës, ka sjellë arrestimin e 39 personave, ndërkohë që janë shpallur në kërkim
Roma njofton blerjen përfundimtare të dyshes Roma ka zbuluar se tashmë kanë nënshkruar me Patrik Schick dhe Gregoire Defrel. Llogaritë e klubit theksojnë se lojtarët
UEFA gjobit skuadrën maqedonase me 30.000 euro Skuadra nga shkupi, Vardar është dënua për herë të tretë sivjet, për shkak të sjelljes së palejuar të publikut dhe organ
Pjesë e grupeve kriminale, kapet në mesnatë i kërkuari prej dy vitesh (VIDEO) Policia ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim prej dy vitesh. Operacioni u krye nga Sektori për Hetimi
Pesë të plagosur nga përleshja me armë në Drenas Pesë ersona kanë mbetur të plagosur nga një përleshje me armë mes dy grupeve në qendër të Drenasit. Bajram Krasniqi n