999 rezultate për

grupeve

Shqipëria protagoniste në Europa League, Agolli: Interi, një ëndërr! Dje në Monte Carlo është hedhur edhe shorti i Europa League, pas atij të Champions League ditën e enjte që zbardhi 8 gru
Juve në vazon e dytë, ja kokat e grupeve Në pritje të shortit të Champions League, i parashikuar për datën 28 gusht në Montecarlo, UEFA dje ka publikuar koeficie
Fantazma e Millosheviçit Ekziston një fantzmë që e ndjek Vladimir Putinin dhe ajo është fantazma e ish-presidentit serb, Slobodan Millosheviç.
Holandë-Meksikë, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Holandë–Meksikë do të jetë sfida e cila do të përcaktojë skuadrën e tretë çerekfinaliste të botërorit Brazil 2014. Holan
Top 10 më të mirët e grupeve, FIFA le jashtë Messin (FOTO LAJM) Kolumbiani James Rodriguez është zgjedhur nga FIFA, lojtari më i mirë i fazës së parë të Kupës së Botës. Në një klasifik
"Brazil 2014", Top 11 i dështakëve (FOTO LAJM) Në mbyllje të fazës së grupeve, Botërori i Brazilit përmbushi çdo pritshmëri, madje kaloi përtej kufijve të imagjinatës
Top 10 golat e fazës së grupeve në "Brazil 2014" (VIDEO) Pak më parë ju sollëm Top 11 e fazës së grupeve të Botërorit "Brazil 2014", ndërsa tani Portali Albeu sjell Top 10 golat
"Brazil 2014", Top 11 i fazës së grupeve (FOTO LAJM) Botërori "Brazil 2014" pushon këtë të premte për të nisur nesër ndoshta fazën më të nxehtë dhe vendimtare të tij, 1/8-at
Greqi-Bregu i Fildishtë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në grupin C të "Brazil 2014" gjërat janë më të qarta. Kolumbia është pothuajse e kualifikuar dhe tashmë i duhet një pikë
Nishani takon krerët e grupeve parlamentare për anëtarët e gjykatës (FOTO-LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në zbatim të detyrimit kushtetues zhvilloi sot takime këshillimore me krerët e g
Nishani takon krerët e grupeve parlamentare për anëtarët e Gjykatës së Lartë Presidenti Bujar Nishani nis të martën takimet me krerët e grupeve parlamentare për çështjen e emërimit të dy anëtarëve
"Brazil 2014", analiza e Grupit C Grupi C, i cili përbëhet nga Kolumbia, Greqia, Bregu i Fildishtë dhe Japonia shihet si grupi më i ekuilibruar i botërori
Përleshje mes rebelëve, mbi 70 të vdekur në Siri Mbi 70 persona raportohen të jenë vrarë gjatë ditës së hënë në lindje të Sirisë si pasojë e përleshjeve mes grupeve riva
Real-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në “Santiago Bernabeu” Real Madrid pret me ankth hakmarrjen për eliminimin në gjysmëfinale të kompeticionin që vlen sezo
Operatorët turq shprehin interes për tregun turistik shqiptar Agjencia Kombëtare e Turizmit organizoi sot një takim të përbashkët mes operatoreve turistikë të Shqipërisë dhe Turqisë.
Dy nxënës janë lënduar nga përlesha mes dy grupeve Dy nxënës të shkollës së mesme teknike “Andrea Dursaku” në Kamenicë, kanë marrë lëndime trupore sot rreth orës 13:00 bre
Nishani kërkon parandalimin e veprimtarisë së grupeve radikale Prokurori i Përgjithshëm i Republikës, Kryetari i SHISH-it dhe Prokurori i Krimeve të Rënda informuan sot presidentin Bu
6 gola Schalkes, Reali thyen rekordin Real Madrid ka thyer një rekord pas fitores së mbrëmshme në Gelsenkirchen përballë Schalke 04. "Los Blancos" bëhen ekipi
697 persona të vrarë mes grupeve në Siri, qindra të tjerë janë zhdukur 697 persona janë vrarë gjatë luftimeve mes grupeve kryengritëse në pjesën veriore të Sirisë. Observatori sirian për
Al-Kaeda merr peng luftëtarët shqiptarë në Siri (VIDEO) Një video e publikuar në internet shpjegon konfliktet midis grupeve kryengritëse në Siri. Në këtë video tre persona flas